Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Stella Mare All 3,237,381.00 6 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Stella Mare Tirane 1,290,118 2020-10-05 2020-10-07 76110130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend shpenzime per zhdog malli,magaz,transp ne insp.spitalore,shkrese nr 2859 dt 16.06.2020,fat nr 7135 dt 30.09.20 seri 320387135,njoft mberrit kont nr 592178673,shkrese nr 11.141 dt 05.05.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Stella Mare Tirane 727,729 2020-07-30 2020-08-10 56710130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Shpenzime per Zhdoganimte mallit,magazinim,transport ne inst shendet Autor nr 6 dt 04.05.2020 fat nr 5931 nr ser 320385931dt 14.07.2020 Procedur ne vazhdim sh nr 2856 dt 16.06.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Stella Mare Tirane 361,730 2020-07-30 2020-08-10 57010130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Shpenzime per Zhdoganimte mallit,magazinim,transport ne inst shendet Autor nr 6 dt 04.05.2020 fat nr 6258 nr ser 320386258dt 30.07.2020 Procedur ne vazhdim sh nr 2856 dt 16.06.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Stella Mare Tirane 229,641 2020-07-09 2020-07-15 428110130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend shpenzime per zhdoganim mallit ne inst spital. ,autor impo nr 6 dt 04.05.2020,shkrese nr 2856 dt 16.06.2020,fat nr 4841 dt 03.06.20 seri 320384841,shkrese nr 11/141 dt 05.05.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Stella Mare Tirane 287,202 2020-07-09 2020-07-15 42910130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend shpenzime per zhdoganim mallit ne inst spital. ,autor impo nr 6 dt 04.05.2020,shkrese nr 2856 dt 16.06.2020,fat nr 4547 dt 22.05.20 seri 320384547,shkrese nr 11/141 dt 05.05.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Stella Mare Tirane 340,961 2020-07-09 2020-07-15 42710130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend shpenzime per zhdoganim mallit ne inst spital. ,autor impo nr 6 dt 04.05.2020,shkrese nr 2856 dt 16.06.2020,fat nr 5089 dt 16.06.20 seri 320385089,shkrese nr 11/141 dt 05.05.20
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >