Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Punes (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,217,068,617.00 1,125 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Punes (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,458,544 2012-11-09 2012-11-30 4611025001/2012 602 AP MIN PUNES kontrata ne vazhdim nr 1249 dt 29.5.2012 fat nr 17 ser. 05257167 dt 1.11.212 f.h nr 50 dt 1.11.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) EAGLE MOBILE Tirane 225,249 2012-11-06 2012-11-08 4361025001/2012 602 AP MIN PUNES TEL m gusht fat 36690115
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 36,880 2012-11-23 2012-11-26 4901025001/2012 602 AP MIN PUNES TEL CEL FAT 110171991 M SHTATOR AB 1051733
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,597,128 2012-12-03 2012-12-04 5241025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA N PUNONJESVE M NENTOR PLAN 107 FAKT 83
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 230,253 2012-12-03 2012-12-04 5221025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA M NENTOR 2012 N PUNJ PLAN 107 FAKT 3
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,073,345 2012-12-03 2012-12-04 5231025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA M NENTOR 2012 PLAN 107 FAKT 18
Aparati Ministrise se Punes (3535) MONADA DISHANI Tirane 24,000 2012-11-12 2012-12-04 4381025001/2012 602AP MIN PUNES MATERIALE. SH SEM UR PR. NR 2183 DT 29.10.212 PV. 29.10.212 FAT NR 26 SER.0000330 DT 30.10.2012 FH 2. 11 . 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2012-11-12 2012-12-04 4591025001/2012 602 AP MIN PUNES sh p transport ligj 10160 dt 15.10.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 397,000 2012-11-12 2012-12-04 4581025001/2012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT m tetor ur nr 3108
Aparati Ministrise se Punes (3535) MONADA DISHANI Tirane 29,000 2012-11-12 2012-12-04 4531025001/2012 602AP MIN PUNES MATERIALE. loga MIN UR NR 2209 DT 18.10./2012 PV 24.10.2012 FAT 27 SR 0000331 DT 31.10.2012 F H NR 51 DT 2.11.20121
Aparati Ministrise se Punes (3535) HOLIDAY TRAVEL Tirane 131,274 2012-11-12 2012-12-04 4631025001/2012 602 AP MIN PUNES BILETE UDHETII UR MIN NR 150 DT 8.10. FAT NR 54 DT 12.10.212
Aparati Ministrise se Punes (3535) HOLIDAY TRAVEL Tirane 107,210 2012-11-12 2012-12-04 4651025001/2012 602 AP MIN PUNES BILETE UDHETII UR MIN NR 140 DT21.9.2012 FAT 49 DT 2.10.2012 SER 5898153
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFO - TRADE Tirane 32,000 2012-11-12 2012-12-04 4621025001/2012 602 AP MIN PUNES MIREMB FAQE INTERNETI KONT NE VAZHDIM . nr 32/1 dt 9.1.2012FAT NR V85 SER 6028235 DT 2.11.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 69,503 2012-12-03 2012-12-04 5211025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA NENTOR 2012 PL 107 FK 1
Aparati Ministrise se Punes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 31,134 2012-11-12 2012-12-04 4601025001/2012 602 AP MIN PUNES POSTA FAT. 4029 dt 2139179
Aparati Ministrise se Punes (3535) HOLIDAY TRAVEL Tirane 77,363 2012-11-12 2012-12-04 4641025001/2012 602 AP MIN PUNES BILETE UDHETII UR MIN NR 162DT 11.10.2012 FAT NR 55 DT 12.10.2012 SER 5898159
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 174,944 2012-12-05 2012-12-06 5251025001/2012 600/6 AP MIN PUNES PAGA PUNONJESISH ME KONTRATE UR NR 2457/1 DT 19.11.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 9,408 2012-12-06 2012-12-07 5301025001/2012 602 AP MIN PUNES SH TEL. FAT NR 11090677 DT 1.11.2012 KONTR 224 DT 18.10.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,600 2012-11-21 2012-12-13 4861025001/2012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT UR SHERB NR 145 DT 3.10.212 UR SHERB NR 144 DT 3.10.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 838,188 2012-11-21 2012-12-13 4701025001/2012 602 AP MIN PUNES V GJYGJ. urdher min 181dt 7.11.12 lista e Olsi Pilinci
