Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) O L S O N I Tirane 35,300 2012-12-08 2012-12-19 50110140012012 Ministria e Drejtesise materiale pastrimi UP 421/1 20.09.12;PV3&4 18.10.12; FAT.1329 18.10.12 SERI 04861296; FH 75 22.12.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,874 2012-12-08 2012-12-19 47210140012012 Ministria e Drejtesise rimb tvsh fat dt 2/11/2012 abon 1062912 seri 111152867
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 40,000 2012-12-08 2012-12-19 48110140012012 602 Ministria e Drejtesise shp udhetimi urdher nr 458 23/10/2012; fat.2083 05/11/2012 seri 5997747
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-12-08 2012-12-19 47810140012012 602 Ministria e Drejtesise linja ne dispozicion fat tetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-12-08 2012-12-19 50310140012012 602 Ministria e Drejtesise linja ne dispozicion fat NENTOR 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 312,146 2012-12-08 2012-12-19 47910140012012 602 Ministria e Drejtesise TEL ABON 1339584300 FAT SHTATOR 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 337,159 2012-12-08 2012-12-19 49510140012012 602 Ministria e Drejtesise KARBURANT KON NE VAZHDM NR 3788/4 DT 4/6/2012 FAT NR 727 DT 7/12/2012 FH NR 92 DT 7/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) O L S O N I Tirane 91,000 2012-12-08 2012-12-19 48910140012012 602 Ministria e Drejtesise materiale kancelarie UP 370/1 06.08.2012;PV 3 15.10.2012;PV4 30.10.2012 FAT.1357 30.10.2012 SERI 049844775; FAT.1358 30.10.2012; SERI 049844776 FH.83 05.11.2012;FH.84 05.11.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 229,230 2012-12-08 2012-12-19 47610140012012 Ministria e Drejtesise posta fat korrik 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 111,600 2012-12-08 2012-12-19 49610140012012 Ministria e Drejtesise MIREMB TRASPORTI KONTR. VAZHDIM DT.222/4 02.07.12 FAT.669 07.12.12 SERI 05923841;FAT 670 DT.07.12.12 SERI 05923842; FAT. 671 07.12.12 SERI 05923843
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARMANDO MYFTARI Tirane 76,000 2012-12-08 2012-12-19 49410140012012 602 Ministria e Drejtesise miramb. sistem. ngrohjes. Kontrata ne vazhdim dt. 01.03.2012 fat. 19 30.11.2012 seri 0001811; fat.20 07.12.2012 seri 0001812
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) G.P.S. GLOBAL Tirane 11,066,437 2012-12-14 2012-12-27 51410140012012 Ministria e Drejtesise MBIKEQYRJE ELEKRONIKE PER FUSHEN PENALE UP NR 419 DT 18/9/2012 PV DT 20/9/2012 KON NR 436 DT 2/10/2012 NJO/FIT NR 419/9 DT 2/10/2012 FAT NR 2 DT 13/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,548,791 2012-12-03 2012-12-03 46810140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero nentor 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,710 2012-11-27 2012-12-03 46410140012012 -Ministria e Drejtesise djeta urdher min nr 478 dt 20/11/2012 k/kem 143 lek/euro shuma 270 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,048,263 2012-12-03 2012-12-03 46710140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero nentor 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 4,108,748 2012-12-03 2012-12-03 46510140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero nentor 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,151,814 2012-12-03 2012-12-03 46610140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero nentor 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FOCUS MEDIA NEWS Tirane 1,000,000 2012-12-10 2012-12-24 49710140012012 Ministria e Drejtesise trans spot televiziv up nr 476 dt 16/11/2012 pv dt 16/11/2012 kon nr 21 11/2012 fat 434 dt 21/11/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 11,700 2012-08-20 2012-08-21 34010140012012 Ministria e Drejtesise HONORARE URDH 4845 /4 DT 19.07.2012 SHK DAP 1078/4 DT 18.7.2012 BORDERO GUSHT 2012 MB. 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,300 2012-08-20 2012-08-21 34110140012012 602 Ministria e Drejtesise TATIM honorare
