Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All UTS - 01 All 59,246,378.00 20 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) UTS - 01 Tirane 2,424,000 2020-12-29 2020-12-31 35410870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034, lik PDYV, u prok nr 1233/01 dt 2.11.2020 rel 1233/03 dt 2.11.2020 nj fit 1233/01 dt 6.11.2020 kontr 1233/25 dt 9.11.2020 pv 1233/32 dt 9.12.2020 ft rn 85059988 dt 28.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) UTS - 01 Tirane 7,802,646 2020-12-16 2020-12-21 45010560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft hartim projekti, kontr GOA 2020/sh-115 dt 15.09.2020, seri 85059983 dt 27.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) UTS - 01 Tirane 4,227,097 2020-12-16 2020-12-21 46010560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft projekti, kontr GOA 2020/p-142 dt 19.10.2020, seri 85059984 dt 09.12.2020
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) UTS - 01 Tirane 2,130,000 2020-12-01 2020-12-02 31510870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034, lik pagese pdyv , u prok nr 1088/01 dt 30.09.2020,relacion 1088 /23 dt 7.10.2020 kontr 1088/25 dt 8.10.2020 pv 1088/ 38 dt 5.11.2020 rap teknik 5.11.2020 shkre 20141/2 dt 30.10.2020 ft 85059982 dt 18.11.2020
  Bashkia Tirana (3535) UTS - 01 Tirane 11,501,600 2020-10-21 2020-10-26 299021010012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Sherbimi vleresim obj demtuara termeti 26.11.19 NJA Krrabe UP nr.7667 dt.19.02.20 rap permb 7667/11 dt 27.02.20 kont 7667/39 dt 02.03.20 PV marr dorezim 06.07.20 fat 85059969 dt 14.08.20
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) UTS - 01 Tirane 2,250,000 2020-10-21 2020-10-22 27810870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034, lik pdyv bashkia durres, kontr nr 882/27 dt 24.08.2020 ft 882/01 dt 17.08.2020 u prok nr 882/01 dt 17.08.2020 nj fit 882/23 dt 21.08.2020 pv 882/39 dt 21.09.2020
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) UTS - 01 Tirane 2,050,000 2020-10-21 2020-10-22 27910870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034, lik pagese pcyv bashkia shijak , kont 853/41 dt 14.08.2020 urdher 853/44 dt 14.08.2020 pv 853/53 dt 11.09.2020 shkrese 18503/1 dt 12.10.2020 ft nr 85059974 dt 12.10.2020 u pr853/1 dt 5.08.2020 nj fit 853/32 dt 13.08.2020
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UTS - 01 Tirane 9,139,919 2020-10-14 2020-10-16 57010060012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE sherbim konsulence per eurokodet5.9dhe 6 up nr 6873 dt 19.7.2019 njoftim kont 6873/2 dt22/7/19 buletin 30 dt 29/7/19 nj.fituesi 1563/1 dt10/2/20 bul nr 6 dt 17/2/20 kontrata 2842 dt 19/3/20 pv 22/6/20 fat nr 113(85059963)dt 15/7/20
  Bashkia Tirana (3535) UTS - 01 Tirane 1,563,500 2020-09-29 2020-10-06 280021010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane studim -projektim per "Ndertimi i Shk 9-vjecare 17- Shkurti Qesara e Vjeter", UK 13219, dt 22.04.2020, Kont 13219/88, dt 05.06.2020 PV date 20.06.2020, fat 85059961, dt 14.07.2020
  Bashkia Tirana (3535) UTS - 01 Tirane 376,800 2020-09-17 2020-09-23 259721010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane 40% Stud rehab i fushes Laprake kont ne vazhd 9531/28 dt 30.05.2019 pv 30.08.19 fat 67694685 dt 10.09.2019
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) UTS - 01 Tirane 1,272,000 2020-09-11 2020-09-14 22810870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034, lik hartim pdyv kon792/34 dt 28.07.20,urdher 792/40 dt 28.07.2020 pv792/44 dt 31.08.2020 ft nr 85059971 dt 1.09.2020 u prok nr 792/01 dt 22.07.2020 nj fit 792/25 dt 27.07.2020
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) UTS - 01 Tirane 5,000,000 2020-08-24 2020-08-25 20610870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera 1087034, lik pagese zona demtu pikesore, urdh634/40 dt 9.06.2020 kontr 634/38 dt 8.06.2020 pv 634/51 dt 20.07.2020 ft s85059968 dt 12.08.2020 u prok634/01 dt 2.06.2020njfit634/24dt5.06.2020ko634/38dt8.06.2020pv634/20/20
  Bashkia Tirana (3535) UTS - 01 Tirane 657,500 2020-08-19 2020-08-24 226521010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Pgese studim proj obj ndertim i rrg Milito Sotir Gura Shk 43040/2 21.11.19 kont 25809/46 23.07.18 fat.67694660 23.10.18 PV 23.10.18
  Bashkia Tirana (3535) UTS - 01 Tirane 1,580,000 2020-06-02 2020-06-04 131221010012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Sherbim vleresim obj te demtuara nga termeti Konsulenc-Ekspertize shkolla 9-vjecare 17 Shkurti Qesarake e vjeter UP 46962 12.12.19 PV 16.12.19 rap permb 46962/5 18.12.19 kont 46962/8 20.12.19 fat67694695 03.02.20 shk
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) UTS - 01 Tirane 2,832,000 2020-04-07 2020-04-09 8210870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034 Pagese per hartimin e PDyV Bashkia Kurbin up 21/01 dt 03.02.2020 pv 07.02.2020 njfit 211/22 dt 07.02.2020 kontr up 211/01 dt 03.02.2020 pv 06.02.2020 njfit 211/23 dt 07.02.2020 kontr 211/26 dt 07.02.2020 fat 58765299 dt 23.03.2020
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) UTS - 01 Tirane 1,860,000 2020-03-04 2020-03-05 5610870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034, lik pl vendor, kontr 47/31dt31.01.2020 urdher 47/34 dt 31.01.2020 ft 67694698 dt 24.02.2020 nj fit 47/28 dt 30.01.2020 u prok 47/07 dt 27.01.2020
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) UTS - 01 Tirane 41,316 2020-02-19 2020-02-20 5710900012020 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Komisioni Prokurimit Publik, 466, kthim te ardh op ek, ub nr 534, dt 31.12.2019, vkpp 776, dt 16.12.2019
  Bashkia Tirana (3535) UTS - 01 Tirane 565,200 2019-12-11 2019-12-24 438121010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 60 % Studim proj objekti Rehabilitim fushes sportive Laprake Kont .9531/28 dt.30.05.19 Pv 30.08.19 fat.67694685 10.09.19 shk.33453/1 26.09.19
  Bashkia Tirana (3535) UTS - 01 Tirane 986,400 2019-02-12 2019-02-20 38321010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Ndertim rrg Milto Sotir Gura UP 14968 17.04.18 PV 15.05.8 PV 11.07.18 kont .25809/46 23.07.18 fat.67694660 23.0.18 Pv 23.10.18
  Bashkia Tirana (3535) UTS - 01 Tirane 986,400 2019-02-12 2019-02-19 38321010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Ndertim rrg Milto Sotir Gura UP 14968 17.04.18 PV 15.05.8 PV 11.07.18 kont .25809/46 23.07.18 fat.67694660 23.0.18 Pv 23.10.18
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >