Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All S.M.O.UNION All 303,688,698.00 24 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 27,432,769 2020-12-30 2021-01-18 54310560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik paradhenie, permirsim aksi, kontr GOA 2020/p-230 dt 15.12.2020, seri 36255017 dt 23.12.2020 ft superv, kontr GOA 2020/sh-104 dt 07.08.2020, seri 85185098 dt 21.12.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 51,931,537 2020-10-12 2020-10-13 26810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rikonstr rruge kontr GOA 2018/p-14 dt 13.12.2018, seri 36255014 dt 03.09.2020, sit nr 4
  Bashkia Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 2,457,284 2020-06-17 2020-06-18 78821410012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001kon ne vazhdim 8891/15 dt 04.09.2019FT36255007 dt07.11.2019fin i vit2020certe eperkohe mardor 21844dt 16.12.2019 akt kol 21844 dt 16.12.2019
  Bashkia Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 1,000,000 2020-06-17 2020-06-18 78721410012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001kon ne vazhdim 8891/15 dt 04.09.2019FT15630599 dt 31.10.2019fin i vit2020certe eperkohe mardor 21844dt 16.12.2019
  Bashkia Lushnje (0922) S.M.O.UNION Lushnje 7,696,900 2020-05-21 2020-05-22 28221290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Lekaj, pjes.fat.nr.15630581 dt.27.05.2019, ur.prok.nr.11 dt.28.01.2019, kontr.nr.2580 dt.29.03.2019 (miratuar MFE email dt.19.05.2020)
  Bashkia Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 723,512 2020-03-03 2020-03-04 28521410012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001dif fature 15630598 dt 20.10.2019 Asfaltim rruga Ura e Mesit Drisht sit 2
  Bashkia Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 999,996 2020-03-03 2020-03-04 28421410012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001dif fature 15630597dt 15.10.2019 sistemim rrugaUra e Mesit Drisht
  Bashkia Lushnje (0922) S.M.O.UNION Lushnje 7,510,131 2020-02-17 2020-02-18 10721290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik sistemim asfaltim rruge ne fsh.Rrapez, pjesore fat.nr.15630585 dt.26.06.2019, ur.prok.nr.31 dt.13.02.2019, kontr.nr.3822 dt.07.05.2019
  Bashkia Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 827,136 2020-01-31 2020-02-03 186521410012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001 RIK RRUGA ZABELEJ SIT NR 2 PERF LIK PJESOR NDALESE 5%, KON NR 8891/15 DT 04.09.2019, PCV PER FILL NR 15373 DT 06.09.19, FT SER 36255007, SIT NR 02 CERT PERK NR 21844 AKT KOL NR 21844 DT 16.12.2019 EMAIL DT 31.01.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 19,629,804 2019-12-30 2020-01-07 26410560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik rikonstr kontr ne vazhd GOA 2018/p-14 dt 13.12.2018, seri 36255010dt 04.12.2019, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 40,022,550 2019-12-30 2020-01-07 26310560012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik rikonstr kontr ne vazhd GOA 2018/p-14 dt 13.12.2018, seri 36255008 dt 27.11.2019, sit nr 3
  Bashkia Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 913,824 2019-12-20 2019-12-23 176121410012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bash Shkoder siste asfal rruga e mesit kon ne vazh nr 9267/15 dt 19.08.19 2 muaj nga sheshi i ndert pv fill pu nr 14540 dt 21.08.2019 ak dor 14540 dt 21.08.19, fat nr 115630598,situ nr 2 dt 20.10.2019,cer perk ,akt koli dt 26.11.2019,
  Bashkia Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 6,110,750 2019-11-12 2019-11-13 162921410012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bash Shkoder Rikon Rruga Zabelej up nr 435,fnjk nr 8891/4,kvo nr 436 dt 23.05.2019,bul njof fitu nr 36 dt 09.09.2019,kon nr 8891/15dt 04.09.2019-70 dit akt dor shesh dt 06.09.2019,pv fill pu dt 06.09.19,fat nr 15630599,situ nr 1 dt 31.10.19
  Bashkia Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 8,173,199 2019-11-07 2019-11-08 161221410012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bash Shk sist asfal Rruga ura mes up nr 489,fnjk nr 9267/4 kvo nr 492 dt 29.05.2019,bul njof fi nr 9267/14 dt 16.08.2019,kon nr 9267/15 dt 19.08.2019-2 muaj ,pv fill pu dt 21.08.2019,fat nr 15630597 dt 15.10.2019,situ nr 1 dt 15.10.2019,
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 20,481,910 2019-11-05 2019-11-06 21010560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft rikonstr , kontr ne vazhd GOA 2018/p-14 dt 13.12.2018, seri 15630595 dt 20.09.2019 sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 18,885,734 2019-10-02 2019-10-04 18710560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft rikonstr , kontr ne vazhd GOA 2018/P-14 dt 13.12.2019, seri 15630595 dt 20.09.2019, sit 2
  Bashkia Koplik (3323) S.M.O.UNION M.Madhe 522,622 2019-08-22 2019-08-23 44521300012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia M.Madhe (lik.garnc.punimesh per Rehab.banesash kontrate 20.05 .2016 fat.tat.seri 13007474 ak.marr.ne dorz.perfundimtare dt.03.11.2017)
  Bashkia Lushnje (0922) S.M.O.UNION Lushnje 3,767,889 2019-06-26 2019-06-28 39821290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion nr.1 obj.Sistemim asfaltim rruge ne fsh.Rrapez, fat.nr.15630583 dt.10.06.2019, ur.prok.nr.31 dt.13.02.2019, kontr.nr.3822 dt.07.05.2019
  Bashkia Lushnje (0922) S.M.O.UNION Lushnje 3,864,894 2019-06-03 2019-06-11 34721290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion nr.1 sistemim asfaltim rruge ne fsh.Lekaj, fat.nr.15630580 dt.15.05.2019, ur.prok.nr.11 dt.28.01.2019, kontr.nr.2580 dt.29.03.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 63,712,961 2019-05-08 2019-05-13 6310560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft rikonstr rruge, kontr GOA 2018/P-14 dt 13.12.2018, seri 615630576 dt 10.04.2019, sit nr 1