Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 388,116,977.20 1,041 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 148,000 2012-10-22 2012-10-26 38710260012012 MIN MJEDISIT DJETA BR VEND UM 233 DT 11.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2012-10-22 2012-10-26 39010260012012 MIN MJEDISIT DJETA BR VEND UM 233 DT 11.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ADMIR SKANJA Tirane 24,300 2012-10-22 2012-10-26 40210260012012 MIN MJEDISIT LARJE MAK UP 66 DT 21.09.2012 PV 21.09.2012 FAT 28.09.2012 S 0006090
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AR & LO Tirane 171,495 2012-10-22 2012-10-26 39610260012012 MIN MJEDISIT VEND BILETE UDHETIMI UM 491 DT 20.09.2012 UP 65 DT 20.09.2012 FAT 1402 DT 24.09.2012 SR 04717002
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 33,000 2012-10-22 2012-10-26 39110260012012 MIN MJEDISIT DJETA BR VEND UM 233 DT 11.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 30,000 2012-10-22 2012-10-26 38810260012012 MIN MJEDISIT DJETA BR VEND UM 233 DT 11.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,000 2012-10-22 2012-10-26 38910260012012 MIN MJEDISIT DJETA BR VEND UM 233 DT 11.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 98,550 2012-10-22 2012-10-26 39810260012012 MIN MJEDISIT PRITJE PERCJELLJE UM 487 DT 19.09.2012 UP 62 DT 19.09.2012 PV 19.09.2012 FAT 38 DT 21.09.2012 SR 02172088
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 30,244 2012-10-24 2012-10-29 39510260012012 MIN MJEDISIT EAGLE FAT 36703174
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 8,958 2012-10-24 2012-10-29 39410260012012 MIN MJEDISIT AMC AB 519531000100026/110060628/533436
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 585,806 2012-10-24 2012-10-29 39210260012012 MIN MJEDISIT TEL SHTATOR FAT 707757730 KL 1373808094
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,550 2012-10-24 2012-10-29 40510260012012 MIN MJEDISIT BL STATIVA PV 5 DT 24.09.2012 FT 22 DT 24.9.2012 S 001025
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ERJON RAMOVI Tirane 160,000 2012-10-24 2012-10-29 40310260012012 min mjedisit bl ap fotografik up 67dt 24.08.2012 pv 5.09.2012 fat 873 dt 8.10.2012 s 107187323
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KALOPI PULAJ Tirane 4,000 2012-10-24 2012-10-29 40410260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave perkthim up 59 dt 6.08.2012 pv 7.08.2012 fat 58 dt 3.09.2012 s 60241593
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 14,198 2012-10-24 2012-10-29 40610260012012 MIN MJEDISIT RIP PV 5 DT 10.09.2012 FAT 420 DT 10.09.2012 S 04408069
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 618,252 2012-11-01 2012-11-01 41710260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA TETOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 71,448 2012-11-01 2012-11-01 41810260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA TETOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 518,888 2012-11-01 2012-11-01 41610260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA TETOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 124,576 2012-11-01 2012-11-01 41310260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA TETOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,153,951 2012-11-01 2012-11-01 41410260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA TETOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 2,959,268 2012-11-01 2012-11-01 41110260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA TETOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 221,473 2012-11-01 2012-11-01 41510260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA TETOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,659,485 2012-11-01 2012-11-01 41210260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA TETOR 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FIERISHTA INVEST Tirane 142,076 2012-11-02 2012-11-13 40710260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te UjeRAVE AKTIVITE UP 14 DT 15.02.2012 PV 16.02.2012 FAT 2021 DT 6.04.2012 SR 89049823
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) O K T A P U S Tirane 299,546 2012-11-02 2012-11-13 43110260012012 MIN MJEDISIT SHERBIM ROJE UP 74 DT 27.02.2012 NJOFT FIT 25.06.2012 KONTR 4000/2 DT 22.06.2012 FT 891 DT 31.10.2012 SR 01226386
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 19,492 2012-11-05 2012-11-13 39310260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave TEL CEL AB 1010937/10057630 /1001452
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 22,020 2012-11-13 2012-11-14 42510260012012 MIN MJEDISIT UJI SHTATOR 2012 FAT 159762-1-1 FAT 159766-1-1
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,320,207 2012-11-05 2012-11-14 41010260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave NAFTE KONT 4423/1 DT 21.06.2012 FAT 24 D 27.09.2012 S 05258854 FH 24 DT 27.09.2012 PERFUNDIMTARE
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GJERGJI KOMPJUTER Tirane 763,453 2012-11-06 2012-11-19 43010260012012 MINISTRIA E MJEDISIT PYJEVE TONER UP 25 DT 14.06.2012 NJOFT FIT 25 DT 4.08.2012 KONTR 6404/1 DT 20.09.2012 SR 83010376 FH 26 DT 18.10.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 38,500 2012-11-08 2012-11-21 43610260012012 MINISTRIA E MJEDISIT DJETA BR VENDIT LISTE 06.11.2012 UMIN 223 DT 11.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 139,561 2012-11-08 2012-11-21 42310260012012 MINISTRIA E MJEDISIT KONVENTA UNFCCKONTRIBUT I QEV SHQIPTARE IBAN CH8500240240FP1003810NR LLOG 240FP100381
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,000 2012-11-08 2012-11-21 43410260012012 MINISTRIA E MJEDISIT DJETA BR VENDIT LISTE 06.11.2012 UMIN 223 DT 11.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 55,000 2012-11-08 2012-11-21 43710260012012 MINISTRIA E MJEDISIT DJETA BR VENDIT LISTE 06.11.2012 UMIN 223 DT 11.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 334,500 2012-11-08 2012-11-21 43210260012012 MINISTRIA E MJEDISIT DJETA BR VENDIT LISTE 06.11.2012 UMIN 223 DT 11.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 44,000 2012-11-08 2012-11-21 43310260012012 MINISTRIA E MJEDISIT DJETA BR VENDIT LISTE 06.11.2012 UMIN 223 DT 11.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,850 2012-11-08 2012-11-21 42810260012012 MINISTRIA E MJEDISIT HONORARE VKM 231 DT 11.05.2000 LIST PAGE 2.11.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2012-11-08 2012-11-21 43510260012012 MINISTRIA E MJEDISIT DJETA BR VENDIT LISTE 06.11.2012 UMIN 223 DT 11.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 22,040 2012-11-16 2012-11-27 44310260012012 MIN MJEDISIT UJI FAT 159762-1-1 FAT 159766-1-1
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 138,532 2012-11-21 2012-11-27 44410260012012 1026001 MIN MJEDISIT EN EL TETOR 2012 FAT 13194843 KL TR 1C110021041273
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,659,394 2012-12-03 2012-12-04 46210260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te UjerAVE PAGA NENTOR 2012