Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All XHAST SHPK All 11,316,037.00 6 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) XHAST SHPK Tirane 3,714,754 2021-04-08 2021-04-09 4910060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb perf, kontr ne vazhd nr 3 dt 10.02.2021, nr ft 3/2021 dt 25.03.2021 sit nr 1
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) XHAST SHPK Lezhe 2,851,578 2020-06-12 2020-06-15 14010050742020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT PAG FAT NR 1 DT 11.06.2020,URDHER PROK NR 48/2 DT 18.11.2019,NJ FITUESI DT 03.12.2019,KONTRATE NR 492 DT 04.12.2019,AKT KOL.DT 23.12.2019,AKT M.DOREZ.DT 23.12.2019 ARGJINATURA KUL ZADRIME
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) XHAST SHPK Lezhe 3,425,700 2020-06-12 2020-06-15 13910050742020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT PAG FAT NR 2 DT 11.06.2020,U.PROK NR 48/1 DT 18.11.2019,NJ FITUESI DT 02.12.2019,KONTRATEN NR 493 DT 04.12.2019,AKT KOLAUDIM DT 23.12.2019,AKT MARRJE NE DOREZIM DT 23.12.2019 MBINGRITJE E ARGJ LAU-1KSHA
  Bashkia Rogozhine (3513) XHAST SHPK Kavaje 573,394 2019-05-15 2019-05-16 44521190012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA RROGOZHINE SA LIKUIDOJME SISTEMIN TE QENDRES GOSE KONTRATE SHTESE 7/1 DT 17.12.2014 DIFERENCEN FAT 842 DT 13.03.2015 SERI 19537142 SITUACION PERF AKT RAKORDIMI DT 07.07.2015 PROCV KOLAUDIMI DT 23.02.2015 TE UP NR 1 DT 11.02.2013
  Bashkia Lac (2019) XHAST SHPK Laç 669,632 2019-01-21 2019-01-23 6621260012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Kurbin pag garanci per siperm. punimesh sipas aktmarrjes ne dorezim perfindim nr 168/2dt 16.01.2019 kerkese dt 04.01.2019 urdh. kryetarit te Bashkise Kurbin nr 27 dt 16.01.2019 kont. me dt 13.11.2017 akt kol perf dt03.01.2018
  Bashkia Lac (2019) XHAST SHPK Laç 80,979 2019-01-21 2019-01-23 6521260012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Kurbin pag garanci per siperm. punimesh sipas aktmarrjes ne dorezim perfind. nr208/2dt 16.01.2019 kerkese dt 14.01.2019 urdher i kryetarit te Bashkise Kurbin nr 26 dt 16.01.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >