Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GARDEN LINE All 6,706,059.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) GARDEN LINE Tirane 6,252,329 2021-08-10 2021-08-12 66810120012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,rivitalizim i hapsirave te gjelbera perreth ish Kinost.fatura nr.8 2021.dt.27.07.2021 likj.pjesor,urdher nr.100.dt.26.02.2021,kontrate nr.1962.dt.14.04.2021,situacion nr.1,ftese ofert,nr.1055 1.dt.01.03.2021,
  Agjensia e Akreditimit (3535) / Agjencia e Sigurimit te Cilesise ne Arsimin e Larte (ASCAL) (3535) GARDEN LINE Tirane 23,350 2021-04-21 2021-04-23 8010110532021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative ASCAL lule ft 2/2021 dt 14.4.2021
  Agjensia e Akreditimit (3535) / Agjencia e Sigurimit te Cilesise ne Arsimin e Larte (ASCAL) (3535) GARDEN LINE Tirane 42,000 2020-12-17 2020-12-21 30410110532020 Sherbime te tjera ASCAL lik lule ft nr 287 dt 14.12.2020 seri 89473910
  Aparati i Akademise (3535) GARDEN LINE Tirane 74,530 2019-05-27 2019-05-28 17910220012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1022001-Akademia Shkencave, 602- shpz blerje vazo me lule per ambientet ASH.fat nr 182 sr 61475134 dt 24.5.2019, f.hyrje nr 20 dt 24.5.19,urdher pagese extra dt 27.5..2019,
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GARDEN LINE Kruje 47,850 2019-05-10 2019-05-13 5410051122019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1005112 QTTB Fushe Kruje materjale gjelberimi kerkese nr 27 dt 26.04.2019 lik i fat me nr 542 nr ser 61475245 f hyrje nr 4 dt 30.04.2019
  Akademia e Fiskultures (3535) GARDEN LINE Tirane 61,000 2019-04-15 2019-04-17 14810110482019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Universiteti i Sporteve sherbim u prok 3.4.19 pv 3.4.19 fat 4.4.19 seri 61477476 fh 4.4.19
  Akademia e Fiskultures (3535) GARDEN LINE Tirane 61,000 2019-04-15 2019-04-17 14810110482019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Universiteti i Sporteve sherbim u prok 3.4.19 pv 3.4.19 fat 4.4.19 seri 61477476 fh 4.4.19
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) GARDEN LINE Tirane 24,000 2019-02-21 2019-02-22 5410111402019 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Fak.Shkenc.Natyres mbjellje peme,fat nr 1305 dt 27.12.2018 seri 68100331 njftim fitues dt 26.12.2018 urdhprok nr 38 dt 21.12.2018 ftese per ofert dt 28.12.2018
  Qendra Kombëtare e Biznesit (QKB) (3535) GARDEN LINE Tirane 120,000 2019-01-28 2019-01-29 2110102782019 Sherbime te tjera Qendra kombetare e Biznesit,lik ft blerje e kompozim lule , memo nr 1186 dt 22.01.2019, pv dt 28.01.2019, seri 68100499 dt 28.01.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >