Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 794,493,379.00 733 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 329,762 2012-12-09 2012-12-20 41010050012012 1005001 min.bujqesise dieta autorizim nr 2888/5 dt 15.10.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ICEBERG COMMUNICATION Tirane 450,415 2012-12-09 2012-12-20 42210050012012 1005001 min.bujqesise projekti artikulturor urdh MIN nr 76 dt 16.03.2012 up nr 37/1 dt 5.12.2012 pv dt 5.12.2012 fat nr 287 dt 5.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 393,480 2012-12-09 2012-12-20 41510050012012 1005001 min.bujqesise rip makine kontr nr 310/1 dt 18.01.2012 fat nr 930 dt 1.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VIKTOR ĒAUSHI Tirane 24,650 2012-12-09 2012-12-20 42810050012012 1005001 min.bujqesise panairi i veres urdh i MIN nr 76 dt 16.03.2012 up nr 341 dt 6.12.2012 pv dt 6.12.2012 fat nr 1 dt 6.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) FRANKO - GAZHELI Tirane 350,000 2012-12-10 2012-12-26 42510050012012 1005001 min.bujqesise panairi i veres urdh i MIN nr 76 dt 16.03.2012 up nr 334 dt 30.11.2012 pv dt 30.11.2012 fat nr 380 dt 30.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,537,099 2012-12-13 2012-12-27 429 10050012012 1005001 min.bujqesise Panairi urdh nr 340 dt 6.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SHOQATA KLUBI SHEF.GUZHINES SHQIPTARE Tirane 120,000 2012-12-26 2012-12-27 42610050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I VERES 2012 urdh nr 76 dt 16.03.2012 up nr 336/1 dt 3.12.2012 pv dt 3.12.2012 fat nr 3 dt 3.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 50,000 2012-12-11 2012-12-27 41910050012012 1005001 min.bujqesise vendim gjyqi per Valbona Paloka urdh nr 10734 dt 7.10.2011 vend nr 23 dt 1.03.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 64,493 2012-12-03 2012-12-03 40510050012012 1005001 min.bujqesise pagat nentor 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 468,123 2012-12-03 2012-12-03 40410050012012 1005001 min.bujqesise pagat nentor 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) K A SH Tirane 1,774,080 2012-11-09 2012-12-03 36910050012012 1005001 min.bujqesise Panairi i Agrobiznezit URDH I MIN NR 307 DT 24.10.2012 KONTR NR 34/1 dt 11.09.2012 kontr qiraje dt 17.09.2012 fat nr 28 dt 17.10.2012 sr 03398578
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) B O L V - O I L SHA Tirane 3,439,955 2012-11-09 2012-12-03 36010050012012 1005001 min.bujqesise bl karburant kontr nr 2397/3 dt 30.05.2012 fat nr 21 dt 2.11.2012 fh nr 66 dt 6.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,591,428 2012-12-03 2012-12-03 40310050012012 1005001 min.bujqesise pagat nentor 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 356,192 2012-11-15 2012-12-12 37410050012012 1005001 min.bujqesise tel statik klienti 708224599 fat tetor 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EDMOND ALITE Tirane 380,000 2012-11-15 2012-12-12 34110050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I AGROBIZNEZIT up nr 283/2 dt 11.09.2012 pv dt 3.10.2012 fat nr 25 dt 3.10.2012 sr 2518780
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,884 2012-11-15 2012-12-12 38010050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel kodi 520876 fat shtator -tetor 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KRIJON Tirane 7,150,224 2012-11-15 2012-12-12 37510050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I AGROBIZNEZIT kontr nr 2714/2 dt 20.07.2012 pv dt 30.10.2012 fat nr 12318 dt 18.09.2012 fh nr 60 dt 30.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 215,130 2012-11-15 2012-12-12 38110050012012 1005001 min.bujqesise bileta avioni urdh nr 300 dt 16.10.2012 fat nr 339 dt 12.11.2012 sr 04360339
