Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Shendetesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 595,342,168.00 678 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 12,190 2013-03-12 2013-03-13 6610130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,LEJE,LIST PAGESE 2013,URDHER 24 D 14/2/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 281,400 2013-03-07 2013-03-13 7710130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE dieta jashte kerk 4/3 dt 4.03.13 aut 4/3 dt 4.03.13 urdher 99 dt 27.02.13 81 dt 20.02.13 euro 2000x140.7
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,510 2013-03-12 2013-03-13 7410130012013 606,MINISTRIA SHENDETESISE,TATIM SHPERBLIM DALJE NE PENSION,URDHER 605 D 30/11/12,LIST PAGESE 2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 215,496 2013-03-12 2013-03-13 8310130012013 600,602MINISTRIA SHENDETESISE,TEL,FAT 47 D 30/1/13,28/2/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,216,081 2013-03-07 2013-03-13 7510130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE kosto moderniz sist shend shkr 874 dt 18.02.13 kontv 8.2011 ft 924372115 dt 1.3.2012 fh 51 dt 7.12.12 Philips medical sist nederlandB>V euro 51176x140.7
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 49,590 2013-03-12 2013-03-13 7310130012013 606,MINISTRIA SHENDETESISE,SHPERBLIM DALJE NE PENSION,URDHER 605 D 30/11/12,LIST PAGESE 2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,431,577 2013-03-07 2013-03-13 7610130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE kosto moderniz sist shend shkr 793 dt 12.02.13 kontv 8.2011 ft 75010096572371 dt 20.6.2012 fh 42 dt 26.10.12 euro 17239 x140.7 siemens fh 51 dt 7.12.12 Philips medical sist nederlandB>V euro 51176x140.7
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 31,051 2013-03-12 2013-03-15 7910130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,RIMB TEL,LIST PAGESE 2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ANSIG Tirane 39,500 2013-03-12 2013-03-15 4310130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,sig automjeti,up 59 d 4/12/12,pv 7/12/12,polic sig 44 d 19/12/12 s 0011921,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,915 2013-03-12 2013-03-15 8010130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,RIMB TEL,LIST PAGESE 2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KRISTINA DANGA Tirane 137,000 2013-03-12 2013-03-15 7910130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,KANCELARI,U 562 D 1/11/12,,PV 14/2/13,FAT 91 D 27/2/13 S 5408499,FH 6 D 27/7/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 16,000 2013-03-12 2013-03-15 8110130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,RIMB TEL,LIST PAGESE 2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 27,819 2013-03-12 2013-03-15 7810130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,RIMB TEL,LIST PAGESE 2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 272,024 2013-03-13 2013-03-18 7210130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,VENDIM GJYQI,EDMIND STOJKU,VENDIM 1889 D 16/6/10,AUTORIZIM 386 D 23/8/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,667,970 2013-03-13 2013-03-18 7810130012013/ 602,MINISTRIA SHENDETESISE,KOSTO LOKALE,SHKRES 44 D 8/3/13,KONTR VAZH G-ICB-08/2011/ALB D 1/3/12FAT 115384 D 19/4/12,FH 38 D 19/9/12,PER PHILIPS MEDICAL SYSTEM NEDERLANDNE ROYAL BANK OF SCOTLAND
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 42,517 2013-03-20 2013-03-21 8610130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,VENDIM GJYQI,MARIA DOBRA,VENDIM 5142 D 6/10/06,LIST PAGESE 2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 84,532 2013-03-21 2013-03-25 9010130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE, telefon janar 2013 shkrese 4 dt 23.01.13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 13,250 2013-03-21 2013-03-25 9110130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE, uje janar 2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) C.C.S. OFFICE Tirane 349,100 2013-03-27 2013-03-28 6210130012013/ 602,MINISTRIA SHENDETESISE,KANCEL,UP 27 D 2/5/12,PV 7/5/12,FAT 572 D 25/5/12 S 01896572,FH 19/1 D 25/5/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 142,000 2013-03-27 2013-03-28 8710130012013/ 602,MINISTRIA SHENDETESISE,DIETA LIST PAGESE 2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 95,517 2013-03-01 2013-03-01 6810130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,paga shkurt 2013,list pagese 2013 np 131/130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,602,189 2013-03-01 2013-03-01 6710130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,paga shkurt 2013,list pagese 2013 np 131/130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 464,693 2013-03-01 2013-03-01 6910130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,paga shkurt 2013,list pagese 2013 np 131/130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 27,801 2013-03-01 2013-03-01 7110130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,paga shkurt 2013,list pagese 2013 np 131/130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 24,893 2013-03-01 2013-03-01 7010130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,paga shkurt 2013,list pagese 2013 np 131/130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 473,312 2013-04-01 2013-04-01 9710130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,paga mars 2013,list pagese 2013,np 131/130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,652,612 2013-04-01 2013-04-01 9610130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,paga mars 2013,list pagese 2013,np 131/130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 41,702 2013-04-01 2013-04-01 10010130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,paga mars 2013,list pagese 2013,np 131/130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 24,893 2013-04-01 2013-04-01 9910130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,paga mars 2013,list pagese 2013,np 131/130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 124,410 2013-04-01 2013-04-01 9810130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,paga mars 2013,list pagese 2013,np 131/130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,795 2013-04-01 2013-04-02 10110130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,leje zakonshme,urdher 108 d 1/3/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,189,486 2013-04-01 2013-04-02 9310130012013 1013001 602,MINISTRIA SHENDETESISE,energji,shkrese lik 400 d 23/1/13,fat 130069119 d 6/9/12,132210140 d 5/11/12,133238027 d 4/12/12,134271811 d 10/1/13,135323417 d 4/2/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 65,638 2013-04-09 2013-04-09 10310130012013/ 602,600,MINISTRIA SHENDETESISE,tel,fat 00000001131787333,shkrese 400 d 23/1/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 869,034 2013-04-09 2013-04-09 9410130012013/ 602,MINISTRIA SHENDETESISE,shpenzim kurimi manushaqe stana,vkm 162 d 27/2/12,shkrexse 2214/4 d 29/3/13,fat 495 d 22/10/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000,000 2013-04-09 2013-04-09 9410130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,shpenzim kurimi endit hysenbelliu,vkm 136 d 20/2/13,fat 113935 d 20/12/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GENCI MUCAJ Tirane 267,400 2013-04-09 2013-04-09 8010130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,rip,urdher 63 d 15/7/11,pv 15/7/11,sit 12/8/11,fat 348 d 12/8/11 s 41350402
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 111,323 2013-04-09 2013-04-10 10410130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,tel,fat 710087906 d 6/3/13,shkrese 400 d 23/1/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 245,388 2013-04-09 2013-04-10 10610130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,posta,shkrese 400 d 23/1/13,fat 1084 d 26/1/13 s 02122384,fat 1400 d 26/2/13 s 87415802
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GJYKATA E TIRANES Tirane 19,011 2013-04-09 2013-04-10 9510130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,pagese takse,shkrese 51 d 26/3/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 56,110 2013-04-09 2013-04-10 10510130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,uji,shkrese 400 d 23/1/13,fat 1302-159404-1-1 kontr 159404