Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INFRAKONSULT All 99,470,236.00 53 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRAKONSULT Tirane 1,969,529 2021-01-11 2021-01-19 62010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, lik ft rindert benesave ind , kontr GOA 2020/sh-119 dt 15.09.2020, seri 85185099 dt 28.12.2020 sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRAKONSULT Tirane 539,183 2021-01-13 2021-01-19 62410560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft mbikqyrje pun , kontr GOA 2020/sh-144 dt 19.10.2020, seri 95248809 dt 28.12.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRAKONSULT Tirane 1,313,019 2021-01-11 2021-01-19 62110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, lik ft rindert benesave ind , kontr GOA 2020/sh-119 dt 15.09.2020, seri 95248808 dt 28.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRAKONSULT Tirane 334,081 2020-12-30 2021-01-18 56110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, lik ft mbikqyrje pun, kontr GOA 2020/sh-172 dt 12.11.2020, seri 95248807 dt 24.12.2020, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRAKONSULT Tirane 3,784,252 2020-12-30 2021-01-18 58610560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, lik ft superv, kontr GOA 2020/sh-104 dt 07.08.2020, seri 85185098 dt 21.12.2020, sit nr 2
  Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) INFRAKONSULT Tirane 2,479,600 2020-12-24 2020-12-30 84810051172020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT FONDI KOMBETAAR IPARD II 231 AZHBR kosto lokale,PV nr.1800/6 dt.22.12.2020, Relacion nr. 1800/5 dt.22.12.2020, fat.85185097 ,dt.21.12.2020 ,shkresa celjes fondeve 2169/13 dt 25.02.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRAKONSULT Tirane 1,198,185 2020-12-28 2020-12-30 53610560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, lik ft mbikqyrje pun, kontr GOA 2020/sh-144 dt 19.10.2020, seri 85185100 dt 21.12.2020sit nr 1
  Bashkia Koplik (3323) INFRAKONSULT M.Madhe 500,000 2020-12-24 2020-12-28 78121300012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia M.Madhe (Supervizor .uje q.koplik 2020)u.prok.dt.03.10.2020 prc.fitusi 06.11.2019 kont. date 07.11.2019 fat nr.serie 95248806.dt.24.12.2020
  Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) INFRAKONSULT Tirane 2,479,600 2020-12-18 2020-12-22 80710051172020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT FONDI KOMBETAAR IPARD II 231 AZHBR kosto lokale,PV nr.1800/5 dt.09.12.2020, Relacion nr. 1800/4 dt.29.10.2020, Shkrese argumentim vonese fature nr 3694 dt16.12.2020, shkresa celjes fondeve 2169/13 dt 25.02.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRAKONSULT Tirane 1,097,696 2020-12-15 2020-12-22 47110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft superv, kontr ne vazhd GOA 2017/sh-22 dt 12.07.2017, seri 85185090 dt 09.12.2020
  Agjencia e Eficences se Energjise (AEE) (3535) INFRAKONSULT Tirane 12,000,000 2020-12-15 2020-12-18 4310061642020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006164, AEEnergj SHERBIM KONSULENCE, up nr 168, dt 25.08.2020, u.kvo nr 171, dt 25.08.2020, njof fit, nr 250/1, dt 23.10.20, kon nr 280, dt 13.11.2020, pvmd nr 304, dt 10.12.2020, ft nr 40, seria 85185091,dt 10.12.2020
  Bashkia Lushnje (0922) INFRAKONSULT Lushnje 1,722,000 2020-12-14 2020-12-16 77621290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik mbikeqyrje punimesh obj.Nderhyrje polifunksionale ne lgj.Xhevdet Nepravishta, fat.nr.85185078 dt.09.11.2020, ur.prok.nr.155 dt.27.07.2017, kontr.nr.7418/1 dt.12.09.2017
  Bashkia Lushnje (0922) INFRAKONSULT Lushnje 936,000 2020-12-14 2020-12-16 77521290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik mbikeqyrje punimesh obj.Rotondo Pluk,Postbllok,Rruga Hyrese, fat.nr.85185079 dt.09.11.2020, ur.prok.nr.138 dt.11.06.2014, kontr.nr.5475/1 dt.08.09.2014
  Akademia e Arteve (3535) INFRAKONSULT Tirane 77,447 2020-12-07 2020-12-09 20410110472020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011047 Universiteti Arteve kolaudim punimesh up nr 12 dt 20.07.2020 fat nr 85185081 dt 09.11.2020 Akt kolaudimi dt 30.08.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRAKONSULT Tirane 1,809,823 2020-12-03 2020-12-04 40010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, supervizion rind banesa indiv.kont nrGOA 2020 104 date 07.08.2020 sit nr 1 fat nr 85185085 date 23.11.2020
  Bashkia Shkoder (3333) INFRAKONSULT Shkoder 853,776 2020-11-27 2020-12-01 14882141012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2141001 Projektim Rik objekti te ish shkolla veterinare,kont nr10715/12 dt22.09.20 afati 10 dite kalendarike,UP nr576 dt27.07.20,fnjk nr10715/4 dt28.07.20, njof fit nr62 dt31.08.20ft 95248801 dt01.10.220pv 3380/bdt29.10.2020
  Bashkia Koplik (3323) INFRAKONSULT M.Madhe 911,208 2020-11-26 2020-11-27 68221300012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia M.Madhe (Superv.Furniz.me uje qyteti Koplik U.prok 17.08.2020 nj.fit.28.10.2020 kontrate 29.10.2020 fat,seri 95248804 dt. 25.11.2020)
  Bashkia Tirana (3535) INFRAKONSULT Tirane 10,450,000 2020-11-17 2020-11-23 331521010012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Aktekspertize per DS4 dhe DS 5 ne Njesine 4 Up 7666 dt 19.02.10 rap 7666/7 dt 26.02.20 Kont 766/25 dt 02.03.20 Njft 7666/10 dt 26.02.20 Fat 85185075 dt 29.10.20 Pv 19.06.2020 Autorizim 152 dt 06.11.2020
  Bashkia Koplik (3323) INFRAKONSULT M.Madhe 500,000 2020-11-16 2020-11-17 65121300012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia M.Madhe (Superv.Furniz.me uje qyteti Koplik U.prok 03.10.2019 nj.fit.06.11.2019 kontrate 07.11.2019 fat,seri 85185076 dt. 30.10.2020)
  Bashkia Shkoder (3333) INFRAKONSULT Shkoder 636,648 2020-09-24 2020-09-25 120621410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141001 Bashkia Shkoder, projektim rik.rruge qytet lagja nr 5 faza I, kontr nr 3866/13 dt 01.06.2020, up nr 217 dt 04.03.2020, fitues app buletin nr 26 dt11.05.2020, ft 85185049 dt 27.07.2020,pcv dorezimi nr 2532/b dt 25.08.2020