Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,153,058 2012-11-09 2012-12-03 38510030012012 602 KM pritje vkm 15.5.1995 243 f 28.9.12 s 88030065
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,025,234 2012-11-14 2012-12-12 40010030012012 602 KM tel fix tetor 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ILIR SUL A Tirane 395,000 2012-11-14 2012-12-12 38910030012012 602 KM sh up 12.9.12 pv 14.9.12 f 14.9.12 s 4831157
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ITAL SECURITY Tirane 139,200 2012-11-14 2012-12-12 39810030012012 602 KM sh up 13.9.12 pv 14.9.12 f 18.9.12 s 00830354 sit 18.9.12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ILIR SUL A Tirane 391,900 2012-11-14 2012-12-12 39910030012012 602 KM sh up 24.9.12 pv 25.9.12 f 26.9.12 s 831158 sit 5.10.12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,419,252 2012-12-21 2012-12-24 49010030012012 602 km konsulence e huaj,mareveshje 1/4/12,fat 17/12 n 24662,udher 1/7/12,vkm 341 d 16/5/12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GJERGJ BAJRAMAJ Tirane 315,000 2012-06-01 2012-06-11 16810030012012 602 KM mat pastrimi up 27.4.2012 pv 2.5.2012 f 2.5.2012 s 000930 fh 2.5.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SKENDERI G Tirane 720,660 2012-06-05 2012-06-11 16810030012012 602 KM karburant kv 7.3.2012 f 22.5.2012 s 03147445 fh 22.5.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2012-06-11 2012-06-11 19410030012012 606 k ministrave nd e fatkeqsi Ylli Asllani sh 5.6.2012 lp 11.6.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AGUST SHKEMBI Tirane 387,600 2012-06-01 2012-06-11 16410030012012 602 KM sh up 20.4.2012 pv 25.4.2012 f 27.4.2012 s 4925475 sit 27.4.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 60,336 2012-06-06 2012-06-11 19010030012012 602 KM posta maj 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ROLAND FETO Tirane 222,850 2012-06-01 2012-06-11 16510030012012 602 KM mat up 24.4.2012 pv 28.4.2012 f 29.4.2012 s 4925476 fh 7.5.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRIATIK KODRA Tirane 398,000 2012-06-01 2012-06-11 16710030012012 602 KM sh up 30.4.2012 pv 4.5.2012 f 4.5.2012 s 6034151
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MAK ALBANIA Tirane 32,640 2012-06-05 2012-06-11 16910030012012 602 KM pritje prog 23.3.2012 f 5.4.2012 s 125313
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 468,000 2012-06-06 2012-06-11 18510030012012 602 KM pritje sh 21.5.2012 f 24.5.2012 s 38472487
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AGUST SHKEMBI Tirane 390,000 2012-06-01 2012-06-11 15510030012012 602 KM sh up 20.4.2012 pv 25.4.2012 f 27.4.2012 s 4925471 sit 27.4.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 766,938 2012-06-06 2012-06-11 19110030012012 602 KM dieta me jashte prog 9.4.2012 f 15.5.2012 s 03118488
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 34,100 2012-06-11 2012-06-11 19310030012012 1003001 602 KM uji prill 2012,f28.05.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) P I RR O Tirane 159,000 2012-06-06 2012-06-11 18610030012012 602 KM pritje prog 16.3.2012 f 16.3.2012 s 86947464
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRIATIK KODRA Tirane 398,600 2012-06-01 2012-06-11 16610030012012 602 KM mat ndertim pedane up 26.4.2012 pv 2.5.2012 f 7.5.2012 s 6034153 sit 7.5.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 279,288 2012-06-06 2012-06-11 18910030012012 602 KM sig kasko up 3.1.2012 pv 4.1.2012 f 30.1.2012 s 88304543
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 68,592 2012-06-06 2012-06-11 18710030012012 602 KM sh k sht 11.1.2012 f 9.5.2012 s 01132470
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AGUST SHKEMBI Tirane 37,400 2012-06-01 2012-06-11 15610030012012 602 KM sh up 20.4.2012 pv 25.4.2012 f 27.4.2012 s 4925474 sit 27.4.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,148,589 2012-04-20 2012-04-25 128/6100300112 602 KM telefon mars 2012 f 5.4.12,s705162895
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 208,173 2012-04-20 2012-04-25 128//100300112 602 KM tel vodafon mars 2012 nr.abon 1065050;2888743996;1005102;1002928;1052607;1009050 dt 02.04.12 seri 10759846;109058166;107586902;1075990073;09053132;109054683
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,920 2012-04-20 2012-04-25 128/5100300112 602 KM telefon pritje percjellje shkurt 2012 fat 14 dt 29.02.12 s/87980052
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,421,500 2012-02-15 2012-02-16 3610030012012 602 KM Paradhenie dieta me jasht, Program 15.02.2012 EUR 10000 kursi 142.1 leke.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,176,500 2012-02-15 2012-02-16 3510030012012 602 KM Paradhenie dieta me jasht, Program 15.02.2012 USD 20000 kursi 108.8 leke.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-01-24 2013-01-25 1010030012013 60,km,fat dt 31.12.2012 nr 90151023 s 53483415
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2013-01-24 2013-01-25 151003002013 606,km,Bordero dt, 21.01.2013.VKM per bonuse
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,500 2013-01-24 2013-01-25 081003002013 602,km,UPagese dt.18.01.2013,fat.nr.7,dt.18.01.2013,seri 0466917
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 7,421 2013-01-24 2013-01-25 051003002013 602 ,km,Fat nr.95 dt.28.12.2012s 87980134
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 415,629 2013-01-24 2013-01-25 310030012013 602,km,tel,kod 319611,fat 1/12/12-31/12/12 s 319611
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 113,849 2013-01-24 2013-01-25 1710030012013 606,km,Bordero dt, 21.01.2013.VKM per bonuse
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 599,347 2013-01-24 2013-01-25 1810030012013 602,km,bonus,list pagese 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 308,342 2013-01-24 2013-01-25 1310030012012 602 km, nr.ab 21187289832 dt.02.01.2013 s.113271019,nr ab 2888743996 dt 02.01.2013 s113267827, nr ab 21365014470 dt 02.01.2012 s113270935
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 11,800 2013-01-24 2013-01-25 2110030012013 602,km,kontroll teknik,urdher 21/1/12,fat 21/1/13 s 05709142
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 209,500 2013-01-24 2013-01-25 1610030012013 602,km,bonus transporti,shkrese 122012,list pagese 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 31,500 2013-01-24 2013-01-25 1410030012013 602 km, bonus transporti,list pagese 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,743 2013-01-24 2013-01-25 061003002013 602,km, Fat 06.01.2013,seri 709332011, nr. klientui 11183076825