Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ESMERALDA TASHO Tirane 715,831 2012-10-29 2012-10-29 78010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TRAJNIM MESUESISH AUT 24 DT.10.04.2012 KONTRATE NE VAZHDIM NR 234/2 DT 27.07.2011 FAT 26.10.2011 SERI 89231302 FAT 3 DT 3.12.2011 SERI 89231303
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 15,560 2012-10-22 2012-10-23 75210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES cel shtator2012,ab2606133875,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 200,692 2012-10-22 2012-10-23 441011001/2012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES ENERGJI ELEKTRIKE FAT gusht2012 129992500
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 31,740 2012-10-22 2012-10-23 44010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES uje f1208-159767-1-1,gusht2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,537,722 2012-11-01 2012-11-02 78610110012012 1011001600, 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES page baze nr.pl116,f110,bordero tetor2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 293,297 2012-11-01 2012-11-02 78810110012012 1011001 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES page baze nr.pl116,f110,bordero tetor2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 146,555 2012-11-01 2012-11-02 79010110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES page baze nr.pl116,f110,bordero tetor2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 459,779 2012-11-01 2012-11-02 79110110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TELEFON gusht shtator2012 KODI 3220
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 254,976 2012-11-01 2012-11-02 78710110012012 1011001 600,602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES page baze nr.pl116,f110,bordero tetor2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 691,120 2012-11-01 2012-11-02 78910110012012 1011001 600MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES page baze nr.pl116,f110,bordero tetor2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 786,175 2012-11-06 2012-11-12 81310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA ME JASHTE 202.prot3094,17.05.2012,ur.517,5967,26.10.2012,u.529,5639/3,05.11.2012,aut6/11,06.11.2012kusr 5500e*142.85
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 496,290 2012-11-08 2012-11-13 80510110012012 606MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES .burse ekselence u.407 i ndryshuar prot 4648,20.08.2012,u.454,p5317,25.09.2012,aktmarrv.5963/2,26.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 272,610 2012-11-08 2012-11-13 80810110012012 606MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES .burse ekselence u.407 i ndryshuar prot 4648,20.08.2012,u.454,p5317,25.09.2012,aktmarrv.5963/2,26.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 496,290 2012-11-08 2012-11-13 80710110012012 606MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES .burse ekselence u.407 i ndryshuar prot 4648,20.08.2012,u.454,p5317,25.09.2012,aktmarrv.5325/3,03.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 384,450 2012-11-08 2012-11-13 80410110012012 606MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES .burse ekselence u.407 i ndryshuar prot 4648,20.08.2012,u.454,p5317,25.09.2012,aktmarrv.5963/1
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ANASTAS KOTE Tirane 1,000 2012-11-05 2012-11-13 79810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqi shk,4978/1,11.09.2012,shk.zp.261,30.07.2011,vendim gjyqi 46,03.02.2011,valjer peshkepia
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 699,000 2012-11-08 2012-11-13 80610110012012 606MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES .burse ekselence u.407 i ndryshuar prot 4648,20.08.2012,u.454,p5317,25.09.2012,aktmarrv.5963,26.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 86,556 2012-11-05 2012-11-14 75710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES posta fat3538,26.09.2012,s02145338
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 25,800 2012-11-05 2012-11-14 77210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES dieta kerkese thesarit 5755,12.010.2012,rritje.aut.847,18.10.2012,urdh 467,5563/1,08.10.2012.lista dietave
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 6,750 2012-11-05 2012-11-14 77510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES dieta kerkese thesarit 5755,12.010.2012,rritje.aut.847,18.10.2012,urdh 467,5563/1,08.10.2012.lista dietave
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 13,700 2012-11-05 2012-11-14 77410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES dieta kerkese thesarit 5755,12.010.2012,rritje.aut.847,18.10.2012,urdh 467,5563/1,08.10.2012.lista dietave
