Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,233,146,208.00 1,789 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 65,368 2012-06-14 2012-06-26 52410040012012 602 ministria ekonomise .shp abonim shtypi fat 490 dt 1.6.12 s 87413125 fat 489 dt 1.6.12 s 87413124 kontr vazhdim 28.2.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BASHKIMI I DH. TE TREGT.DHE INDUSTRISE Tirane 36,400 2012-06-14 2012-06-26 54310040012012 602 ministria ekonomise .bl bilete fat 197 dt 9.5.12 s 03063161 urdh 371 dt 4.5.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 113,614 2012-06-26 2012-06-26 58110040012012 602 ministria ekonomise. dieta aut dt 25.6.2012 terheqje 1000 usd 1usd=112.5leke
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) H E K L A Tirane 76,000 2012-06-14 2012-06-26 54510040012012 602 ministria ekonomise .shp publikimi ur 41 dt 4.4.12 pv 4.4.12 fat 7 dt 13.4.12 s 89317907 ur 39 dt 3.5.12 pv 3.5.12 fat 20 8.5.12 s 89317920
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 282,682 2012-06-26 2012-06-26 58010040012012 602 ministria ekonomise. dieta aut dt 26.6.2012 terheqje 2000 euro 1euro=141.2leke
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FOCUS PRESS Tirane 48,000 2012-06-14 2012-06-26 54610040012012 602 ministria ekonomise .shp publikimi ur 135 dt 5.10.11 pv 15.10.11 fat 289 20.10.11 s 88690389
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ISMAIL ALUSHANI Tirane 7,500 2012-06-14 2012-06-26 52610040012012 602 ministria ekonomise .bl kartvizita ur 34 dt 5.4.12 pv 30.04.12 fat 11 24.4.12 s 0002161 fh 8 dt 24.4.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PANORAMA GROUP Tirane 49,000 2012-06-14 2012-06-26 52210040012012 602 ministria ekonomise .publikime ur 42 dt 30.4.12 pv 30.04.12 fat 448 14.5.12 s 02970437
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GJYKATA E TIRANES Tirane 12,000 2012-06-18 2012-06-29 55810040012012 602 ministria ekonomise. shpen gjyqi autor 3817 dt 19.4.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 277,470 2012-06-19 2012-06-29 56010040012012 602 ministria ekonomise. shpen vendim gjyqi nr 566 dt 27.02.12 urdh 471 dt 7.6.12 sipas borderose dt 13.6.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 67,374 2012-08-01 2012-08-01 68310040012012 230 ministria ekonomise. page korik 2012 situacion bordero bashkengjitur korik 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,138,518 2012-08-01 2012-08-02 67610040012012 600 ministria ekonomise. paga korik 2012 np 201/201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 40,500 2012-08-01 2012-08-02 67910040012012 606 ministria ekonomise. tatim bonus transporti bordero korik 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 400,122 2012-08-01 2012-08-02 68110040012012 600 ministria ekonomise. paga korik 2012 np kontr 12/12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 125,947 2012-08-01 2012-08-02 67010040012012 600 ministria ekonomise. paga korik 2012 np 201/201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UNION BANK SHA Tirane 95,599 2012-08-01 2012-08-02 67310040012012 600 ministria ekonomise. paga korik 2012 np 201/201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 13,500 2012-08-01 2012-08-02 67710040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero korik 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 63,000 2012-08-01 2012-08-02 67110040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero korik 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 35,866 2012-08-01 2012-08-02 68210040012012 600 ministria ekonomise. paga korik 2012 bordero 31.7.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2012-08-01 2012-08-02 67810040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero korik 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 438,447 2012-08-01 2012-08-02 67410040012012 600 ministria ekonomise. paga korik 2012 np 201/201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 177,797 2012-08-01 2012-08-02 67510040012012 600 ministria ekonomise. paga korik 2012 np 201/201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 621,838 2012-08-01 2012-08-02 67210040012012 600 ministria ekonomise. paga korik 2012 np 201/201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,697,107 2012-08-01 2012-08-02 68010040012012 600 ministria ekonomise. paga korik 2012 nr pun 201/201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 15,670 2012-08-02 2012-08-03 66510040012012 602 ministria ekonomise.lik ft uji qershor 2011 kontrate vazhdim kodi 3-a-159746-1
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EAGLE MOBILE Tirane 16,765 2012-08-02 2012-08-03 65010040012012 600 ministria ekonomise .lik ft cel qershor 2012 kod ab C1001456 kont vazhdim dt 01.06.2009
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 83,720 2012-08-02 2012-08-03 66710040012012 602 ministria ekonomise.lik ft uji prill-gusht 2011 kontrate vazhdim kodi 3-a-159746-1
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 15,238 2012-08-02 2012-08-03 66310040012012 600,602 ministria ekonomise.lik ft cel qershor 2012 kod ab 1001425
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 427,507 2012-08-06 2012-08-07 56810040012012 606-MIN E EKONOMISE SHPRONESIME URDHER 796 DT 23.11.10VKM 522 DT 30.06.2010 MEMO 08.06.12 BORDERO 14.06.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,911,313 2012-08-02 2012-08-08 69410040012012, 602 ministria ekonomise. shp publikimi per financial times nr llog 71050990, urdh 579, 573 dt 26.7.2012, 20.7.12 transf 27480 gbp lgbp=176.2lek swift;midlgb22 71050990 hsbc plc po box125.8 ibangbmidl40025071050990 hsb plc po box125.8
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,948 2012-08-06 2012-08-14 69110040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel korce qershor 2012 nr kl 1450992811
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,006 2012-08-06 2012-08-14 69310040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel kukes qershor 2012 nr kl 153558473 kontr vazhdim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 27,500 2012-08-06 2012-08-14 68510040012012 602 ministria ekonomise.dieta bordero dt 31.7.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 145,180 2012-08-06 2012-08-14 66710040012012 602 ministria ekonomise. qera salle progr 1102/10 dt 18.6.2012, ft 9541 21.6.12 seri 03859541
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,960 2012-08-06 2012-08-14 68810040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel vlore qershor 2012 nr kl 1491484497
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 35,736 2012-08-06 2012-08-14 69510040012012 602 ministria ekonomise. taks regjistrimi up 75 dt 11.4.2012, form 3,4 dt 11.4.2012, ft 278 dt 25.6.12 seri 00402844
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) REBEKA STEFA Tirane 32,015 2012-08-06 2012-08-14 66610040012012 602 ministria ekonomise.shpenzime pritje, ft 7 dt 30.06.12 (5918017), program 1102.9 dt 30.6.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,879 2012-08-06 2012-08-14 68910040012012 602 ministria ekonomise.telefon peshkopi, maj-qershor 2012,nr klienti 1566487490
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,936 2012-08-06 2012-08-14 69210040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel elbasan qershor 2012 nr kl 1568085987
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 27,500 2012-08-06 2012-08-14 68710040012012 602 ministria ekonomise.dieta bordero dt 31.7.12