Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Messer Albagaz All 383,307,489.00 1,445 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Elbasan (0808) Messer Albagaz Elbasan 547,963 2021-09-21 2021-09-22 62510130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit blerje oksigjen tender mareveshje kuader kont nr 1089 dt 21.07.2021 fat 21489/2021 fh nr 52 dt 16.08.2021 pv dt 16.08.2021
  Spitali Elbasan (0808) Messer Albagaz Elbasan 539,027 2021-09-21 2021-09-22 62610130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit blerje oksigjen tender mareveshje kuader kont nr 1089 dt 21.07.2021 fat 22257/2021 fh nr 55 dt 6.09.2021 pv dt 6.09.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 34,200 2021-09-21 2021-09-22 41810130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 20476/2021 dt 14.07.2021 fh nr 41 dt 14.07.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 16,200 2021-09-21 2021-09-22 41610130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 20304/2021 dt 07.07.2021 fh nr 38 dt 07.07.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 22,800 2021-09-21 2021-09-22 41910130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 20505/2021 dt 22.07.2021 fh nr 43 dt 22.07.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 16,800 2021-09-21 2021-09-22 41710130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 20305/2021 dt 0807.2021 fh nr 39 dt 08.07.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 28,800 2021-09-21 2021-09-22 41510130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 20173/2021 dt 08.07.2021 fh nr 37 dt 06.07.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 21,600 2021-09-21 2021-09-22 42010130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 20839/2021 dt 28.07.2021 fh nr 45 dt 28.07.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 66,355 2021-09-15 2021-09-21 55510130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 22343 dt dt 08.09.2021 fl hyrje 128 dt 09.09.2021 kontrata nr 2503 dt 01.07.2021 pvmarrje ne dorezim tender i ministrise
  Sp. Bulqize (0603) Messer Albagaz Bulqize 8,294 2021-09-15 2021-09-16 19910130652021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim blerje oksigjen spitalor, kontr. dt 17.12.2020, fat nr.22307/2021 dt.07.09.2021, fh nr.47 dt 08.09.2021, pvmd dt.08.09.2021.
  Maternitet Nr.2T. (3535) Messer Albagaz Tirane 1,218,600 2021-09-14 2021-09-16 38610130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' lik bl oksigj spitalor sipas kont ne vazhdim nr 43/1 dt 14.1.2021.fat nr 22311/2021, date 07.09.2021, fh 25,date 07.09.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 158,976 2021-09-14 2021-09-15 19010130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali 1013015 oksigejn, UP 12/1 dt 22.06.2021, njoft fituesi APP 12/8 dt 26.07.2021, kontrate 238 dt 01.08.2021, permbl fatura FH e PV marrje dorzim 16.08.2021-02.09.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 120,960 2021-09-14 2021-09-15 18910130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali 1013015 Oksigjen, amendament kontrate nr 88/3 dt 11.06.2021, UP 71 dt 27.01.2020, fat 20075/201 dt 30.06.2021, FH 54 dt 02.07.2021, PV marrje dorzim nr 49 dt 30.06.2021
  Sp. Gramsh (0810) Messer Albagaz Gramsh 66,355 2021-09-14 2021-09-15 26810130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Oksigjen,fat nr.21999 date 30.08.2021,flet hyrje nr.80 date 30.08.2021,kontrate nr.337 date 25.05.2021
  Spitali Korce (1515) Messer Albagaz Korçe 9,808,695 2021-09-14 2021-09-15 49810130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE OKSIGJEN U.P NR.12 DT.09.12.20,M.KUAD 195 DT.04.02.21,KONT.237 DT.15.02.21,FAT.18902,18901,19053,19156,19555,20739/2021 DHE F.H NR.22-25,27,29-33 DT.17,25,31.05.21,10,30.06.21,15,27.07.21,02.08.21,01.09.21,UB 40333
  Sp. Permet (1128) Messer Albagaz Permet 44,237 2021-09-14 2021-09-15 21510130812021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI PERMET OKSIGJEN FAT NR 21114/2021, DT 05.08.2021 FH NR 54 DT 05.08.2021 U PROK NR 5 DT 05.03.2021 KONT NR 118 DT 24.03.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 132,710 2021-09-09 2021-09-14 54310130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 21860 dt 23.08.2021, fl hyrje nr 124 dt 23.08.2021 raporti perfundimtar 791, kontrata nr 2503 dt 01.07.2021 pr verbale 1, 2 ,3
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 88,474 2021-09-09 2021-09-14 54510130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 22150 dt 02.09.2021, fl hyrje nr 126 dt 02.09.2021, raporti perfundimtar 791, kontrata nr 2503 dt 01.07.2021 pr verbale 1, 2 ,3
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 110,592 2021-09-09 2021-09-14 54410130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 21926 dt 26.08.2021, fl hyrje nr 125 raporti perfundimtar 791, kontrata nr 2503 dt 01.07.2021 pr verbale 1, 2 ,3
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,063,161 2021-09-10 2021-09-13 56510130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje oksigjen mjeksor kon ne vazh nr 1007 dt 28.04.2021 fat nr 21619 dt 19.08.2021 fh nr 848 dt 19.08.2021,pv dt 19.08.2021