Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 117,280 2012-11-23 2012-11-27 83110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES UJE KONTRAT 159767-1 FAT janar 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,505 2012-11-20 2012-11-27 84010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tel fattetor2012,ab2606133875,skender uku
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 146,555 2012-12-03 2012-12-04 86410110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga nr pl116f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 35,100 2012-11-12 2012-12-04 81710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare up.120,pr.1934,28.03.2012,u.225,pr.3387,04.06.2012,ur.434,pr5032,11.09.2012,bordero 8.11.2012,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,536,303 2012-12-03 2012-12-04 86010110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga nr pl116f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 79,000 2012-11-12 2012-12-04 81910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorare up.120,pr.1934,28.03.2012,u.225,pr.3387,04.06.2012,ur.434,pr5032,11.09.2012,bordero 8.11.2012,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 54,500 2012-11-12 2012-12-04 82510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorare aut103/104,23.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 35,100 2012-11-12 2012-12-04 81810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare up.120,pr.1934,28.03.2012,u.225,pr.3387,04.06.2012,ur.434,pr5032,11.09.2012,bordero 8.11.2012,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 242,426 2012-12-03 2012-12-04 86110110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga nr pl116f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 708,657 2012-12-03 2012-12-04 86310110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga nr pl116f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 239,400 2012-11-12 2012-12-04 81510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare up.120,pr.1934,28.03.2012,u.225,pr.3387,04.06.2012,ur.434,pr5032,11.09.2012,bordero 8.11.2012,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 293,789 2012-12-03 2012-12-04 86210110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga nr pl116f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 103,500 2012-11-12 2012-12-04 81610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare up.120,pr.1934,28.03.2012,u.225,pr.3387,04.06.2012,ur.434,pr5032,11.09.2012,bordero 8.11.2012,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 608,435 2012-12-05 2012-12-06 85610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence u.407,pr4648,20.08.2012,aktmarrvesh5963/3,19.11.2012lispagesa
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 190,039 2012-12-05 2012-12-06 86510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tel tetor2012,ab3220
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 272,747 2012-12-05 2012-12-06 85710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence u.407,pr4648,20.08.2012,aktmarrvesh6535,27.11.2012,u454,pr5317,25.09.2012lispagesa
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ABDYL DUSHKAJ Tirane 80,000 2012-11-13 2012-12-07 79510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shp.konference aut33,pr1715,16.03.2012,urdh347,4019,21.07.2012,aut.za malesi e madhe 617,01.12.2011,f30,02.12.2011,s5634751
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EKSPO SISTEM Tirane 800,000 2012-11-13 2012-12-07 827/110110012012 602MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pulla up.2,pr.1204,30.02.2012,njf.1204/3,02.04.2012,u.162,18.04.2012,kon.1204/6,03.05.2012f16,18.05.2012,s67890628,fh16,21.05.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERAL F Tirane 108,000 2012-11-13 2012-12-07 79710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shp.konference aut33,pr1715,16.03.2012,urdh347,4019,21.07.2012,aut.fier 20.10.2011,f40,25.10.2011,s89308540,pv22.10.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) LULEZIM SHABANAJ Tirane 66,000 2012-11-13 2012-12-07 79410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shp.konference aut33,pr1715,16.03.2012,urdh347,4019,21.07.2012,aut.berat 559,23.09.2011,f14,23.09.2011,s0333199,pv20.09.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 1,677,480 2012-12-08 2012-12-10 88610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence urdh 415,pr4743,24.08.2012,aktmarev.5460/1,28.09.2012,listpagesa 06.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 2,236,640 2012-12-08 2012-12-10 88510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence urdh 415,pr4743,4743/1,24.08.2012,listpagesa 06.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,795,800 2012-12-08 2012-12-10 88710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence urdh.407,pr4648,20.08.2012,akt5627,08.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 880,552 2012-12-08 2012-12-10 91110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence ur.454,pr5317,25.09.2012,aktm.6640,6640/1,07.12.2012,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 103,500 2012-11-20 2012-12-13 84610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE KONSULENCE AUT 115,6384/1,19.11.2012,KV2246/10,30.12.2011,TATIM BURIM LIST PAGESA
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,500 2012-11-20 2012-12-13 84710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TATIM HONORARE
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALFA SH.A. Tirane 18,060 2012-11-20 2012-12-13 84510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES BL.UJE PER PRITJE UP.5,20.03.2012,PV3,25.03.2012,PV4,25.03.2012,F0966626,27.036.2012,S0966626,FH9,27.03.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ELTON ZYMAJ Tirane 60,000 2012-11-20 2012-12-13 82210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHP.KONFERENCE AUT33,1715,16.03.2012,URDH 347,4019,21.07.2011,AUT571,30.11.2011,PV.KOM.09.11.2011,FAT20,18.11.2011,S007824
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) FATOS BASHA Tirane 20,000 2012-11-20 2012-12-13 84110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHP KONFERENCE AUT33,16.03.2012,URDH347,4019,21.07.2011,AUT865/1,05.09.2011,PV.KOM.26.09.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COFFEE CLUB Tirane 48,500 2012-11-20 2012-12-13 83710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES kafe up21,28.10.2012,pv3,4,29.10.2012,f6808,29.10.2012,s04727719,fh53,01.11.2012,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MERCURRI Tirane 11,000 2012-11-20 2012-12-13 83810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES kafe per pritje up.3,20.02.2012,pv3,4,20.02.2012,fat411,30.03.2012,s00676535,fat226,23.02.2012,s00684150,fh62,15.11.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ANILA HYSENI Tirane 40,000 2012-11-20 2012-12-13 84310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHP KONFERENCE AUT114,6278,13.11.2012,URDH467,04.10.2012,F20,19.10.2012,S5407778PREVENTIV 09.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,272 2012-11-20 2012-12-13 8391011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tel fattetor2012,ab2606196603,halit shamata,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DUDA Tirane 111,200 2012-11-20 2012-12-13 84210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHP KONFERENCE AUT114,6278,13.11.2012,URDH467,04.10.2012,F405,09.10.2012,S04325113PREVENTIV 09.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,514,750 2012-11-21 2012-12-13 84910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare konsulent CBA aut.117,prot.6413/1,20.11.2012,up.72,pr.8082,31.12.2010kon.e amenduar 1,2,6911/1/2,30.122011-20.01.2012,fat10.09.2012kursi 8550*176.87
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) JOY - TRAVEL Tirane 25,171 2012-11-20 2012-12-13 84410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHP KONFERENCE AUT114,6278,13.11.2012,URDH467,04.10.2012,F738,09.10.2012,S04325113PREVENTIV 09.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KASTRIOT ZIFLA Tirane 37,800 2012-11-20 2012-12-13 84110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHP KONFERENCE AUT114,6278,13.11.2012,URDH467,04.10.2012,F43,23.10.2012,S5881049PREVENTIV 09.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 27,000 2012-12-16 2012-12-17 92810110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shperblim fund viti 3132/839,13.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 111,000 2012-12-16 2012-12-17 93210110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim shperblim fund viti 3132/839,13.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 43,200 2012-12-05 2012-12-17 878/110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honrare u588,03.12.2012,list pagesa ,tatim burim