Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All STUDIO SERVICES " K - SA" All 4,274,101.00 18 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STUDIO SERVICES " K - SA" Tirane 8,060 2021-01-21 2021-01-22 157910140012020 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise-Sherbim perkthimi Tetor 2020 Juela Xharo, urdher ministri nr.433 dt 29.12.20, ft nr.515 dt 30.12.20 serial 91831515
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) STUDIO SERVICES " K - SA" Durres 475,000 2020-12-28 2020-12-30 3721070182020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve MBIKQYRJE SISTEMIM KANALEVE UJERAVE ZEZA HAMALLAJ FAZA1 SUKTH DURRES KONT 1926/1 DT 13.09.2019 LIK FAT 34 /SH.A UJESJELLES KANALIZIME/ 2107018 / DEGA E THESARIT DURRES
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STUDIO SERVICES " K - SA" Tirane 72,700 2020-12-14 2020-12-16 129210140012020 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Qershor Korrik Gusht 2020 (Juela Isaku Xharo) urdher ministri nr.358 dt.26.10.2020 nr.359 dt.26.10.2020 nr.360 dt.26.10.2020 fature nr.510 dt.19.11.2020 serial 91831510
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STUDIO SERVICES " K - SA" Tirane 22,400 2020-10-26 2020-10-28 101610140012020 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Prill-Maj (Juela Isaku Xharo) 2020, Urdher nr.264 dt 30.07.2020, Urdher nr.265 dt 30.07.20, ft nr.501 dt 02.10.2020 serial 91831501
  Bashkia Kamez (3535) STUDIO SERVICES " K - SA" Tirane 83,760 2020-10-21 2020-10-22 87521660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez -Mbikqyres ndertim rruga Liria, up. 194 dt 20.04.17, kont. 272 dt 19.05.17 sit. 12.05.18 akt. kol.12.05.2018 fat 40 dt 04.09.2018 s 45377195 fit. 24.04.17
  Bashkia Kamez (3535) STUDIO SERVICES " K - SA" Tirane 25,200 2020-10-20 2020-10-21 87621660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez - Mbikqyres ndertim rruga Zgjimi , up. 196 dt 20.04.17 pv. 24.04.2017, fit. 24.04.2017, kont. 274 dt 11.05.2017 sit. dt. 18.10.2018 , akt. kol 18.10.2018 fat 52 seria 68722852 dt 26.10.2018
  Bashkia Korce (1515) STUDIO SERVICES " K - SA" Korçe 405,695 2020-09-16 2020-09-17 102121220012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KORCE (2122001) MBIKQYRJE OBJEKTI RIKONS.I SHK.9 VJECARE NUCI NACI, 3 KATE SHTESE PER PALESTER, U.P NR.621 DT 23.07.2019, KLASIF.PERF.DT 25.07.2019, REF 31223/07/23/2019, FAT.NR.36 DT 12.06.2020, UB39077
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) STUDIO SERVICES " K - SA" Durres 221,260 2020-08-10 2020-08-11 79310111502020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime STUDIM PROJEKTIM PERMIRI SISTEMIT TE MBROJTJ.KUNDER ZJARRIT, KONTR. 226/6 DT 3.3.20 LIK FAT 42 DT 29.6.20 /UNIVERSITETI "A.MOISIU" DURRES/ 1011150/ DEGA E THESARIT DURRES/0707
  Bashkia Korce (1515) STUDIO SERVICES " K - SA" Korçe 237,039 2020-07-02 2020-07-03 65921220012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KORCE (2122001) MBIKQYRJE OBJEKTI RIKONS.I SHKOLLES 9 VJECARE NUCI NACI,3 KATE SHTESE PER PALESTER, U.P NR.621 DT 23.07.2019, KLASIF.PERF.DT 25.07.2019, REF 31223 07 23 2019, FAT.NR.6 DT 11.12.2019, UB 38570
  Bashkia Durres (0707) STUDIO SERVICES " K - SA" Durres 618,582 2020-05-13 2020-05-14 60421070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MBIKQYRJE PUNIMESH RIK RRG BISHT KAMZA KONTR. 4338 DT 20.2.19 LIK FAT 7 DT 25.11.2019/ BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Bashkia Durres (0707) STUDIO SERVICES " K - SA" Durres 598,034 2020-05-12 2020-05-13 56421070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MBIKQYRJE RIK RRG PRINCIPATA E ARBERIT ,KONTR. 43386 DT 20.2.19 LIK FAT 8 DT 25.11.2019 / BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) STUDIO SERVICES " K - SA" Durres 332,500 2020-04-30 2020-05-05 921070182020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore MBIKQYRJE SISTEMIM I KANALIZIMEVE TE UJRAVE TE NDOTUR NE ZONEN TURISTIKE HAMALLAJ KONTR. 1926/1 DT 13.9.19 LIK FAT 34 DT 29.4.20 /SH.A UJESJELLES KANALIZIME/ 2107018 / DEGA E THESARIT DURRES
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) STUDIO SERVICES " K - SA" Durres 349,999 2019-12-23 2019-12-24 1821070182019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2107018 UJSJELLES KANALIZIME DURRES 0707 MBIKQYRJE SIST.KANALIZIMEVE TE UJRAVE TE NDOTURA TE ZONES TURISTIKE HAMALLAJ FAZA I ,KONTR. 1926/1 DT 13.9.19 LIK FAT 5 DT 12.12.2019
  Bashkia Korce (1515) STUDIO SERVICES " K - SA" Korçe 208,414 2019-10-25 2019-10-28 126321220012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE (2122001) MBIKQ. OBJ.RIKONS.I RRUG.RURALE DHE INFORMALE (RIKONS.RRUGE FSH.BARC), U.P NR.433 DT 27.05.19,FT.OF.,P.V LLOG.F.LIMIT DT 24.05.19,P.V VLERES.DT 29.05.19,NJOF.SHORTI DT 29.05.19,P.V DT 30.05.19,FAT.27 13.08.19 UB37256
  Ndermarrja Rruga (0707) STUDIO SERVICES " K - SA" Durres 193,999 2019-07-24 2019-07-25 17421070142019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per kontrollin e trafikut 2107014 NDERM RRUGA 0707 MBIKQYRJE PUNIMESH "VENDOSJE SINJALISTIKE RRUGORE" KONTRATA 238 DT 20.05.2019 FATURA 24 DT 22.07.2019
  Bashkia Vore (3535) STUDIO SERVICES " K - SA" Tirane 164,000 2019-07-11 2019-07-15 47921650012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Vore lik mbikqyrje objekte planifik 2019,urdh kryet 101 dt 11.07.2019,urdh prok nr 522 dt 29.01.2019,njoft fituesi 1786/4 dt 27.03.2019,kontr 2517/14 dt 31.05.2019,kontrate 1786/1 dt 01.4.2019,fat 17 dt 17.05.2019 seri 68722877
  Bashkia Durres (0707) STUDIO SERVICES " K - SA" Durres 250,499 2019-06-21 2019-06-24 61221070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MBIKQYRJE RIK RRG DALLANDYSHET SHKOZET, KONTR. 22652 DT 12.12.18 LIK FAT 18 DT 5.6.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Kavaja (3513) STUDIO SERVICES " K - SA" Kavaje 6,960 2019-05-28 2019-05-29 93421180012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME MBIKQYRJE PUNIMESH RIKONSTR RRUGA VORREZAT-HAJDARAJ KONTR 1412/1 DT 10.05.2017 FAT 13 DT 03.10.2017 SERI 45377164
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >