Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 440,764,773.00 1,169 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 1,646,290 2012-12-03 2012-12-04 53810060012012 pagat nentor 2012, listepagesa nentor 2012, nrp fakt 27
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 401,530 2012-12-03 2012-12-04 54310060012012 paga nentor 2012, listepagesat nentor 2012,nrpn pl.153,fakt6
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 139,025 2012-12-03 2012-12-04 54410060012012 Pagat nentor 2012, listepagesa nentor 2012 nrp fakt 2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2012-12-03 2012-12-04 53310060012012 shp. transporti nentor 2012 M. hasanaj, listepagesa nentor 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 111,767 2012-12-03 2012-12-04 53910060012012 pagat nentor 2012, listepagesa nentor 2012,nrp fakt 2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 83,741 2012-12-03 2012-12-04 537/110060012012 Eagle tetor 2012, fd nr. 36716567, dt.1.11.2012, Klienti nr. C1001071
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 191,881 2012-12-03 2012-12-04 54110060012012 Pagat nentor 2012, listepagesa nentor 2012, nrp fakt 3
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 50,000 2012-12-03 2012-12-04 53610060012012 shp. transporti nentor 2012, Listepagesa bashkelidhur
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,000 2012-12-03 2012-12-04 53510060012012 Shp. transporti nentor 2012 Y. Manjani, listepagesa nentor 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 322,008 2012-12-03 2012-12-04 54510060012012 pagat nentor 2012,listepagesa nentor 2012 nrp.fakt 4
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-12-03 2012-12-04 53410060012012 shptransporti nentor 2012A.Alimadhi,listepagesa bashkelidhur nentor 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 61,422 2012-12-03 2012-12-04 54710060012012 pagat nentor 2012, listepagesa nentor 2012, nrp fakt 1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 829,277 2012-12-03 2012-12-04 54210060012012 pagat nentor 2012, listepagesa nentor 2012,nrp fakt 13
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,864,534 2012-12-03 2012-12-04 54010060012012 Pagat nentor 2012,listepagesa nentor 2012, nrp fakt 89
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 77,700 2012-11-27 2012-12-05 50910060012012 Ndihme e menjehershme Urdher 134, dt. 19.11.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 9,660 2012-11-20 2012-12-05 50710060012012 Tel celtetor kod.ab.51839500001000009;110079486.
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,784,390 2012-12-07 2012-12-10 56710060012012 Shp. varrimi nentor 2012, tarife per shp, gjyqesore, SHkr. nr.664,677,694,714,720,724,717,,674 - 696, dt 9/11/2012,
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 103,561 2012-12-03 2012-12-10 546/110060012012 Paga nentor 2012, (Liste pritje), listepagesa nentor 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 105,010 2012-12-06 2012-12-10 55310060012012 Shp. per uje nentor 2012, fd dt 26/11/2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,000 2012-11-21 2012-12-13 49810060012012 kkdm e ktpd shtator 2012, shkr.nr. 4204,dt. 4/10
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,000 2012-11-16 2012-12-13 48810060012012 602 MPPT kuote telefoni kod i abonentit 1018572 listpagese dt.16.1112
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 12,600 2012-11-21 2012-12-13 49210060012012 KOm LIC shtator tetor ,shkr. nr.4201, dt. 3/10, nr. 4625,dt.6/11
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 26,000 2012-11-21 2012-12-13 50210060012012 Tat kkdm e ktpd shtator 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) GAJD COMPANY SH.P.K. Tirane 364,632 2012-11-16 2012-12-13 41610060012012 602 MPPT materiale pastrimi,up nr 10 dt 20.06.2012,pv dt 21.06.2012,fat nr 31-34 dt 28.06.2012,seri 83648481-83648484,fh nr 5-8 dt 28.06.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PANORAMA GROUP Tirane 77,000 2012-11-19 2012-12-13 41310060012012 Publikim per konkurim
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 77,400 2012-11-20 2012-12-13 49110060012012 KOm lic. shtator tetor 2012, shkr.nr. 4201,dt.3/10, shkr. nr. 4625,dt. 6/11
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,055 2012-11-21 2012-12-13 49010060012012 tat kom lic korrik gusht 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 10,000 2012-11-21 2012-12-13 49310060012012 tat kom lic. shtator tetor 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 20,532 2012-11-16 2012-12-13 49510060012012 602-MPTTT telefon S.Olldashi tetor 2012,kodi C1000889
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) SILVANA SHAKA Tirane 79,200 2012-11-16 2012-12-13 40710060012012 602-MPTTT Lavazh automjetsh Up.3 dt.06.02.12 pv dt.07.02.12 fat.235,926,201,917 dt 31.07.2012-31.10.2012,seri 0006051,0006036,0000821,0000841
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,708 2012-11-16 2012-12-13 49610060012012 602 MPPT telefon tetor 2012 nr.rregj.abonentit 1017212
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,656 2012-11-16 2012-12-13 49410060012012 602-MPPT telefon tetor 2012 klienti 1054759
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 91,028 2012-12-07 2012-12-18 57010060012012 takse qarkullimi automjetesh, UP nr/ 20, dt. 8/11/2012, Pv dt 12/11/2012, PV dt 13/11/2012, Fd nr. 5/9/T,dt. 7/12/2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 1,970,947 2012-12-07 2012-12-18 57510060012012 Nafte, Kontrate ne vazhdim nr. 2503/2,dt 28/5/2012,fd nr. T.725, dt 07/12/2012, fh nr. 33, dt 07/12/2012.
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 223,508 2012-12-07 2012-12-18 55710060012012 Sig kasko, UP nr.17, dt 5/9/2012, PV dt 5/9/2012, PV dt 5/9/2012. FD nr. 1248,dt 5/9/2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KOHA JONE Tirane 19,800 2012-12-07 2012-12-18 56510060012012 Publikim per shpallje konkursi, Kontr. dt. 2/2/2012.dt.17/102012,dt.11/10/2012,fd nr. 24,dt,7/2/2012,nr.266,dt 17/10/2012,nr.261,dt 15/10/2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) DENIS BERA PETRELA Tirane 396,667 2012-12-07 2012-12-18 57910060012012 Rip automjete, UP nr. 23, dt. 7/12/2012, PV dt 7/12/2012, PV dt7/12/2012, FD nr 9, 10, dt 07/12/2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KOHA JONE Tirane 59,400 2012-12-07 2012-12-18 56610060012012 Publikim kontrate dt 30/7/2012,,fd nr. 194,dt. 31/7/2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ARK - IT Tirane 157,200 2012-12-07 2012-12-18 56810060012012 MIgrim i website - it aktual www.mppt.gov.al, UP nr 18, dt. 18/9/2012, PV 19/9/2012, PV dt. 21/9/2012Fd nr. 668,6/12/2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 8,000 2012-12-07 2012-12-18 56110060012012 Tatim KKT per vitin 2012, Liste pagesa per vitin 2012