Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS All 36,156,748.00 10 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS Tirane 11,508,900 2021-01-15 2021-01-21 416621010012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane sherbim ekspertize obj demtuara NJA 5 8 9 UP.7665 dt.19.02.20 rap permb 7665/9 dt.26.02.20 kont 7666/22 dt 02.03.20 akt mar 7665/22 dt 02.03.20 fat.72262823 dt.02.12.20 PV 15.05.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS Tirane 3,990,087 2020-12-21 2020-12-23 50110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, lik ft sherb projekti, kontr GOA 2020/sh-151 dt 23.10.2020, seri 72262828 dt 17.12.2020, aktdorz dt 17.12.2020
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS Durres 492,445 2020-12-03 2020-12-04 4210060952020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 110060952020 HEKURUDHA SHQIPTARE LIK TVSH HARTIM PROJEKTI DETAJUAR INXHINIERIK PER REABILITIMIN E LINJES HEKURUDH DURRES RROGOZHIN FAT 19
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS Tirane 2,600,000 2020-10-16 2020-10-19 27310870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034, lik pagese pdyv kontr 805/47 dt 30.07.2020 urdher 805/50 dt 30.07.2020 urdher 805/50 dt 30.07.2020 raport 1.09.2020 shkrese 18635/1 dt 6.10.2020 ft seri 72262815 dt 12.10.2020
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (AKBN) (3535) ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS Tirane 620,533 2020-05-28 2020-05-29 310061622020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1006162- 2020 AKBN tvsh projekt Aqua NEX kontr 993/50 dt 17.05.2019 ft 72262779 dt 16.04.2020
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (AKBN) (3535) ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS Tirane 1,442,031 2019-12-30 2019-12-31 3110061622019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Agj.Komb.Bur.Natyrore tvsh ub 236 dt 06.12.2019 kontr 993/50 dt 17.05.2019 ft 72262755 dt 10.12.2019
  Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore (AKBN) (3535) ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS Tirane 1,384,872 2019-10-24 2019-10-28 1910061622019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Agj.Komb.Bur.Natyrore TVSH PROJEKTI ub 193 dt 16.10.2019 kontr 993/50 dt 17.05.2019 ft 72262749 dt 16.10.2019
  Bashkia Shkoder (3333) ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS Shkoder 2,748,540 2019-04-15 2019-04-16 48921410012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Shkoder Up nr 112,Fnjk nr 1885/5 Kvo nr 113 dt 06.02.2018,Buletin njof fituesi nr 19 dt 14.05.2018,kon nr 1885/22 dt 04.06.2018,fat nr 72262751 dt 04.01.2019,situ 04.01.2019,pv nr 393 dt 01.02.2019nj kon app 23 dt 11.06.2018
  Bashkia Shkoder (3333) ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS Shkoder 2,748,540 2019-04-15 2019-04-16 48921410012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Shkoder Up nr 112,Fnjk nr 1885/5 Kvo nr 113 dt 06.02.2018,Buletin njof fituesi nr 19 dt 14.05.2018,kon nr 1885/22 dt 04.06.2018,fat nr 72262751 dt 04.01.2019,situ 04.01.2019,pv nr 393 dt 01.02.2019nj kon app 23 dt 11.06.2018
  Bashkia Tirana (3535) ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS Tirane 8,620,800 2019-02-21 2019-02-27 52021010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 40% bulevardi Gjergj fishta dhe Barjam Curri Ura tek Teodor Keko kont.20772/7 04.10.16 shk.34352/1 26.09.18 PV 31.08.17 fat.43066197 16.01.18
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >