Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 430,441,581.00 754 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2013-04-03 2013-04-04 9910120012013 MTKRS,1012001 liste pagese shpenz vendim gjyqesor,agim halluni, um 108 dt 05.04.12, VGJ 338 dt 09.02.2009
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) TDR GROUP Tirane 15,000 2013-04-03 2013-04-04 12110120012013 MTKRS,1012001 shpenz vendim gjyqesor,genc bejleri, um 197dt 14.06.2012, VGJA 89 dt 11.10.2011
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 242,000 2013-04-03 2013-04-04 12210120012013 MTKRS,1012001 dieta punonjesish, autorizim 01.03.2013, liste pagese 03.04.13
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 15,000 2013-04-03 2013-04-04 10310120012013 MTKRS,1012001 liste pagese shpenz vendim gjyqesor,joli eleni gjovreku um 130 dt 05.05.2011, VGJA 111 dt 18.11.2010
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 15,000 2013-04-03 2013-04-04 10010120012013 MTKRS,1012001 shpenz vendim gjyqesor, mexhit kalaja,, um 193 dt 17.08.2011, VGJA 323 dt 03.06.2009
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PAVLIN DODA Tirane 10,000 2013-04-03 2013-04-04 10610120012013 MTKRS,1012001 shpenz vendim gjyqesor,hysen kalaja, um 313 dt 19.09.2012, VGJ RR 353 dt 27.07.2010
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) TDR GROUP Tirane 15,000 2013-04-03 2013-04-04 10410120012013 MTKRS,1012001 shpenz vendim gjyqesor,arjan avrazi, um 196 dt 14.06.2012, VGJA 76 dt 13.09.2011
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 309,452 2013-04-09 2013-04-09 13010120012013 MTKRS,1012001 dieta me jashte vendit um 108, dt 08.04.13 preventiv autorizim valute 09.04.13 euro 2164x 143
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BERLINI 95 Tirane 92,000 2013-04-09 2013-04-10 12310120012013 MTKRS,1012001 shpenz pritje percj um 65 dt 01.03.2013, preventiv kontr 04.03.12, ft 22 dt 18.03.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,500,000 2013-04-09 2013-04-10 12710120012013 MTKRS,1012001 shpenzime gjyqesore suzana maliqi, um 89 dt 22.02.2010, vendim gjyk larte 1479 dt 26.12.2007
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) P I RR O Tirane 18,000 2013-04-09 2013-04-10 13110120012013 MTKRS,1012001 shpenz pritje percj um 65 dt 0103.2013, preventiv kontr 04.03.12, ft 93 dt 18.03.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 12,900 2013-04-10 2013-04-11 13310120012013 1012001 MTKRS,1012001 shpenz uje mars 2013, fature 1303-159768-1-1 dt 29.01.13
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 279,925 2013-04-10 2013-04-11 13210120012013 MTKRS,1012001 shpenz tel shkurt 2013, ft 710088274 dt 06.03.13, nr klienti 1333484325
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 119,808 2013-04-10 2013-04-11 13410120012013 1012001 MTKRS,1012001 shpenz energji dhjetor 2012, ft 134178981 dt 10.01.13, kod tr1c110018053900
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) C.C.S. OFFICE Tirane 110,592 2013-04-12 2013-04-16 14210120012013 MTKRS,1012001 shpenz materiale pergj up 7 dt 14.01.13, pv 15.01.13, ft 949 dt 21.01.13, fh 21 dt 10.04.13
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,500 2013-04-12 2013-04-16 13510120012013 MTKRS,1012001 sherb tjera, up 29 dt 20.03.13, pv 20.03.13,ft 120 dt 20.03.13, up 32 dt 04.04.13, ft 7 dt 04.04.13
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,500 2013-04-12 2013-04-16 14010120012013 MTKRS,1012001 materiale pergj , up 29 dt 20.03.13, pv 20.03.13, ft 120 dt 20.03.13, up 32 dt 04.04.13, ft 7 dt 04.04.13
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RILINDJA DEMOKRATIKE Tirane 60,000 2013-04-12 2013-04-16 14110120012013 MTKRS,1012001 shpenz publikimi, up 120 dt 23.07.12, pv 23.07.12, ft 306 dt 23.07.12, up 126 dt 09.11.12, ft 378 dt 09.11.12, up 122 dt 05.11.12, pv 05.11.12, ft 377 dt 05.11.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) HATIXHE SHABA Tirane 46,400 2013-04-12 2013-04-16 14410120012013 MTKRS,1012001 shpenz materiale pergj up 85 dt 17.05.12, pv 17.05.12, ft 64 dt 18.05.12, fh 43 , up 88 dt 13.08.12, pv 13.08.12, ft 79 dt 14.06.12, fh 47 dt 14.06.12, up 94 dt 22.08.12, pv 22.08.12, ft 63 dt 22.08.12, fh 57 dt 10.09.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 270,000 2013-04-19 2013-04-19 14510120012013 MTKRS,1012001 proj kult - botim albumi lutjet e nene terezes, , um 263 dt 25.07.2012, preventiv, kontrate 15.11.2012, tatim ne burim
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) EGERT DRINI Tirane 30,000 2013-04-19 2013-04-22 15410120012013 MTKRS,1012001 shpenz proj kultur takim i dimensionit fetar, um 290 dt 24.08.12, preventiv kontr 28.08.12, fature 78 dt 24.09.2012, seri 6048698