Aparati Ministrise se Punes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,194 2012-11-21 2012-12-13 48810250012012 602 AP MIN PUNES TATIM NE BURIM PER PERKTHYESIN
Aparati Ministrise se Punes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 109,616 2012-11-21 2012-12-13 49810250012012 602 AP MIN PUNES TATIM NE BURIM PER VEND GJYGJSORE
Aparati Ministrise se Punes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 93,132 2012-11-21 2012-12-13 50510250012012 602 AP MIN PUNES TATIM NE BURIM PER VEND GJYGJSORE
Aparati Ministrise se Punes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 46,741 2012-11-21 2012-12-13 48710250012012 602 AP MIN PUNES PERKTHIME KONTRTANE VAZHDIM NR 50 DT 9.1.2012 UR 2255 DT 26.10.2012 ME LISTE
Aparati Ministrise se Punes (3535) GAJD COMPANY SH.P.K. Tirane 3,976,800 2012-11-15 2012-12-13 4301025001/2012 231 AP MIN PUNES blerje automjeti ur pr nr 126 dt 28.8.2012 kontrata nr 1782/8 dt 31.10.2012 nffit dt 12.10.2012 fat nr 46 dt 31.10.2012 ser. 83644896
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2012-11-20 2012-12-13 48410250012012 602 AP MIN PUNES VENDIM GJYKATE M NE NENTOR-DHJETOR UR NNR 2150/5 DHURATA DEDE
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 364,000 2012-11-19 2012-12-13 4771025001/2012 602 AP MIN PUNES kontrata ne vazhdim nr 579/7 dt 29.5.212 fat nr 80736212 dr 8.11.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 340,481 2012-11-16 2012-12-13 42510250012012 602 AP MIN PUNES TEL FIX FAT m shkurt, mars, prill, maj, qershor, korrik 2012 fta 704639078,705161889.
Aparati Ministrise se Punes (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 16,092 2012-11-20 2012-12-13 4811025001/2012 602 AP MIN PUNES SHP TELE FA FAT NR 109298576 KODI PER. 68485 M TETOR 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 18,940 2012-11-16 2012-12-13 47310250012012 602 AP MIN PUNES tel fat 110896524 ab 4787900000100134 klevis bitro tetor 2012.
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 986,544 2012-11-21 2012-12-13 4721025001/2012 602 AP MIN PUNES V GJYGJ 1421 DT 9.6.2012. UR MIN NR 184 DT 12.11.2012 HELDI TURHANI
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 540,936 2012-11-21 2012-12-13 4931025001/2012 602 AP MIN PUNES V GJYGJ 734 DT 9.6.2012. UR MIN NR 191 DT 16.11.2012 V GJUK NR 3293 DT2.12.2009
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 481 2012-11-16 2012-12-13 47410250012012 602 AP MIN PUNES tel fat 1010961357 m tetor FLORA BATUSHA
Aparati Ministrise se Punes (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 41,105 2012-11-21 2012-12-13 48010250012012 602 AP MIN PUNES TAKSE UTOMJETI UR DAT 12.11.212 FAT NR 475 NR 4668891 DT 12.11.20112
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 205,200 2012-11-21 2012-12-13 48710250012012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT UR SHERBIMI NR 145 DT 3.10.2012 UR SHER NR 144 DT 3.1.1012
Aparati Ministrise se Punes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 60,104 2012-11-21 2012-12-13 50010250012012 602 AP MIN PUNES TATIM NE BURIM PER VEND GJYGJSORE
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 78,931 2012-11-21 2012-12-13 49110250012012 602 AP MIN PUNES TELEFON FAT 111134857 DT 2.11.2012 PER SPIRO SKEREN
Aparati Ministrise se Punes (3535) START 2000 Tirane 135,000 2012-12-08 2012-12-18 5281025001/2012 602 AP MIN PUNES sherbim ruajtje kontrata ne vazhdim ne 2698/8 dt 25.6.2012 fat 737 ser. 89672314
Aparati Ministrise se Punes (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 605,160 2012-12-08 2012-12-18 5101025001/2012 602 AP MIN PUNES riparim mjete transporti kont ne vazhdim 880/7 fat 63dt21.11.212 ser. 05923775 fat 604 dt. dt21.11.212 ser. 05923776 fat 65 dt 21.11.212
Aparati Ministrise se Punes (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 754,680 2012-12-08 2012-12-18 4921025001/2012 602 AP MIN PUNES kontrata ne vazhdim ner. 880/6 dt 29.5.2012 fat 595 ser. 05923767 dt 19.11.212 fat 596 ser 05923768 dt 19.11.2012