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 84,800 2012-11-15 2012-12-12 36610050012012 1005001 min.bujqesise dieta autorizim nr 19/10 dt 23.10.2012 fat nr 111123365 dt 2.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KOXHAJ Tirane 1,464,875 2012-06-06 2012-06-11 13710050012012 1005001 min.bujqesise 5% GARANCI PUNIMESH PER THERTORET urdh nr 4469/1 dt 20.10.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POGONI 2005 Tirane 301,127 2012-06-06 2012-06-11 13810050012012 1005001 min.bujqesise 5% GARANCI PUNIMESH PER THERTORET urdh nr 4469/1 dt 20.10.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BESA KONSTRUKSION Tirane 15,660 2012-04-18 2012-04-25 9310050012012 1005001 min.bujqesise sherbime pjese kembimi kontr ne vazhdim nr prot 1498/4 d 29.6.2011 fat 37 dt 16.2.2012 s 68177100
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 336,720 2012-04-18 2012-04-25 10110050012012 1005001 min.bujqesise riparim makinash up 13 dt 18.1.12 kontr vazhdim 310/1 dt 18.01.12 fat 880,881,882,883,884 dt.4.4.12, s/01288230; 5.4.12,s/01288231; 6.4.12,s/01288232; 7.4.12,s/01288233; 9.4.12, s/01288234
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 360,421 2012-02-06 2012-02-16 1210050012012 1005001 min.bujqesise tel.kl1333486957fs703748612
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 72,468 2012-02-06 2012-02-16 1310050012012 1005001 min.bujqesise posta f3967,26.12.2011,s87429824,dhjetor2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,742,252 2013-01-09 2013-01-10 210050012012 Min e Bujqesise page dhjetor 2012 nr punonj= 147/134 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 486,066 2013-01-09 2013-01-10 110050012012 Min e Bujqesise page dhjetor 2012 nr punonj= 147/134 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 65,566 2013-01-09 2013-01-10 310050012012 Min e Bujqesise page dhjetor 2012 nr punonj= 147/134 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,742,252 2013-01-09 2013-01-11 210050012012 Min e Bujqesise page dhjetor 2012 nr punonj= 147/134 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 486,066 2013-01-09 2013-01-15 110050012012 Min e Bujqesise page dhjetor 2012 nr punonj= 147/134 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 65,566 2013-01-09 2013-01-15 310050012012 Min e Bujqesise page dhjetor 2012 nr punonj= 147/134 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 209,092 2013-01-22 2013-01-22 100050012012 1005001 Min e Bujqesise shp CEZ kontr H109835 fat nentor 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 63,588 2013-01-22 2013-01-22 910050012012 Min e Bujqesise shp postar fat nr 429 dt 26.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 18,000 2013-01-22 2013-01-22 1110050012012 Min e Bujqesise larje makinash kontr ne vazhdim nr 125 dt 20.01.2012 fat nr 12 dt 31.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 308,782 2013-01-22 2013-01-22 810050012013 Min e Bujqesise tel statik klienti 1333486957 fat dt 5.01.2013
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 136,920 2013-01-22 2013-01-22 610050012013 Min e Bujqesise rip makinash kontr ne vazhdim nr 310/1 dt 18.01.2012 fat nr 939 dt 24.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 10,000 2013-01-22 2013-01-22 510050012012 Min e Bujqesise pritje per te huaj up nr 319/1 dt 12.11.2012 pv dt 12.11.2012 fat nr 7127 dt 12.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,400 2013-01-22 2013-01-22 700050012012 1005001 Min e Bujqesise shp uje kontr 159740-1 fat dhjetor 2012 fat nentor 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 213,600 2013-01-24 2013-01-24 1110050012012 602 Min e Bujqesise dieta me jashte Urdher 12 dt.15.01.13 sa terhequr 1500 euro me kurs 142.4 leke
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,354,584 2013-01-24 2013-01-24 1010050012012 602 Min e Bujqesise Panairi Green Week 2013 ne favor te PANEKS Dooel Tutunka Banka U Ministri nr.3 dt.14.01.13 16535 euro me kurs dite 142.4 leke