Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SV MEGA All 234,185.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Punesimit Elbasan (0808) SV MEGA Elbasan 110,136 2021-01-25 2021-01-26 4910101882021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) 1010188 Zyra Punes paga sig marreveshje trepaleshe nr 5 dt 11.01.2021 pv financimi nr 105/1 dt 22.01.2021 vkm 608
  Zyra Punesimit Elbasan (0808) SV MEGA Elbasan 5,009 2020-12-18 2020-12-21 46310101882020 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) Zyra e punes Elbasan paga sigurime marreveshje trepaleshe nr 360 dt 28.11.2020 pv financimi 773/1 dt 18.12.2020 vkm 608 Valbona Kolla J25719076E permbledhse
  Sp. Devoll (1505) SV MEGA Devoll 119,040 2020-10-06 2020-10-07 18210130672020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI DEVOLL PAGESE PER MATERIALE MJEKIMI NR FAT 26 DT 29.09.2020
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >