Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EUROVIA shpknj All 137,619,363.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.4401 Tirane (3535) EUROVIA shpknj Tirane 6,966,562 2020-12-29 2020-12-31 49310170892020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1017089,reparti 6630 likujd.situacion punimesh, up 5749/2 dt 25.10.19, nj.fitues 22.1.20, urdh lidhje kont. 426/1 dt 22.1.20, kont. 308/4 dt 8.5.20, ft 83624859 dt 25.11.20(lik.pjesor),situacion 25.11.20, akt kolau 2.11.20, pvmd 22.10.20
  Reparti Ushtarak Nr.4401 Tirane (3535) EUROVIA shpknj Tirane 8,936,801 2020-12-11 2020-12-17 44510170892020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1017089,reparti 6630 likujd.situacion punimesh, up 5749/2 dt 25.10.19, nj.fitues 22.1.20, urdh lidhje kont. 426/1 dt 22.1.20, kont. 308/4 dt 8.5.20, ft 83624859 dt 25.11.20(lik.pjesor),situacion 25.11.20, akt kolau 2.11.20, pvmd 22.10.20
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) EUROVIA shpknj Tirane 105,844,500 2020-05-14 2020-05-18 27910170512020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017051 reparti 4001 , (sipas tab.mirat.MF) paketa ndihme ushqimore(covid-19),UMM 373 dt 25.3.20, nj.fitues 638/7 dt 26.3.20, UMM lidh.kont.375 dt 26.3.20,kont.378/4 dt 27.3.20,ft 83624853 dt 11.4.20,fh 22-43 dt 27.3.2020 -11.4.2020
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) EUROVIA shpknj Tirane 6,799,500 2020-05-14 2020-05-18 28110170512020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017051 reparti 4001 , (sipas tab.mirat.MF) paketa ndihme ushqimore(covid-19),UMM 373 dt 25.3.20, nj.fitues 638/7 dt 26.3.20, UMM lidh.kont.375 dt 26.3.20,kont.378/4 dt 27.3.20,ft 83624855 dt 15.4.20,fh 45 dt 15.4.2020
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) EUROVIA shpknj Tirane 9,072,000 2020-05-14 2020-05-15 28010170512020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017051 reparti 4001 , (sipas tab.mirat.MF) paketa ndihme ushqimore(covid-19),UMM 373 dt 25.3.20, nj.fitues 638/7 dt 26.3.20, UMM lidh.kont.375 dt 26.3.20,kont.378/4 dt 27.3.20,ft 83624854 dt 14.4.20,fh 44 dt 14.4.2020
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >