Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NDREGJONI All 379,057,053.00 83 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 1,451,421 2021-03-04 2021-03-09 21226540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik.Detyr.V.'19'Rik.rruget e Njes.Administr.Gurre'.Urdh.Prok.Nr.3 Dt.25.02.2019,Kontr.Nr.1420 Prot.Dt.24.06.2019,Sit.perf.Dt.24.06.-07.11.2019,Dif.Fat.Tat.Nr.2 Dt.30.11.2019,Akt-Kol.Dt.20.12.2019,Certif.Dt.27.11.2020.
  Drejtoria Qendrore e Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor (3535) NDREGJONI Tirane 904,194 2020-12-31 2020-12-31 11610131472020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013147 DQOKSH mirmb objekte ndertimore up 117 dt 16.12.2020 kontr 1978/16 dt 24.12.2020 ft 60635242 dt 29.12.2020 sit 29.12.2020 pvmd 29.12.2020
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 1,425,000 2020-12-24 2020-12-28 144326540012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashk. Klos (2654001) Lik. Situacion Nr.1 Dt.23.11 - 14.12.2020 'Rikonstr.Kanali Vadites Ceruje'.Urdh.Prok.Nr.12 Dt.08.09.2020.Kontr.Nr.3085 Prot.Dt.23.11.2020.Fat.Tat.Nr.41 Dt.14.12.2020.
  Bashkia Corovode (0232) NDREGJONI Skrapar 549,855 2020-12-11 2020-12-14 91521390012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2139001 Kthim 5% GO per objektin"Furnizim me uje fshati GradecAkt kolaudim dt.15.12.2017 ÇPerhershmeMD dt.04.12.2020 Urdher Ç'ngurtesimi nr.250 dt.10.12.2020 Urdher per ngritje komis.marrjes ne dorezim nr.249 dt.02.12.2020 Bashkia Skrapar
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 14,586,161 2020-10-28 2020-10-29 92121660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez -Lik. Nd. rruget Iliria+Burimi+Suzane, Kont. ne vazhdim nr.5767 dt 24.10.2018 Situacioni dt 06.04.2019 akt. kol. dt. 06.04.2019 fat nr. 16 dt 06.04.2019 seria 60635266
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) NDREGJONI Tirane 1,695,370 2020-10-23 2020-10-27 80010130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1013001 Min Shend clirim 5 %,rikons i QSH Kukes,Lezhe,Diber,Urdher nr 438.3 dt 23.07.20,sit perf dt 30.02.20,certif marrj ne dorez dt 30.07.20,kont nr 3386.4 dt 22.06.18,urdher nr 4577 dt 12.10.20,akt kola dt 15.01.19
  Bashkia Permet (1128) NDREGJONI Permet 2,396,554 2020-10-19 2020-10-20 81421350012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA PERMET KANALI STREMBEC KOD PROJEKTI 18AJ936 FAT NR 94 NR SER 79015244 DT 25.06.2020 U PROK NR 142 DT 21.05.2019 KONT NR 3745 DT 21.10.2019 SIT NR 5
  Bashkia Permet (1128) NDREGJONI Permet 969,160 2020-10-19 2020-10-20 81621350012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) B PERMET KANALI STREMBEC KOD PROJEK 18AJ936 FAT NR 32 NR SER 60635232 DT 01.09.2020,AKT KOLAUDIM DT 07.07.2020,CERTIF PERKOSH MARJE DORE DT 27.07.2020 U PROK NR 142 DT 21.05.2019 KONT NR 3745 DT 21.10.2019 SIT PERFUND,URDH NR 295DT 22.07.20
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) NDREGJONI Tirane 25,834,939 2020-08-24 2020-08-25 33721011562020 Shpenz. per rritjen e AQT - konvikte nxenesish e studentesh 2101156, D P N Publike 3, lik ft miremb thelle palestr arsim nr 79015245 dt 25.6.20 sit perf 6.2.20, kontr 18/5 dt 4.11.19, u pr 5.8.19, pvfit 10.10.19, certif m dorz 27.7.20, pv kolaud 17.7.20
