Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All O.ES. DISTRIMED All 1,933,105,347.00 1,065 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,098,800 2021-09-20 2021-09-22 213210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr394/11 dt15.6.21.fat nr 360852746/2021 dt9.9.21.fh nr 19359 dt 9.9.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 133,560 2021-09-20 2021-09-22 212910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr223/14 dt21.7.21.fat nr 360852745/2021 dt9.9.21.fh nr 19358 dt 9.9.21
  Spitali Vlore (3737) O.ES. DISTRIMED Vlore 569,410 2021-09-21 2021-09-22 60110130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI KONT NR 2437 DT 14.05.2021 FAT NR 360852646 DT 24.08.2021 F.H NR 249 DT 24.08.2021
  Spitali Elbasan (0808) O.ES. DISTRIMED Elbasan 50,400 2021-09-20 2021-09-21 61210130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekesore tender mareveshje kuader kont nr 1103 dt 14.07.2021 akt kolaud dt 16.08.2021 fat 360852475/2021 dt 27.07.2021 fh 160 dt 27.07.2021
  Spitali Elbasan (0808) O.ES. DISTRIMED Elbasan 90,720 2021-09-20 2021-09-21 61310130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekesore tender mareveshje kuader kont nr 1103 dt 14.07.2021 akt kolaud dt 16.08.2021 fat 360852591/2021 dt 16.08.2021 fh 167 dt 16.08.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 4,658,555 2021-09-17 2021-09-21 56010171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 80 dt 21.12.20, m.kuader 80/7 dt 15.2.21, kont. 80/24 dt 23.7.21, ft 360852447/2021 dt 23.7.21, fh 972 dt 23.7.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 3,108,370 2021-09-17 2021-09-21 56110171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 80 dt 21.12.20, m.kuader 80/7 dt 15.2.21, kont. 80/24 dt 23.7.21, ft 360852506/2021 dt 30.7.21, fh 975 dt 30.7.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 65,448 2021-09-17 2021-09-21 59810171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/27 dt 14.4.21, ft 360852404/2021 dt 16.7.21, fh 975 dt 16.7.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 68,040 2021-09-17 2021-09-21 59910171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.80/17 dt 9.3.21, ft 360852455/2021 dt 26.7.21, fh 973 dt 26.7.21
  Sp. Kolonje (1514) O.ES. DISTRIMED Kolonje 94,871 2021-09-17 2021-09-20 24910130722021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenz oer ilace dhe materiale mjekesore kontrate nr 36 dt 23.08.2021,lik i fat nr 360852754/2021 dt 10.09.2021,fh nr 60 dt 10.09.2021,procesverbal marje ne dorezim dt 10.09.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 88,440 2021-09-16 2021-09-20 208510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- materiale mjekesore kont vazhdim nr 983/11 date 20.05.2021 fat nr 360852678/2021 date 31.08.2021 fh nr 19343 date 31.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 120,450 2021-09-16 2021-09-20 209810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-mat mjeksore sipas.kont ne vazhdim nr 1685/4 dt 22.6.2021.fat nr360852699/2021 dt 2.9.2021.fh nr 19346 dt 2.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 3,090,600 2021-09-15 2021-09-17 206510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-mat mjeks sipas MK 511/21dt 27.4.2020.AMSH 511/22 dt4.5.2020.kont n1142/6dt 28.4.2021.fat nr306852662/2021 dt 25.8.2021.fh nr 19328 dt 25.8.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 613,500 2021-09-15 2021-09-17 206610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-mat mjeks sipas kont ne vazhdim nr 392/11 dt 25.6.21.fat nr 360852633/2021 dt 20.8.21.fh nr 19310 dt 20.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 569,400 2021-09-15 2021-09-17 206710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1685/4dt 22.6.21.fat nr 360852671/2021 dt 27.8.21.fh nr 19334 dt 27.08.2021
  Spitali Shkoder (3333) O.ES. DISTRIMED Shkoder 768,960 2021-09-10 2021-09-13 56310130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje materjale mjekimi etj marr kuader nr 4700/12 dt 21.01.2021 auto lidhje kon nr 4700/14 dt 21.01.2021,kon nr 1751 dt 02.08.2021 fat nr 360852583 dt 12.08.2021,fh nr 843 dt 13.8.2021 pv dt 13.08.2021
  Spitali Shkoder (3333) O.ES. DISTRIMED Shkoder 241,920 2021-09-10 2021-09-13 56210130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje materjale mjekimi marr kuader nr 511/21 dt 27.04.2020,auto kon nr 511/22 dt 04.05.2020,kon nr 1863 dt 16.08.2021 fat nr 360852609 dt 17.08.2021,fh nr 846 dt 17.08.2021,pv dt 17.08.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 361,920 2021-09-09 2021-09-13 57610171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.80/21 dt 26.5.21, ft 360852383/2021 dt 15.7.21, fh 956 dt 15.7.21
  Spitali i burgut Tirane (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 96,434 2021-09-08 2021-09-09 15410140132021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1014013 Spitali i Burgjeve blerje reagente mjekesore pv emergj dt 02.09.2021 fat nr 360852698/2021 date 02.09.2021 fh nr 26 date 02.09.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 405,000 2021-09-07 2021-09-08 200710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr393/10dt14.6.2021.MK 3256/39 dt 21.1.21.AMSH3256/40 dt 21.1.2021.fat nr360852621/2021 dt 18.8.2021.fh nr 1929 dt 18.8.21