Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,233,146,208.00 1,789 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 658,554 2012-02-01 2012-02-01 94/1004001/2012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 186,207 2012-02-01 2012-02-01 92/1004001/2012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UNION BANK SHA Tirane 82,003 2012-02-01 2012-02-01 95/1004001/2012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,247,112 2012-02-01 2012-02-01 90/1004001/2012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012 nr pun 201/199
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,281,959 2012-02-01 2012-02-01 93/1004001/2012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 232,118 2012-02-01 2012-02-01 96/1004001/2012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 371,721 2012-02-01 2012-02-01 91/1004001/2012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 63,000 2012-02-01 2012-02-02 8710040012012 606 ministria ekonomise. bonus listpag dt 1.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 13,500 2012-02-01 2012-02-02 8610040012012 606 ministria ekonomise. bonus listpag dt 1.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2012-02-01 2012-02-02 8810040012012 606 ministria ekonomise. bonus listpag dt 1.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 13,500 2012-02-01 2012-02-02 8910040012012 606 ministria ekonomise.tat bonus
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EAGLE MOBILE Tirane 310,808 2012-02-13 2012-02-13 8410040012012 602 ministria ekonomise.lik ft cel nr kl c 1001456
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,282,794 2012-02-13 2012-02-13 110110040012012 601 ministria ekonomise.sig shoq janar 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,479,596 2012-02-13 2012-02-13 10910040012012 600 ministria ekonomise. tat page janar 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,883,910 2012-02-13 2012-02-13 11010040012012 600 ministria ekonomise.sig shoq janar 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,752,863 2012-02-10 2012-02-14 12510040012012 602 ministria ekonomise. transferte per world kosto lokale urdher tit dt 20.5.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KORPORATA ENERGJITIKE SHQIPTARE Tirane 2,000,000,000 2012-02-17 2012-02-17 15010040012012 604 ministria ekonomise.transferte nga min ek vend krymin dt 13.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 195,466 2012-02-16 2012-02-17 11610040012012 602 ministria ekonomise.lik shpronesim listpagese dt 1.2.2012 urdher tit dt 30.1.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 417,038 2012-02-14 2012-02-20 13910040012012 605 ministria ekonomise.kontribut vjetor per energy community urdher tit dt 26.1.2012, 290 eurox142.6
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FABIO ISUFAJ Tirane 18,000 2012-02-16 2012-02-21 13410040012012 602 ministria ekonomise.lik detyrim vend gjyqi per teuta qatipi
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,896 2012-02-16 2012-02-21 12010040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 2,620 2012-02-16 2012-02-21 10410040012012 1004001 602 ministria ekonomise.lik ft energjie kontr a 015295
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HOTI BAILIFF SERVICE Tirane 18,000 2012-02-16 2012-02-21 13510040012012 602 ministria ekonomise.lik detyrim vend gjyqi per shpresa sarajeva
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 22,000 2012-02-16 2012-02-21 12210040012012 602 ministria ekonomise.dieta bord dt 9.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2012-02-16 2012-02-21 13110040012012 602 ministria ekonomise.lik detyrim vend gjyqi per shoqeria bardhi
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA PERMBARIMORE FIER Tirane 18,000 2012-02-16 2012-02-21 13610040012012 602 ministria ekonomise.lik detyrim vend gjyqi per luan shehu
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 18,000 2012-02-16 2012-02-21 13710040012012 602 ministria ekonomise.lik detyrim vend gjyqi per nikoll gega
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 53,898 2012-02-21 2012-02-21 15210040012012 600 ministria ekonomise. pag e prapambetur janar shkurt
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) E.P.S.A Tirane 18,000 2012-02-16 2012-02-21 12910040012012 602 ministria ekonomise.lik detyrim vend gjyqi per ilir shijaku
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 20,000 2012-02-16 2012-02-21 13310040012012 602 ministria ekonomise.lik detyrim vend gjyqi per shoqeria xhengo
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 32,000 2012-02-16 2012-02-21 12710040012012 602 ministria ekonomise.dieta bord dt 9.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 18,000 2012-02-16 2012-02-21 13210040012012 602 ministria ekonomise.lik detyrim vend gjyqi per marie e koco pina
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 18,000 2012-02-16 2012-02-21 13810040012012 602 ministria ekonomise.lik detyrim vend gjyqi per sadik malasi
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,270,595 2012-02-21 2012-02-22 16610040012012 602 ministria ekonomise. publikime financial times nr llog 71050990, banka hsbc plc po box125.8 , 13440gbp x168.7urdher tit dt 10.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 289,398 2012-02-21 2012-02-22 14110040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 690 2012-02-21 2012-02-22 6610040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2012-02-21 2012-02-22 14210040012012 602 ministria ekonomise. lik ft tel
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 58,000 2012-02-21 2012-02-22 14910040012012 602 ministria ekonomise.dieta bord dt 17.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 224,497 2012-02-21 2012-02-22 14610040012012 1004001 602 ministria ekonomise.lik ft energjie nr kontr a 13062
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AGIM ABAZAJ Tirane 19,000 2012-02-21 2012-02-22 8110040012012 602 ministria ekonomise.shp rip up dt 15.9.2011, form 3,4 dt 15.9.2011, ft seri 5601953 dt 15.9.2011