Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GEN - ALB FARMA All 236,121,553.00 72 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Vlore (3737) GEN - ALB FARMA Vlore 1,146,000 2021-09-17 2021-09-20 58210130242021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE APARAT NGROHES GJAKU U.PROK NR 2959 DT 10.08.2021 FAT NR 578 DT 23.08.2021 F.H NR 12 DT 23.08.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 1,608,000 2021-07-26 2021-07-28 46010171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.21/12 dt 9.4.21, ft 43/2021 dt 17.6.21, fh 913 dt 17.6.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 2,148,000 2021-07-23 2021-07-27 43210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 21/2 dt 25.2.21, m.kuader 21/8 dt 29.3.21, kont.21/12 dt 9.4.21, ft 37/2021 dt 17.5.21, fh 869 dt 17.5.21
  Spitali Vlore (3737) GEN - ALB FARMA Vlore 1,211,784 2021-07-12 2021-07-13 44510130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKESORE, KONTR NR. 1558, DT. 29.04.2021, UP NR. 1198, DT. 30.03.2021, FAT NR. 45/2021, DT. 22.06.2021, FH NR. 875, DT. 22.06.2021
  Spitali Vlore (3737) GEN - ALB FARMA Vlore 219,300 2021-07-12 2021-07-13 44410130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI PER KATARAKTEN, KONTR NR 1117, DT. 23.03.2021, UP NR. 217, DT. 19.01.2021, FAT NR 44/2021, DT. 22.06.2021, FH NR 874, DT. 22.06.2021
  Spitali Vlore (3737) GEN - ALB FARMA Vlore 653,220 2021-06-30 2021-07-01 41010130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI PER KATARAKTEN KONT NR 1117 DT 23.03.2021 FAT NR 42 DT 10.06.2021 F.H NR 866 DT 10.06.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 3,802,640 2021-06-29 2021-06-30 139110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr424/13 dt 17.2.21.fat nr 18/2021 dt 12.3.2021.fh nr 18449 dt 16.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 720,000 2021-06-29 2021-06-30 138910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp mat mjeksore sipas kont nr424/13 dt 17.2.21.MK 590/8 dt 6.4.20.Kerk DSHF 424/4 dt 3.2.21.fat nr 25/2021 dt 7.4.2021.fh nr 18575 dt 7.4.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 263,480 2021-06-29 2021-06-30 139010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr424/13 dt 17.2.21.fat nr 36/2021 dt 23.4.2021.fh nr 18678 dt 23.4.2021
  Spitali Vlore (3737) GEN - ALB FARMA Vlore 2,157,600 2021-06-18 2021-06-21 36210130242021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE PAJISJE PER KABINETIN E OKULISTIKES, KONTR NR.2042, DT. 07.06.2021, UP NR. 1605, DT. 06.05.2021, FAT NR. 40/2021, DT. 09.06.2021, FH NR. 9, DT. 09.06.2021
  Spitali Vlore (3737) GEN - ALB FARMA Vlore 5,622,936 2021-06-02 2021-06-03 33710130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKESORE PER SISTEMIN TERAPEUTIK KONT NR 1558 DT 29.04.2021 FAT NR 38 DT 24.05.2021 F.H NR 848 DT 24.05.2021
  Spitali Vlore (3737) GEN - ALB FARMA Vlore 3,873,366 2021-04-15 2021-04-16 21810130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI KONT NR 1117 DT 23.03.2021 F.H NR 795 DT 07.04.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 20,000,000 2021-03-03 2021-03-08 11510130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi MAT MBROJTESE PER COVID vazhdim KONTR 158/14 DT 11.12.2020 FT 94480439 DT 22.12.2020 FH 477 DT 22.12.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 3,537,840 2021-03-03 2021-03-04 11410130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi MAT MBROJTESE PER COVID vazhdim KONTR 158/14 DT 11.12.2020 FT 94480483 DT 28.12.2020 FH 498 DT 28.12.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 24,448,120 2021-02-09 2021-02-11 8710130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi MAT MBROJTESE PER COVID vazhdim KONTR 158/14 DT 11.12.2020 FT 94480439 dt 22.12.2020 fh 477 dt 22.12.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 2,764,560 2021-02-09 2021-02-11 8610130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi MAT MBROJTESE PER COVID vazhdim KONTR 158/14 DT 11.12.2020 FT 94480200 dt 17.12.2020 fh 471 dt 17.12.2020
  PIU Global Fund (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 210,300 2020-12-29 2020-12-31 5610139032020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013903 "PIU Global Fund" 2020-TVSH per mat konsumi ub nr 50 dt 23.12.2020 kontr 153/18 dt 18.12.2020 ft 94480438 dt 22.12.2020
  Spitali Fier (0909) GEN - ALB FARMA Fier 242,700 2020-12-23 2020-12-24 79410130172020 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,blerje pakete kataraktes , up 633 dt 25.02.20, njfit 1208 dt 22.05.20, MK 1228 dt 27.05.20, kont 3614 dt 23.10.20, fat 2376, seri 94480176
  Sanatoriumi Tirane (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 51,171,480 2020-12-22 2020-12-23 106810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi MAT MBROJTESE PER COVID UP 158/5 dt 07.12.2020 KONTR 158/14 DT 11.12.2020 FT 944480174 DT 14.12.2020 FH 464 DT 14.12.2020
  Spitali Vlore (3737) GEN - ALB FARMA Vlore 900,000 2020-12-03 2020-12-04 77310130242020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 101324 SPITALI VLORE BLERJE MODUL KOMPRESIMI PER AP E KATARAKTES, UP NR. 4562, DT. 19.11.2020, FAT NR.2194, DT. 24.11.2020, SERIA 94480244, FH NR. 18, DT. 24.11.2020