Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLED All 406,170,246.00 117 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) FLED Berat 1,315,410 2020-12-23 2020-12-28 82021020012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2102001 Bashkia Berat pagese urdher prokurimi 1 dt 23.01.2019 njoftim fituesi 25.02.2019 kontrata 1460 dt 18.03.2019 fatura 36 dt 30.11.2020 seria 79418836 sit perfundimtar ndricimi i rrugeve te fshatit dushnik
  Bashkia Ballsh (0924) FLED Mallakaster 4,949,762 2020-12-22 2020-12-23 157021310012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore PAGESE PER RIK I PJESSHEM DHE MOBILIM I SALLES SE KINEMASE FAT KORRIK 2019 U.P NR 407 DT 11.02.2019 NJOF FIT NR.892/2 DT 17.04.2019 KONT NR 955 DT 25.04.2019 FAT NR.65 DT 26.07.2019 SERI 70265465 SIT PERF.CERT.MARJE PERK DORZ 06.08.19
  Bashkia Berat (0202) FLED Berat 2,850,000 2020-12-07 2020-12-10 77921020012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2102001 Bashkia Berat pagese urdher prokurimi 1 date 23.01.2019 njoftim fituesi 25.02.2019 Kontrata nr 1460 date 18.03.2019 ndricim i rruges se fshatit Dyshnik fatura 77 dt 28.06.2019 seria 70265377 situacioni 1
  Bordi i Kullimit Korce (1515) FLED Korçe 676,068 2020-12-07 2020-12-09 21410050722020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 1005072 DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT KORCE PAGESE 5% GARANCI OBJEKTI 'MBROJTJE NGA PERMBYTJET NGA LUMI OSUM NE TAPI BERAT',KONTRATE DT 18.03.19;KERK.CELJE NR.434 DT.04.12.20,AKT.KOL.DT.29.08.19,CERT.PERF.DT.03.12.20
  Bordi i Kullimit Korce (1515) FLED Korçe 138,048 2020-12-07 2020-12-09 21510050722020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 1005072 DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT KORCE PAGESE 5% GARANCI OBJEKTI 'PASTRIM SISTEMIM KANALI UJITES POLIS TUDAN ELBASAN',KONTRATE DT 30.04.19;KERK.CELJE NR.435 DT.04.12.20,AKT.KOL.DT.15.08.19,CERT.PERF.DT.03.12.20
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) FLED Berat 99,960 2020-11-27 2020-12-02 78821670012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia u-v 2167001,u blerje nr 1525 dt 18.06.2020 p verbal m/d dt 11.10.2020 fat 38 dt 11.10.2020 seri 85965438 te tjera materiale dhe sherbime
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) FLED Berat 101,015 2020-11-27 2020-12-02 78721670012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia u-v 2167001,kontrate nr 1306/14 dt 15.07.2019 rehabilitimi KU protoduar e mbilartesimi k ujites FAT 31 DT 11.11.2019 difernce fature seri 79418731 p verbal m/dorezim 11.11.2019 situacion perfundimtar
  Drejtoria e Bujqesise Administrimit te Pyjeve Ujrave dhe Sherbimit Veterinar (0202) FLED Berat 115,394 2020-11-23 2020-11-25 18921020222020 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2102022 dr e bujqesise dhe pyjeve berat pagese urdher prokurimi 17 dt 16.11.2020 ftesa per oferte 16.11.2020 proces verbali 17.11.2020 pmd 19.11.2020 fatura 69 dt 19.11.2020 seria 85965369 mirembajtje dhe sistemim lera
  Bashkia Corovode (0232) FLED Skrapar 1,900,000 2020-11-19 2020-11-23 86621390012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2139001 U-blerje planif. nr.7881 L1 Fature nr.61 seri 85965461 dt.30.09.2020 Situacion nr.01 U-Prok.31 dt.25.06.2020 Kont.nr.2677 prot dt.31.08.2020 "Sist.ambjent.te jasht.&terren.sport.shkolla K.Ylli"B.Skrapar
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) FLED Berat 5,220,482 2020-11-06 2020-11-10 72621670012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia u-v 2167001kontrata 1576/13 dt 16.10.2020 ndertim kopshti ne lagjen 28 nentori , syzez ,l 4 shtatori bashkia ure FAT 17 DT 04.11.2020 SERI 859654117 situacioni 1
  Bashkia Kucove (0217) FLED Kuçove 356,954 2020-11-03 2020-11-04 99621240012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2124001 rehabilitim banesa te familje ne nevoje dif . fat nr 01/85965701 dt 02.03.2020 kntr nr 3310 dt 30.09.2019
  Bashkia Corovode (0232) FLED Skrapar 2,489,802 2020-10-28 2020-10-29 80021390012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2139001 U-blerje nr.7693 Fature nr.53 seri 85965453 dt.01.09.2020 Akt-kolaudimi &ÇPerkohMD dt.24.07.2020 U-Prok.36 dt.13.09.2019 Kont.nr.4356 prot dt.13.12.2019 Sit.perfund."Sist.ambjent.te jasht.&terren.sport.shkolla R.Aranitasi"B.Skrapar
  Sp. Kucove (0217) FLED Kuçove 119,000 2020-10-27 2020-10-28 21110130742020 Sherbime te tjera 1013074 sherbime mirembajtje zyrash per covid 1 fat nr 77/85965477 dt 23.10.2020
  Bashkia Berat (0202) FLED Berat 2,484,402 2020-10-14 2020-10-20 63521020012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2102001 Bashkia Berat pagese urdher prokurimi 1 dt 23.01.2019 njoftim fituesi 25.02.2019 kontrata nr 1460 dt 18.03.2020 fatura 77 dt 28.06.2019 seria 70265377 situacioni 1 objekti ndricim i rrugeve te fshatit Dyshnik
  Bashkia Erseke (1514) FLED Kolonje 1,623,142 2020-09-29 2020-09-30 75321200012020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget 2120001B.Kolonje-shpenz per pajisje pastrimi per rruget,kobntrate bashkepunimi Greqi Shqiperi dt 10.7.18,projekti GREENPOINT MOB,up 99 dt 10.3.20,lik pjes mbeturfat 76 dt 7.8.20,fh 49 dt 7.8.20,procesv.mar.dorez 7.8.20,urdher nr 457 dt 22.9
  Bashkia Kucove (0217) FLED Kuçove 607,595 2020-09-17 2020-09-18 85321240012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2124001 rehabilitim banesa egzistuese familje ne nevoje fat nr 01/85965701 dt 02.03.2020 kontr nr 3310 dt 30.09.2019
  Bordi i Kullimit Korce (1515) FLED Korçe 56,373 2020-09-02 2020-09-03 14910050722020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1005072 DR.UJITJES E KULLIMIT KORCE SIT.1 PASTRIM KU URA E KUCIT BERAT KONT.DT.14.05.20,UP NR.02 DT.14.04.20,NJ FITUESI DT.12.05.20, P V KVO DT 04.05 20 RAP.PERMBLEDHES,MIRATIM TENDERI DT 12.05 20 FAT NR 87 DT 29 08 2020 U B 38259
  Bashkia Erseke (1514) FLED Kolonje 3,743,712 2020-08-27 2020-08-28 68221200012020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget 2120001B.Kolonje-shpenz per pajisje pastr4imi per rruget,kobntrate bashkepunimi Greqi Shqiperi dt 10.7.18,projekti GREENPOINT MOB,up 99 dt 10.3.20,lik pjesor i fat 76 dt 7.8.20,fh 49 dt 7.8.20,procesvberbal marje dorez 7.8.20,urdher nr 400
  Bashkia Kucove (0217) FLED Kuçove 1,613,327 2020-08-19 2020-08-20 78421240012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2124001 rehabilitim perfororcim banesa ne nevoje fat nr 44/79418844 dt 09.12.2019 kontrate nr 3310 dt 30.09.2019 nga fondet e bashkise
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) FLED Berat 6,954,741 2020-08-07 2020-08-11 50821670012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2167001 Bashkia Ure Vajgurore investim kanali ujites BRU-15Manastir, up nr 18237 dt 16.07.2019, kont1827/22 dt 30.09.2019 ft nr 02 dt 01.04.2020 seri 85965802 pr ver 1827/18 dt 13.09.2019 akt kld 1724 dt 30.06.2020 pvm 1724/4 dt 07.07.2020