Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,137,730,360.00 1,491 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MISIONI I PERHERSHEM I BANKES Tirane 340,199 2012-08-16 2012-08-20 23310150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 229,558 2012-08-16 2012-08-20 25010150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E KE Tirane 1,333,187 2012-08-16 2012-08-20 21510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBUIRSIM TVSH SHKRESA 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 99,666 2012-08-16 2012-08-20 23710150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA GREKE Tirane 167,354 2012-08-16 2012-08-20 22010150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 1,021,229 2012-08-16 2012-08-20 22610150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 102,375 2012-08-17 2012-08-20 22910150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 910,681 2012-08-16 2012-08-20 21410150012012 602-MIN E JASHTME RIMBUIRSIM TVSH SHKRESA 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KONSULLATA E PERGJITHSHME E GREQISE Tirane 461,932 2012-08-16 2012-08-20 22310150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 40,386 2012-08-16 2012-08-20 24910150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 316,955 2012-08-16 2012-08-20 25110150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E ZVICRES Tirane 302,449 2012-08-16 2012-08-20 21810150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 350,122 2012-08-16 2012-08-20 25310150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRE PERFAQESIMI E ARD, INC. Tirane 568,350 2012-08-16 2012-08-20 21310150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 190,710 2012-08-23 2012-08-24 35810150012012 602-MIN E JASHTME UJE KORRIK 2012 FAT 1207-159294-1-1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INSIG Dega Tirane Tirane 14,600 2012-08-23 2012-08-27 35610150012012 602-MIN EJASTHEM SIG MJETI TRANSPORTI UP 161 DT 10.06.2012 PV 3+4 12.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 703,400 2012-08-23 2012-08-27 35410150012012 602-MIN EJASTHEM BENZINE UP 5/6 DT 27.01.12 KONT NE VAZHD 136/1 DT 31.05.12 FAT 36 DT 27.07.12 SR 03976636 FH 77 DT 27.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RESHAT KAZANI Tirane 8,000 2012-08-23 2012-08-27 36410150012012 602-MIN E JASHTME rip kondiec up 180 dt 22.06.12 pv 22.062012 fat 34 dt 22.06.12 sr 0003743
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 557,274 2012-08-23 2012-08-27 35910150012012 602-MIN E JASHTME TELEFON FAT 706876823 DT 03.08.12 FAT 7068770998
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HASIMAJ ELEVATOR CO Tirane 42,000 2012-08-23 2012-08-27 36210150012012 602-MIN E JASHTME MIREMBAJTJE ASHENSORI UP 226 DT 15.12.11 PV 3+4 DT 18.112.11+20.12.11 FAT 45 DT 30.07.12 SR 86238645
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KALLFA Tirane 73,000 2012-08-23 2012-08-27 36310150012012 602-MIN E JASHTME RIP FOTOKOPJE UP 239 DT 27.12.11 PV 3+4 DT 28.12.11 FAT 40 DT 19.01.12 SR 88545853
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SHKELZEN FIQIRI BECI Tirane 12,000 2012-08-23 2012-08-27 36110150012012 602-MIN E JASHTME PAKETIM DHURATA UP 115 DT 14.05.12 PV 3+45 DT 14.05.12 FAT 34 DT 15.05.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DURIM ISHMAKU Tirane 18,900 2012-08-23 2012-08-27 35710150012012 602-MIN E JASHTME MAT HIDRAULIKE UP 108 DT 05.05.12 PV 3+4 DT 06.05.12 FAT 44 DT 10.05.12 FH 73 DT 13.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 11,000 2012-08-23 2012-08-27 35310150012012 602-MIN EJASTHEM TAKSE URDJER 90 DT 17.07.12 FAT 17/A DT 25.06.12 SR 69237343
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AIDA BAHOLLI Tirane 23,750 2012-08-23 2012-08-27 36010150012012 602-MIN E JASHTME FOITO TAKIME UP 104 DT 04.05.12 PV 3+5 DT 05.05.12 FAT 33 DT 01.06.12 FH 78 DT 27.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SINTEZA CO Tirane 13,440 2012-08-23 2012-08-27 35510150012012 602-MIN EJASTHEM RIP PRINETRA UP 162 DT 10.06.12 PV 3+4 DT 12.06.12 FAT 1066 DT 28.06.12 SR 01336966
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 138,900 2012-08-24 2012-08-30 36610150012012 MIN E JASHTME PRITJE ZYRTARE PROGRAM 7 01.07.2012 FAT 11 22.08.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 483,125 2012-09-17 2012-09-18 37510150012012 1015001 602-MIN E JASHTME ENERGJI KORRIK KONT A200848
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 219,960 2012-09-17 2012-09-18 37810150012012 602-MIN E JASHTME ABONIM SHTYP VKM 241 DT 31.03.11 UP 41 DT 03.02.11 KONT 41/2 DT 03.02.12 FAT 584 DT 06.09.12 FAT 585 DT 06.09.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 213,835 2012-09-17 2012-09-18 37910150012012 602-MIN E JASHTME ABONIM SHTYP VKM 241 DT 31.03.11 UP 41 DT 03.02.11 KONT NE VAZHD 41/2 DT 03.02.12 FAT 586 DT 06.09.12 SR 02136021
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 129,720 2012-09-17 2012-09-18 37410150012012 1015001 602-MIN E JASHTME UJE GUSHT 2012 FAT 1208-159294-1-1 DT 28.08.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 44,118 2012-09-17 2012-09-18 37710150012012 602-MIN E JASHTME POSTA URDHER 8 DT 26.08.12 FAT 3224 DT 26.08.12 SR 02145078
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 75,300 2012-09-17 2012-09-18 37610150012012 602-MIN E JASHTME POSTA GUSHT 2012 FAT 134 DT 31.08.12 URDHER 8 DT 31.08.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 67,627 2012-09-20 2012-09-24 20810150012012 602-MIN E JASHTME TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 115,000 2012-09-24 2012-09-25 18910150012012 602-MIN E JASHTMR PRITJE ZYRTARE PROG 8 DT 02.08.12 FAT 12 DT 18.09.12 SR 5736912
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE PALESTINES Tirane 154,024 2012-09-24 2012-09-25 29010150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 10030 DT 17.08.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,629 2012-09-24 2012-09-25 29410150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 10030 DT 17.08.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 68,138 2012-09-24 2012-09-25 29310150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 10030 DT 17.08.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 174,676 2012-09-24 2012-09-25 29510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 10030 DT 17.08.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 401,403 2012-09-25 2012-09-26 38110150012012 1015001 602-MIN E JASHTME ENERGJI GUSHT 2012 FAT 130069608 DT 06.09.12 KONT A200848