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 1,000 2012-11-05 2012-11-14 80210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES V,GJYQI SHK.3395/2,16.10.2012,ZP.162/2,29.02.2012,VGJ.54,04.02.2011,ALTIN SKENDO
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,852 2012-11-05 2012-11-14 79210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES blerje kartvizita cek 00291198,pv.form5,16.10.2012,f23,22.10.2012,s3573764
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GENCI MUCAJ Tirane 104,400 2012-11-06 2012-11-14 78510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHERBIM KALDAJE UP.13,22.06.2012,PV3,25.06.2012,PV4,25.06.2012,F445,27.6.2012,S03513954
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 5,000 2012-11-05 2012-11-14 80110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqi shk,3609/2,16.10.2012,shk.zp.1297-12,,30.07.2011,vendim gjyqi 00-2012-802(130),13.03.2012,INFOSOFT SISTEM
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 2,000 2012-11-05 2012-11-14 79910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqi shk4220/1,01.08.2012shk.zp.1591,,14.02.2012,vendim gjyqi 6468,25.11.2011,rami spahiu
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) STRATEGY C.E.S Tirane 2,514,000 2012-11-05 2012-11-14 785/110110012012 231MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES supervizim kolaudim shk.reja ,aut.107,5969,dt29.10.2012,urdh622,pr.4254/4,30.12.2011,kon.e amenduar 6907,03.01.2012,raprote supervizim janar-korrik 2012,f1,17.08.2012,s72117412
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 115,300 2012-11-05 2012-11-14 77010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES dieta kerkese thesarit 5755,12.010.2012,rritje.aut.847,18.10.2012,urdh 467,5563/1,08.10.2012.lista dietave
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,800 2012-11-05 2012-11-14 77110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES dieta kerkese thesarit 5755,12.010.2012,rritje.aut.847,18.10.2012,urdh 467,5563/1,08.10.2012.lista dietave
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KASTRIOT ZIFLA Tirane 24,000 2012-11-05 2012-11-14 77710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES sherbim perkthim fat44,23.10.2012,s5881050 kerkese thesarit 5755,12.010.2012,rritje.aut.847,18.10.2012,urdh 467/1,5563/1,08.10.2012.lista dietave
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRIS COMPANY Tirane 5,000 2012-11-05 2012-11-14 80010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqi shk,3395/1,12.06.2012,shk.zp.79,,14.05.2012,vendim gjyqi 65,28.01.2009,azbije rama
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UNION BANK SHA Tirane 6,800 2012-11-05 2012-11-14 77310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES dieta kerkese thesarit 5755,12.010.2012,rritje.aut.847,18.10.2012,urdh 467,5563/1,08.10.2012.lista dietave
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PEGI Tirane 858,000 2012-11-08 2012-11-21 81110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES revista mesuesi kv.1548/8,10.06.2011pv05.03.2011f68,16.11.2011,s68790649,fhsipas listes bashkengjitur
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 21,196 2012-11-08 2012-11-21 81210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shp.pritje urdh.488,18.10.2012,f182843,23.10.2012,f182844,s74133843,23.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ELINDA MORINA Tirane 120,000 2012-11-08 2012-11-21 420/110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES sherbim auto up.14,02.07.2012,pv3,02.07.2012,pv4,02.07.2012,f9,04.07.2012,s4538520
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COFFEE CLUB Tirane 18,000 2012-11-08 2012-11-21 80910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pritje percjellje up.10.22.05.2012,pv.form53,22.05.2012,pv4,22.05.2012,f3099,22.05.2012,s02750859
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 396,000 2012-11-08 2012-11-22 82410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare konsulence aut .110,p.6118,06.11.2012,kv5197/3,03.01.2012,aut.111,p.6114,06.11.2012,kv6908/2,05.01.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 8,467,697 2012-11-13 2012-11-22 82010110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tvsh ,aut.6011/2,06.11.2012,kon.v.delegacioni europian nr2011/261-540,04.03.2011,sit pun.7.31.03.2012,f15,30.04.2012,s72440872,sit.pun.8,30.04.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 94,500 2012-11-08 2012-11-22 82310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare konsulence aut 112,p.6118/1,06.11.2012,kv6809/1,03.01.2012,list prezenca tetor2012,pranvera kasimati ist pagesa
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 112,996 2012-11-20 2012-11-27 83210110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES ENERGJI FAT 132134996,TETOR2012,KLtr1c110110045053