Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ULZA - NDERTIM All 1,106,050,585.00 75 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 8,762,744 2021-01-19 2021-01-22 422021010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Kontr 27394/62, dt 27.10.20, Autoriz 307, dt 25.11.20, Situac 1 deri 24.12.20, Fat serial 89500376, dt 24.12.20, Praktika Urdher SHpenzim 4183, dt 31.12.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 7,600,000 2020-12-30 2021-01-18 56910560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rikonstr rruge, kontr GOA 2020/p-164 dt 05.11.2020, seri 89500377 dt 24.12.2020, sit nr 1
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 3,744,900 2020-12-21 2020-12-23 68710050012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231 Rehabil i diges se ujembledhesit Shkoder,Vazhdim: UP 180 dt 06.05.2020,KONTRATE NR 3273/31 dt 3.9.2020,URDHER 353 DT 08.09.2020,SIT NR 2 DT 10.12.2020,,SHKRES DT 15.12.20,SHKRES KNZK D 16.12.20,FAT 134 dt 14.12.20/s89500374
  Universiteti i Tiranes (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 29,455,834 2020-12-11 2020-12-21 49010110392020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Universitetii Tiranes Rektorati 2020 lik rikonstruksion , kontr nr 2955/26 dt 20.09.2019 sit 5/2 dt 27.10.2020 ft nr 128 dt 2.11.2020 seri 89500368
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 9,555,100 2020-12-07 2020-12-10 63510050012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231,Rehabilit i diges ujemb Shkoder,Vazhdim :UP 180 date 06.05.2020,Kontr 3273/31 dt 03.09.2020,Urdh nr 353 dt 08.09.2020,shkres dt 11.11.2020,sit pjes nr 1 dt 11.11.2020,shkresa KNZK dt 20.11.2020,fat 131 dt 11.11.2020/S89500371
  Bashkia Rreshen (2026) ULZA - NDERTIM Mirdite 483,683 2020-12-07 2020-12-09 105521330012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bshkia Mirdite 21330012020 INSTALIM FURNIZIM ME ENERGJI (TMU+TU)GOD E BASHKISE FAT NR 114 DT 03.12.2020 SER 89500354
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 14,204,267 2020-12-04 2020-12-07 42310560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH,lik ft rindert obj ars, kontr GOA 2020/pr-25 dt 09.06.2020, seri 78853581 dt 3.11.2020, sit nr 4
  Bashkia Rreshen (2026) ULZA - NDERTIM Mirdite 3,724,000 2020-11-26 2020-11-27 101421330012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Bashkia Mirdite 21330012020 KONTRATA NR 2149 DT 16.05.2020.UP NR 143 DT 07.04.2019,S,IT NR 1 PERFUNDIM DIF FAT NR 72 SER 78853611
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 19,000,000 2020-11-18 2020-11-20 36010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH,lik ft rindert obj ars, kontr GOA 2020/pr-25 dt 09.06.2020, seri 89500366 dt 27.10.2020, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 23,612,801 2020-11-18 2020-11-20 36110560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft rindert obj ars, kontr GOA 2020/pr-25 dt 09.06.2020, seri 89500369 dt 02.11.2020, sit nr 3
  Universiteti i Tiranes (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 19,950,000 2020-11-12 2020-11-16 44010110392020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Universitetii Tiranes Rektorati 2020 rik f ekonomik kont nr 2955/26 dt 20.9.2019 ft 2.11.2020 sri 89500368 sit 5/2dt 27.10.2020
  Universiteti i Tiranes (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 17,100,000 2020-11-05 2020-11-10 42710110392020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Universitetii Tiranes Rektorati 2020 rik f ekonomik kont nr 2955/26 dt 20.9.2019 ft 27.10.2020 seri 89500367 sit 5/1 dt 27.10.2020
  Universiteti i Tiranes (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 31,350,000 2020-11-05 2020-11-10 42810110392020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Universitetii Tiranes Rektorati 2020 rik f ekonomik kont nr 2955/26 dt 20.9.2019 ft 2.11.2020 sri 89500368 sit 5/2dt 27.10.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 56,817,600 2020-10-07 2020-10-09 25810560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rindert i objekteve ars, kontr ne vazhd GOA 2020/p-25 dt 09.06.2020, seri 89500362 dt 17.09.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 14,204,400 2020-10-02 2020-10-06 23410560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert i obj ars, kontr GOA 2020/p-25 dt 09.06.2020, seri 78853573 dt 01.09.2020, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 3,713,966 2020-09-30 2020-10-01 22610560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik tvsh per ft seri 89500361 dt 15.09.2020, kontr ne vazhd, CWPIV/W/OP/2018-17 dt 27.05.2019
  Bashkia Mat (0625) ULZA - NDERTIM Mat 749,582 2020-09-14 2020-09-16 116021320012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Mat (2132001) Lik.Garanci punimesh per 'Rehabil.i fasadave dhe sheshit te Qytetit Ulez'.Kontr.Nr.2448 Pr.Dt.20.09.2016,Akt-Kol.Dt.27.04.2017,Certif.marre dorez.perf.Dt.26.06.2018.Kerk.per cbllokim Nr.3818 Pro.Dt.11.09.2020.
  Bashkia Mat (0625) ULZA - NDERTIM Mat 739,558 2020-09-14 2020-09-16 115421320012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Mat (2132001) Lik.Garanci punimesh per 'Rehabil.i fasadave dhe sheshit te Qytetit Ulez'.Kontr.Nr.2448 Pr.Dt.20.09.2016,Akt-Kol.Dt.27.04.2017,Certif.marre dorez.perf.Dt.26.06.2018.Kerk.per cbllokim Nr.3818 Pro.Dt.11.09.2020.
  Bashkia Lezhe (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 11,883,358 2020-09-10 2020-09-14 106021270012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE PAG PJESERISHT FAT 108 DT 16.06.2020,URDHER PROK NR 34 DT 09.05.2019,NJ FITUESI DT 04.07.2019,KONTRATE NR 4676/4 DT 11.07.2019,SITUACION NR 4 RIKONSTRUKSION I SHKOLLES SE MESME ISHULL LEZHE
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) ULZA - NDERTIM Mat 1,766,728 2020-08-11 2020-08-17 93326540012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Klos (2654001) Lik. Garanci punimesh te Objektit 'Ndertim i Baypass-it te Qytetit Klos'.Kontr.Nr.1390 Prot.Dt.22.06.2017,Akt-Kol.Dt.06.08.2018,Certif.marre ne dorez.perf.Dt.22.06.2020,Kerk.per c'bllokim Nr.1925 Prot.Dt.04.08.2020.