Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EURONDERTIMI 2000 All 361,053,278.00 26 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 43,173,947 2020-12-18 2020-12-21 216821070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIK. DHE RIP. I MJEDISEVE TE PERBASHKETA ,KONTR. 9477/47 DT 12.10.20 , LIK FAT 91 DT 18.12.2020 / BASHKIA DURRES 2107001/DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 996,894 2020-12-16 2020-12-21 48410560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft rehabilitim rruge, kontr GOA 2020/p-160 dt 02.11.2020, seri 84242442 dt 09.12.2020, sit nr 1
  Bashkia Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 29,674,830 2020-12-10 2020-12-11 210521070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIK OSE RIPARIM I AMBJENTEVE TE PERBASHKETA ,KONTR. 9477/47 DT 12.10.20 LIK FAT 86 DT 25.11.20 SIT NR 1 / BASHKIA DURRES 2107001/DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Reparti Ushtarak Nr.4401 Tirane (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 3,688,364 2020-11-05 2020-11-09 40310170892020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1017089,reparti 6630 , situacion punime objekti SHPU Durres up nr 1733/1 date 11.05.2020 kont 918/7 date 07.08.2020 fat sr 84242435 date 10.10.2020 sit nr 1 date 10.10.2020
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 5,400,377 2020-10-22 2020-10-28 101710140012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Ministria e Drejtesise, Rikonstruksion ambjentesh situacioni perfundimtar, kontrat "sekret" nr.1197/15 dt 21.8.19, situacion dt 03.1.2020, ft nr .75 dt 27.07.2020 serial 8424245, certifikate marrjes se n.dorezim punimesh nr.1112/11dt10.9.20
  Bashkia Rogozhine (3513) EURONDERTIMI 2000 Kavaje 460,328 2020-09-21 2020-09-22 110921190012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FATURE NR 722 DT 05.03.2019
  Bashkia Rogozhine (3513) EURONDERTIMI 2000 Kavaje 489,672 2020-09-21 2020-09-22 110821190012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FATURE NR 697 DT 21.11.2018
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 289,367 2020-07-16 2020-07-17 12510100972020 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Drejt Parand Pastr Parave , lik garanci punimesh, kontr nr 1664/23 dt 29.08.2018, aktmarrje ne dorz nr 2007/1 dt 23.11.2018, certifik perfund nr 2007/3 dt 15.01.2020, urdher nr 53 dt 14.07.2020
  Drejtoria e Sherbimeve Qeveritare (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 622,758 2020-01-31 2020-02-03 210870022020 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 1087002,Lik 5% garanci punimesh kontr 68 prot dt 1205.2016 akt kolaudimi 137/1 dt 23.01.2020
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 2,377,956 2020-01-22 2020-01-24 949101400120191 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Min Drejtesise Rikonstruksion ambjentesh, Kontrate nr.1197/15 dt 21.08.2019 sekret, situacion punimesh dt 31.12.2019, ft nr 58 dt 31.12.2019, nr serial 84242408
  Bashkia Tirana (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 1,920,474 2020-01-20 2020-01-22 2821010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Pagese 5% garanci obj Rikualifikim urban rrg Vellezrit manastirliu dhe shtes kont sit perf 02.04.17 akt kol 12.05.17 kont 23084 11.08.17 kont 6229/6 02.09.16 PV kol 19.10.17 PV perf 11.12.19
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 10,460,563 2020-01-16 2020-01-17 91310140012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise Rikonstruksion ambjentesh, Kontrate nr.1197/15 dt 21.08.2019 sekret, situacion punimesh dt 12.12.2019, ft nr 48 dt 12.12.19, nr serial 53983598
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 41,573,585 2019-12-23 2019-12-26 47010030012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231 KM Rikonstruksion tarrace. Kontr.nr.357dt.17.7.19.Kontr.mbikq.nr.362dt.18.7.19.Kontr.kolaud.nr.544dt.11.12.19.Fat.nr.45,seri:53983595 dt.10.12.19.Vendim.nr.260dt.24.4.19.Preventiv,sit.perf.dt.10.12.19.
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 50,395,962 2019-12-20 2019-12-24 86610140012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise rikonstruksion ambjentesh. Kontrate"sekret"nr.1197/15 dt.21.08.2019, sit.punimesh 02.12.2019, fat.42 dt.02.12.2019 serial 53983592
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 16,796,901 2019-09-13 2019-09-17 60410870062019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative AKSHI - Shkrese drejtuar deges se thesarit Tirane me nr prot 5309/1 Dt 06.09.2019 per kontraten e klasifikuar nr 245 Prot. Dt 06.06.2018 Fatura S53983572 dt 13.08.2019
  Bashkia Rogozhine (3513) EURONDERTIMI 2000 Kavaje 1,388,771 2019-07-24 2019-07-25 68521190012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA RROGOZHINE LIK PJESOR I FAT NR 697 SERI 43402066 DT 21.11.2018 SITUACION NR 1TE KONTRATES NR 4457 DT 03.10.2018 TE UP NR 2977 DT 04.07.2018 PER SISTEMIM QENDRES LEKAJ DHE RRUG VARREZA NE BASHKI RROGOZHINE ME KOD 1190045
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 114,220,859 2019-07-09 2019-07-12 47710870062019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) AKSHI - Shkrese drejtuar deges se thesarit Tirane me nr prot 3697 Dt 05.07.2019 per kontraten e klasifikuar nr 245 Prot. Dt 06.06.2018 Fatura Nr. 13 S 53983563 dt 19.06.2019, Situacion Nr 130 dt 19.06.2019
  Bashkia Rogozhine (3513) EURONDERTIMI 2000 Kavaje 3,140,950 2019-06-10 2019-06-11 50621190012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA RROGOZHINE LIK PJESOR I FAT NR 697 SERI 43402066 DT 21.11.2018 SITUACION NR 1TE KONTRATES NR 4457 DT 03.10.2018 TE UP NR 2977 DT 04.07.2018 PER SISTEMIM QENDRES LEKAJ DHE RRUG VARREZA NE BASHKI RROGOZHINE ME KOD 1190045
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 13,680,000 2019-05-22 2019-05-28 34410870062019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative AKSHI-Shkrese drejtuar deges se thesarit Tirane me nr prot 2544 Dt 14.05.2019 per kontraten e klasifikuar nr 245 Prot. Dt 06.06.2018 Fatura S43402064 Fat 695c dt 19.11.2018
  Bashkia Lac (2019) EURONDERTIMI 2000 Laç 80,234 2019-05-07 2019-05-08 79521260012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkai Kurbin paguar KONT NR 2170/12 DT 03.12.2014 SITUAC PERFUNDIMATRE FT NR 468 DT 19.01.2015 SER 18326371