Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All I N T E R M E D All 441,065,418.00 204 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Sarande (3731) I N T E R M E D Sarande 762,546 2021-08-17 2021-08-18 31310130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIK FAT NR 103 DAT 17.03.2021,FL-HYRJA NR 40 DAT 19.03.2021 SPITALI SR
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 122,400 2021-08-04 2021-08-06 173410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602 barna sipas kon ne vazhdim nr 8/19,dt 28.05.2021, ft nr 220, dt 14.07.2021, fh 19117,dt 15.07.2021
  Spitali Vlore (3737) I N T E R M E D Vlore 176,860 2021-07-23 2021-07-26 46010130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MEDIKAMENTE KONT NR 2416 DT 01.07.2021 fat 211 dt 01.07.2021
  Spitali Korce (1515) I N T E R M E D Korçe 20,400 2021-07-16 2021-07-19 42010130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B2 UR.P.42 DT.27.01.20,MAR.KUAD.458/47 DT.17.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 458/43 DT 17.06.20,KONT.NR.541 DT.27.04.2021,FAT NR.152/2021 DT 26.04.2021 F.HYRJE NR.172 DT.27.04.2021,UB 40712
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 470,415 2021-07-16 2021-07-19 159810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje barna sipas kont ne vazhdim nr 183/16 dt 28.4.2021.fat nr208/2021 dt 28.6.2021.fh nr 19011dt 28.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 204,000 2021-07-13 2021-07-14 154610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje barna sipas kont nr82/57dt16.6.2021.MK 458/47 dt 17.6.20.AMSH458/48 dt 17.6.20..fat nr203/2021 dt 18.6.2021.fh nr 18961dt18.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,224,000 2021-07-06 2021-07-07 142510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje barna sipas kont nr8/19 dt 28.5.21.MK 3065/8 DT 18.12.20.Kerk SHF8/10 DT 20.5.21. fat nr191/2021 dt 2.6.2021.fh nr 18875 dt 2.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 2,829,760 2021-06-25 2021-06-28 136910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- blerje barna sipas MK nr 457/68 dt4.6.20,Autoriz MSHMS 457/72dt8.6.20.kon1420/4dt 25.5.21.fat 189/2021 dt 28.5.21.fh nr 18838dt 28.5.21
  Spitali Diber (0606) I N T E R M E D Diber 1,687,086 2021-06-24 2021-06-25 12810130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali 1013015 Ilace, UP 3324 dt 10.07.20, njoft fituesi 3324/59 dt 13.01.2021, kontr 3324/71 dt 12.02.2021, fat 31 dt 17.02.2021, FH 10 dt 22.02.2021, PV marrje dorz dt 22.02.2021
  Spitali Diber (0606) I N T E R M E D Diber 11,246,784 2021-06-24 2021-06-25 12910130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali 1013015 Ilace, UP 3324 dt 10.07.20, njoft fituesi 3324/59 dt 13.01.2021, kontr 3324/71 dt 12.02.2021, fat 93 dt 10.03.2021, FH 21 dt 18.03.2021, PV marrje dorz dt 18.03.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 276,738 2021-06-14 2021-06-15 129110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje barna sipas .kont ne vazhdim nr83/19 dt 5.5.21.fat nr86/2021 dt 21.5.21.fh nr 18805 dt 21.5.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 42,738,060 2021-06-10 2021-06-14 128010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 3324/71 dt 12.2.2021.fat nr 158/2021 dt 4.5.2021.fh nr 18750 dt 7.5.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) I N T E R M E D Tirane 1,151,906 2021-06-09 2021-06-11 18610130482021 Kancelari 1013048 ISHP artikuj per masa mbrojtese aut lidhje kont 17.02.2021 kont 226 date 17.02.2021 fat nr 126/2021 date 29.03.2021 fh nr 8 date 29.03.2021
  Materniteti Tirane (3535) I N T E R M E D Tirane 1,251,660 2021-06-08 2021-06-10 26810130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie blerje materiale mbrojtese personale, mk 3324/60,dt 18.01.2021, kon 3324/71,dt 12.02.2021, ft nr 173,dt 06.05.21, fh 21,dt 06.05.21
  Spitali Lezhe (2020) I N T E R M E D Lezhe 1,630,080 2021-06-04 2021-06-07 25910130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 155 DT 04.05.2021,F HYRJE NR 69 DT 04.05.2021,PV KOLAUDIMI DT 04.05.2021,KONTRATE NR 3324/71 DT 13.02.2021,MATERIALE MBROJTESE COVID 19
  Spitali Shkoder (3333) I N T E R M E D Shkoder 2,630,400 2021-06-04 2021-06-07 31910130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje art per covit kon ne vazh nr 3324/71 dt 12.02.2021 shkrs min shend nr 3324/80 dt 16.04.21 fat nr 154/2021 dt 03.05.2021 fh nr 123 dt 045.05.2021 pv dt 04.05.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) I N T E R M E D Tirane 2,770,560 2021-06-01 2021-06-04 38610130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' barna mk MSHMS 3324/72 dt 12.02.2021 kontr 25/3 dt 18.02.2021 ft 32 dt 18.02.2021 fh 60 dt 18.02.2021
  Shërbimi Kombëtar i Urgjencës (3535) I N T E R M E D Tirane 338,400 2021-06-01 2021-06-02 13710131192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013119 Qend.Komb.e Urgjences Mjeksore -602 blerje mat anti covid sipas mk nr 60 dt 18.1.21. up nr 410 dt 10.7.21.,njoft fit nr 3324/59 dt 13.1.21.,fat nr 176/2021 dt 7.5.21.fh nr 6 dt 7.5.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 470,415 2021-05-31 2021-06-01 112310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje barnash sipas kont nr 83/16 dt 28.4.2021.MK nr 2345/26 dt 17.8.20.shk MSHMS nr 2345/25 dt 17.8.20.fat nr 153/2021 dt 29.4.21.fh nr 18703 dt 29.4.2021
  Sp. Berati (0202) I N T E R M E D Berat 6,022,200 2021-05-25 2021-05-31 33210130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat fature blerje medikamente nr 183/2021 dt 17.05.2021 pr verbal, fl hyrje nr 68 kontrata nr 1604 dt 10.05.2021 tender i ministrise se shendetesise