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 312,059 2012-08-20 2012-08-21 33810140012012 Ministria e Drejtesise TELEFON FAT KORRIK 2012 KODI 1339584300
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARMANDO MYFTARI Tirane 38,000 2012-08-20 2012-08-21 33710140012012/ Ministria e Drejtesise MIREMBAJTJE SIST. NGROHJE KONTR. NE VAZHDIM DT 1.03.2012 FAT 89 DT 31.07.2012 SERI 000092
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 30,360 2012-08-20 2012-08-21 34210140012012 Ministria e Drejtesise UJE KONTRATE 4-D-159080-1 FAT KORRIK 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 28,800 2012-08-20 2012-08-21 33610140012012/ 602 Ministria e Drejtesise LARJE AUTOMJETI FAT 5 DT 31.05.2012 SERI 001342 FAT 6 DT 96/3 DT 30.6.2012 KONTR. NE VAZHD.DT 9.01.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,088 2012-08-20 2012-08-21 34510140012012 Ministria e Drejtesise TELEFON KORRIK 2012 KODI 1005839
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MEDIA 6 Tirane 480,000 2012-08-20 2012-08-21 34610140012012 602 Ministria e Drejtesise SPOT PUBLICITAR UP NR 30/1 DT 15.08.2012 PV DT 15.08.2012 FAT 377 DT 20.08.2012 SERI 02385777
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 6,721 2012-08-20 2012-08-21 34410140012012 602 Ministria e Drejtesise TATIM honorare
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 449,897 2012-06-11 2012-06-11 21510140012012 1014001 602 Ministria e Drejtesise ENERGJI KON NR C110816 FAT PRILL 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,000 2012-06-06 2012-06-11 20010140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta list pages maj 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 198,916 2012-06-11 2012-06-11 16910140012012/ 602 Ministria e Drejtesise TEL EAKLE KLI C1003779 FAT MARS PRILL 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2012-06-06 2012-06-11 20110140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta list pages maj 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 77,000 2012-06-06 2012-06-11 19910140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta urdher nr 226 dt 28/5/2012 list pages maj 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 78,000 2012-06-06 2012-06-11 20210140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta list pages maj 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-04-20 2012-04-25 13410140012012 602 Ministria e Drejtesise lik pjesor vend.gjyqi ne favor te B.Malevi shkrese e Zyres se Permbarimit nr.10307 dt.29.09.11 sipas grafikut bashkangjitur nr.3029 dt.16.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,284 2012-04-24 2012-04-25 14310140012012 602- Ministria e Drejtesise dieta jashte vendit Urdher 139 dt.06.04.12 i ndryshuar nr.139/1 dt.13.04.12 autorizim terheqje dt.24.04.12 kursi i dites 1 paund=174.32 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-04-20 2012-04-25 13710140012012 602 Ministria e Drejtesise lik pjesor vend.gjyqi ne favor te A.Gusho shkrese e Zyres se Permbarimit nr2140 dt.02.03.12 dt.12.01.12 sipas grafikut bashkangjitur nr.3029 dt.16.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,970 2012-04-19 2012-04-25 13810140012012 602 Ministria e Drejtesise telefon E. Hajro muaji mars 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALFRED ALI QOKU Tirane 51,300 2012-04-20 2012-04-25 13910140012012 602 Ministria e Drejtesise pritje Up.111/1 dt.20.03.12 pv 3 dt.20.03.12 pv 4 dt.30.03.12 fat.38 dt.30.03.12 fh.12 dt.30.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-04-20 2012-04-25 13510140012012 602 Ministria e Drejtesise lik pjesor vend.gjyqi ne favor te E.Hysi shkrese e Zyres se Permbarimit nr.482/Sh dt.12.01.12 sipas grafikut bashkangjitur nr.3029 dt.16.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) G O C A Tirane 12,800 2012-04-20 2012-04-25 13010140012012 602 Ministria e Drejtesise bl mat Up.78/1 dt.01.03.12 pv 3&4 dt.01.03.12 fat.122 dt.05.04.12 fh.15 dt.10.04.12