Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All X - PLAN STUDIO All 14,024,000.00 2 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) X - PLAN STUDIO Tirane 14,000,000 2020-11-23 2020-11-26 334021010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Hartim i planeve vendore Kombinat Up 9952 dt 05.03.20 ftese 995/2/3 dt 05.03.20 pv 10.03.20 Njoft 9952/7 dt 10.03.20 kont 9952/9dt11.03.2020kont9952/9dt11.03.20pv18.03.20 auto18449/2 dt 22.10.20 fat 76514582dt02.11.20
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) X - PLAN STUDIO Tirane 24,000 2019-10-18 2019-10-21 48010730012019 Sherbime te tjera 1073001 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ,projekt preventiv per pershtatje salle,urdh prok nr 66 dt 19.09.2019 fat nr 301 seri 54393043 dt 24.09.2019 pverbal marrje ne dorezim dt 26.09.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >