Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SMO VATAKSI All 302,665,121.00 74 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 2,064,177 2021-01-13 2021-01-19 175521410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Sistemim Asfaltim i rruga Drini ne Zues UP775 dt 18.09.2020FNJK13192/4 dt 21.09.2020 Bul APP89 dt 19.10.2020kon 13192/12dt09.11.2020Akt dor16637dt17.11.2020 pvfill16637dt17.11.2020ft63644464dt31.12.20(Urdh me emeil dt12.01.2020 nr34 dt 13.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SMO VATAKSI Tirane 24,707,961 2020-12-30 2021-01-15 55310560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rikonstr rruge, kontr GOA 2020/p-161 dt 02.11.2020, seri 79556500 dt 23.12.2020, sit nr 2
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 668,068 2020-12-21 2020-12-22 163921410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) FVmbrPlex UP855dt12.10.2020FT14397/1dt12.10.2020Anu14397/27dt09.11.2020UP1005dt13.11.2020FT14397/29dt13.11.2020FT8162585dt27.111.2020 pv 17741/1dt27.11.2020dorzimi17368dt23.11.2020PVfill17368dt23.11.20202020ft79556497dt30.11.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SMO VATAKSI Tirane 3,342,138 2020-12-18 2020-12-22 48810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rikonstr rruge, kontr GOA 2020/p-161 dt 02.11.2020, seri 79556499 dt 14.12.2020, sit nr 1
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 3,297,073 2020-12-16 2020-12-17 159921410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141001rikon i godinave ne pron te njesivte vetqever kon ne vazhdim20489/23 dt 29.04.2020ft79556479 dt 30.10.2020sit 30.10.2020 certif eperkoh 16988 dtv19.11.2020 akt kol 16988 dt 19.11.2020
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 8,202,042 2020-12-10 2020-12-11 155121410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141001 UP 629 dt 04.08.2020FNJK89dt06.08.2020APP89dt19.10.2020kon11172/15 dt 22.10.2020Akt dor sheshit26.10.2020PV fill pun26.10.2020ft79556485 dt 23.11.2020 sit 1 dt 23.11.2020
  Bashkia Koplik (3323) SMO VATAKSI M.Madhe 771,693 2020-11-04 2020-11-05 61221300012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia M.Madhe (5% garnci punim.sist.asf.Rruga Jubice kontrate 05.12.2018 fat,seri 63644180 dt.18.01.2018 ak marr.dorzim 05.04.2019 ak.marr.perf.dorz.26.10.2020)
  Bashkia Koplik (3323) SMO VATAKSI M.Madhe 685,444 2020-11-04 2020-11-05 61321300012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia M.Madhe ( 5% garc.pun.sist.asf.Rruge Rurale kontrate 20.08.2019. fat,seri 63644103.201 ak.marr.perfund.dt.26.10.2020 )
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 1,149,187 2020-10-28 2020-10-29 135921410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141001SISTEMIM ASFALTIM RRUGE TE BRENDSHME FSHATI GOMSIQE,up nr 461 dt 16.06.20 fnjk nr 8505/4 dt 16.06.20, bul app nr 53 dt 10.08.2020,kon nr 8505/12 dt 28.08.20AKT dor13046 dt16.09.2020PV fil 13046 dt 16.09.2020ft79556476dt30.09.2020sit1
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 3,232,470 2020-10-28 2020-10-29 136021410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) siste asfal rruga e varrezave bleran loti III, kont nr 8408/12 dt 28.08.2020,Akt dor12833dt14.09.2020PV fill12833dt 14.09.2020, up nr 456 dt 15.06.2020, fitues app buletin nr 53 dt 10.08.2020
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 99,780 2020-10-23 2020-10-26 18110100732020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Drej Rajonale Tatimore Shkoder shp per mirmbajtje objek Ub nr 6367/1 dt 13.10.2020,fat nr 79556478 dt 13.10.2020,situ dt 13.10.2020,pv dt 13.10.2020
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 5,641,621 2020-09-21 2020-09-22 118521410012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2141001kon ne vazh20489/23 29.04.2020 Rik i god ne pron te njes te vetqever vendoreper strehim soc Akt dor shesh 6245proc mbi fill 6245dt 06.05.2020ft79556472pjesore dt 31.08.2020 sit 4 31.08.2020
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 883,283 2020-09-21 2020-09-22 118621410012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2141001kon ne vazh20489/23 29.04.2020 Rik i god ne pron te njes te vetqever vendoreper strehim soc Akt dor shesh 6245proc mbi fill 6245dt 06.05.2020ft79556472 dt 31.08.2020 sit 4 31.08.2020
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 11,031,712 2020-08-20 2020-08-21 1062214100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2141001 Bashkia Shkoder, riknstr.godinave ne pronesi te nj.v.per strehim social, kontr vazhdim nr 20489/23 dt 29.04.2020, ft 79556470 dt 31.07.2020, situacion nr 3 dt 31.07.2020
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 10,072,675 2020-07-28 2020-07-29 96421410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 214001 Rikon i god ne pron te njes te vet vendoreper strehim kon ne vazhdim 20489/23dt29.04.2020 FT 79556464 dt 30.06.2020 situa2 dt 30.06.2020
  Bashkia Koplik (3323) SMO VATAKSI M.Madhe 10,863,370 2020-07-24 2020-07-27 43221300012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia M.Madhe (Skema e ujitjes K.Shtodrit prok.19.04.2019 njof.fit.02.07.2019 kontrate 16.07.2019 .Akt.kolaudim.marrje ne dorezim dt.20.07.2020.sit.nr.perf. fat.tat.seri 63644463 dt.15.15.2020 )
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 131,636 2020-07-02 2020-07-03 84521410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2141001 5% Rikon rruga Dracin faza 2kon15789/1dt 21.12.2017Akt kol22.01.2018certe perkohshme 22.01.2018 cert eperfundimtare e mar ne dor 8828 dt 25.06.2020 ub 509 dt 29.06.2020
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 7,564,000 2020-06-17 2020-06-18 78521410012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001 lik dif fature Rik Rruga Rragam Sheldi kon ne vazhdim8894/12 dt19.08.20219FT63644357 dt 30.09.2019fin i vit2020
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 11,849,149 2020-06-16 2020-06-17 77921410012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore rikonst godina/strehim nj.qev.vendore per strehim social, ndertim i ri godina sociale me kontenier 1+1 dhe 2+1, kontr nr20489/23 dt 29.04.2020, afati10muaj,Aktdorezimi6245dt06.05.2020PV624506.05.2020ft79556461dt29.05220sit29.05.2020,
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 1,906,995 2020-06-08 2020-06-09 73621410012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001 Lik dif fat RIK on RRug Oblig-VElinaj ALIMETAJ LOT 3 SIT NR 2 ft 79556453 dt 01.11.2019 sit 2 dt 01.11.2019 Akt kol 20993 dt 11.02.2019 Certif marjes dorzim 20993 dt 11.12.2019