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,300 2013-04-19 2013-04-22 15310120012013 MTKRS,1012001 shpenz tatim projekte um 290 dt 24.08.2012, preventiv, kontrate 02.09.2012, ft 2 dt 01.11.12, seri 5881152
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,000 2013-04-19 2013-04-22 15010120012013 MTKRS,1012001 shpenz tatim projekte um 263 date 25.07.2012, preventiv, kontr 15.11.2012, tatimi mbahet ne burim
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 23,573 2013-04-19 2013-04-22 15710120012013 MTKRS,1012001 shpenz telefon aldo bumci, mars 2013, fature seri 114267054 dt 02.04.2013, kod abonenti 1016288
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 6,500 2013-04-19 2013-04-22 16510120012013 MTKRS,1012001 shpenz proj kultur takim i dimensionit fetar, printim, um 290 dt 24.08.12, kontr 27.08.12, ft 50 dt 27.08.12, fh 116 dt 24.08.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PLEJAD Tirane 2,080,000 2013-04-19 2013-04-22 15610120012013 MTKRS,1012001 shpenz proj kultur 100 vjet pavaresi, 40% fundit, um 438 dt 04.12.2012, preventiv , kontr 04.12.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,500 2013-04-19 2013-04-22 16110120012013 MTKRS,1012001 shpenz proj takim dimensioni fetar KIE kurator, um 290 dt 24.08.12, kontr 28.08.12, um 284 dt 13.08.12, bordero sipas kontr individ , tatim ne burim
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) LUIGJIN MJEDA Tirane 250,000 2013-04-19 2013-04-22 15510120012013 MTKRS,1012001 shpenz takim dimensioni fetar KIE, um 290 dt 24.08.12, prev kontr 27.08.12, ft 18 dt 10.09.12, seri 5446281, fh 67 dt 17.09.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,000 2013-04-19 2013-04-22 14910120012013 MTKRS,1012001 shpenz sipas liste pageses proj kulturor botim albumi nene tereza, um 263 dt 25.07.12, prev kontr 15.11.2012, tatim ne burim
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 30,000 2013-04-19 2013-04-22 14610120012013 MTKRS,1012001 shpenz tatim projekte um 408 dt 12.11.2012, proj kult botim albumi lutjet e nene terezes
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 68,640 2013-04-19 2013-04-22 14810120012013 MTKRS,1012001 shpenz tatim projekte um 408 dt 12.11.2012, lutjet e nene terezes, albumi
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALEKSANDRA TERKUĒI Tirane 44,000 2013-04-19 2013-04-22 16310120012013 MTKRS,1012001 shpenz ceremoni inagurimi veprave monum lule, um 261 dt 25.07.12 kontr 21.11.12, ft 1 dt 08.12.12, ft 2 dt 24.12.12, ft 43 dt 26.11.12, ft 45 dt 26.11.12,ft 47 dt 08.12.12, ft 42 dt 21.11.12, prev fh 93/1 vkm 812 dt 21.11.12,
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ARBEN BICI / TIRANE Tirane 56,500 2013-04-19 2013-04-22 16410120012013 MTKRS,1012001 shpenz takim dimensioni fetar KIE, sherbim foto, um 290 dt 24.08.12, kontr 27.08.12, um 284 dt 13.08.12, ft 190 dt 27.08.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) C O L O M B O Tirane 12,000 2013-04-19 2013-04-22 15910120012013 MTKRS,1012001 shpenz proj kultur takim i dimensionit fetar, te dialog nderkult te KIE, um 290 dt 24.08.2012, prev , kontr 28.08.12, ft 488 dt 21.09.12, seri 05297022
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FATMIR ISTREFAJ Tirane 114,300 2013-04-19 2013-04-22 16010120012013 MTKRS,1012001 shpenz proj kultur takim i dimensionit fetar, mallra, um 290 dt24.08.12, kontr 28.08.12,um 284 dt 13.08.12, ft 19 dt 17.09.12, fh 66 dt 17.09.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KASTRIOT ZIFLA Tirane 108,000 2013-04-19 2013-04-22 15110120012013 MTKRS,1012001 shpenz takim dimensioni fetar KIE, um 290 dt 24.08.12, prev kontr 02.09.12, ft 2 dt 01.11.12, seri 5881152
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,500 2013-04-23 2013-04-24 18310120012013 MTKRS,1012001 kompesime speciale e shpen transporti,bordero shkurt-mars-prill 2013 ligji 10160 dt 15.10.2009, tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,850 2013-04-23 2013-04-24 16710120012013 MTKRS,1012001 proj kult - cmimet komb letersis, kuarteti, um 253 dt 17.07.12,prev , kontr 18.07.2012, bordero, tatimi mbahet ne burim
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,950 2013-04-23 2013-04-24 16810120012013 MTKRS,1012001 proj kult - cmimet komb letersis, kuarteti, um 253 dt 17.07.12,prev , kontr 18.07.2012, bordero, tatimi mbahet ne burim
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 156,220 2013-04-23 2013-04-24 18510120012013 MTKRS,1012001 likujdim shpenz uji fatura muajit qershor-korrik 2010