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 792,802 2020-08-13 2020-08-17 93626540012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'18 'Ndertim muresh ne rruget e Bashk.Klos'.Fat.Tat.Nr.1 Dt.16.04.2018,Kontr.Nr.160 Prot.Dt.19.01.2018,Situac.perf.Dt.20.01-16.04.2018,Akt-Kol.Dt.25.04.2018,Certif.marre ne dorez.perk.Dt.06.08.2018.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 1,812,577 2020-08-13 2020-08-17 93726540012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr.teV.'19 'Rik.rruga Kala Petr.Gurra e vogel,Ndert.ure Lela-Arriku'.Fat.Tat.Nr.49 Dt.01.08.2019,Kontr.Nr.288 Prot.Dt.08.02.2019,Situac.perf.Dt.08-02-08.07.2019,Akt-Kol.Dt.01.08.19,Certif.dorez.perk.Dt.06.08.19
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 10,550,784 2020-08-06 2020-08-07 66021660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez - Ndertim rruga Macukull,Gjallica+Spahit Up.863 dt 14.02.2019 pv. 25.04.2019 rap. perf. 25.04.2019 fit. nr. 2246 dt 25.04.2019 kont. 2940 dt 31.05.2019 sit. dt. 30.11.2019 fat nr.1 dt 30.11.2019 s 79015201
  Bashkia Permet (1128) NDREGJONI Permet 3,326,433 2020-07-10 2020-07-13 57521350012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA PERMET KANALI STREMBEC KOD PROJEKTI 18AJ936 FAT NR 43 NR SER 79015243 DT 15.06.2020 U PROK NR 142 DT 21.05.2019 KONT NR 3745 DT 21.10.2019 SIT NR 4
  Bashkia Kruje (0716) NDREGJONI Kruje 614,134 2020-06-22 2020-06-23 128021230012020 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2123001- Bashkia Kruje garanci punimesh per objektin Sistetmim asfaltim i rruges nga qendra kulturore qender Kruje kontra nr 3489 dt 29.05.2017 urdher nr 278 dt 19.06.2020 procest -verbal kolaudimi dt 21.05.2018
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) NDREGJONI Tirane 3,121,096 2020-06-09 2020-06-18 40110130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013001 Min Shend rikons disa QSH-ve ne qarqet Shkoder,Kukes,Lezhe dhe Diber,kontrate ne vazhdim,proc verb dt 25.03.2020,fat nr 28 dt 25.03.2020 seri 79015228
  Bashkia Tirana (3535) NDREGJONI Tirane 2,088,185 2020-06-03 2020-06-12 133721010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Rikost i rruges Imer Ndregjoni shk.12469 14.04.20 kont 10100/6 11.05.17 Pv kol 21.11.17 sit perf 13.05.17 -04.10.17 PV mar dorzim 30.12.19
  Bashkia Permet (1128) NDREGJONI Permet 2,892,402 2020-04-29 2020-05-04 34721350012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) B PERMET REHAB PERF TE BAN EGZIS FSHA PISK PACOMIT KOD PROJ M100399 FAT NR 32 NR SER 79015332DT 16.04.2020 KONT NR 4330 DT 03.12.2019 U PROK NR 266 DT 02.09.2019 SITU NR 2,AKT KOLAUDIM DT 08.04.2020,CER PERKSH DOR DT 17.04.2020
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 1,407,360 2020-03-19 2020-03-31 32326540012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'19 'Rik.rruge Kala Petr.Gurre e Vogel,Nd.Ure Lela-Arriku' Dif.Fat.Tat.Nr.39 Dt.18.04.2019 Kontr.Nr.288 Prot.Dt.08.02.2019 Situac.Dt.08.02.2019-18.04.2019 Urdh.Prok.Nr.32 Dt.19.09.2018.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 1,533,329 2020-03-19 2020-03-31 31926540012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'18 'Ndertim muresh ne rruget e Bashk.' Dif.Fat.Tat.Nr.55 Dt.16.04.2018 Situac.Dt.20.01.2018-12.04.2018 Kontr.Nr.160 Prot.Dt.19.01.2018 Urdh.Prok.Nr.21 Dt.13.11.2017.
  Bashkia Bajram Curri (1836) NDREGJONI Tropoje 3,374,728 2020-02-28 2020-03-02 6721450012020 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala BAshkia Tropoje kthim garancie "Shtese uji"ne uje akt marrje dorezim perkohshme 24.12.2017 pv date 20.01.2020 Akte marrje perfundimtare date 20.01.2020