Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Dea Studio All 59,214,296.00 16 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Dea Studio Tirane 2,945,000 2021-01-11 2021-01-19 59310560012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1056001 FZHSH, lik ft projektim, kontr GOA 2020/sh-147 dt 21.10.2020, seri 53988937 dt 24.12.2020
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Dea Studio Tirane 3,000,000 2020-12-24 2020-12-29 78710060012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE, plan vendor f.3 pages pjes, pv 11/9dt11.9.20,rap vlers teknik5990 dt.13.8.20,kontr10491/13dt.4.10.18,fat nr 15(53988932) dt1.9.20
  Bashkia Tirana (3535) Dea Studio Tirane 2,267,280 2020-11-26 2020-11-27 343021010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim Projektim 40% Rikualifik urban blloku rrugve 3Deshmoret -Rexhep Sala -Joklin Presi kont 9531/31 dt.30.05.19 PV 17.10.19 fat.53988910 dt.18.11.19
  Bashkia Corovode (0232) Dea Studio Skrapar 1,038,200 2020-07-10 2020-07-13 59021390012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2139001 U-blerje nr.7756 Fature nr.09 seri 53988926 dt.27.05.2020 "Studim-projektim Rikualifikimi urban i ambjenteve 5 Shtatori"Kontrate nr.1347 prot.dt.12.05.2020 Likujdim total Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) Dea Studio Skrapar 1,000,000 2020-06-11 2020-06-15 51121390012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2139001 U-blerje nr.7756 Fature nr.09 seri 53988926 dt.27.05.2020 "Studim-projektimRikualifikimi urban i ambjenteve 5 Shtatori"Kont.dt.12.05.2020 Likujdim pjesor U-prok.08 E-mail dt.11.05.2020 per miratimin e shpenzimeve nga MFE B.Skrapar
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Dea Studio Tirane 2,125,200 2020-03-04 2020-03-05 5710870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034, lik pl vendor, kontr 47/33dt31.01.2020pv 46/61 dt 2.03.20020 ft 53988918 dt 2.03.2020 u prok 47/07 dt 27.01.2020 urdher47/13 dt 27.01.2020 pv 47/24 dt 30.01.2020 nj fit 47/30 dt 30.01.2020
  Bashkia Tirana (3535) Dea Studio Tirane 3,400,920 2020-01-31 2020-02-03 474621010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim Rik urban 3 dehsmoret Kont ne vazhd 9531/31 dt 30.05.2019 pv 17.10.2019 fat 53988910 dt 18.11.2019
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Dea Studio Tirane 5,399,907 2019-10-21 2019-10-25 81210060012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE shpenzime plane vendore f2 libohov delv finiq. raporti 6584/1 dt 22.7.2019 kontrat vazhdim 10491/13 dt 4.10.2018 shkrese pagese 31/7 dt 31.7.19 fat nr 13(53988796) dt 23.9.19
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Dea Studio Tirane 7,199,878 2019-06-17 2019-06-19 53210060012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE shpenzime hartim i planeve vendore f1 LIBOHOVE - DELVINI -FINIQ, raporti i AKPT nr 2540/1 dt 4.3.19 fat nr 4(53988787 dt 13.3.19 proces verbal 2 nr 3093/1 dt 5.4.2019 kontrat vazhdim 10491/13 dt 4.10.18 shkrese 3093/2 dt 5.4.19
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) Dea Studio Tirane 152,788 2019-05-27 2019-05-28 13510900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP kthim i te ardhurave, op. ek. Urdh. brend. nr. 107, dt 10.04.2019, Vendim i KPP nr. 177/2019, dt 28.03.2019, urdh. brendh. nr. 108, dt 10.04.2019, vendim KPP 178, dt 28.03.2019
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) Dea Studio Tirane 152,788 2019-04-23 2019-04-25 8910900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP, lik kthim tr ekonomike , urdher nr 54 dt 25.02.2019, v kpp nr 81 dt 13.02.2019
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) Dea Studio Tirane 152,788 2019-04-23 2019-04-25 8910900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP, lik kthim tr ekonomike , urdher nr 54 dt 25.02.2019, v kpp nr 81 dt 13.02.2019
  Bashkia Tirana (3535) Dea Studio Tirane 13,763,184 2019-03-27 2019-04-01 101621010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim Tirana olimpik park shkresa 3495/1 dt 14.02.19 Kont 4190/6 dt 10.04.17 pv 07.02.18 fat 53988768 dt 18.05.18
  Bashkia Tirana (3535) Dea Studio Tirane 13,763,184 2019-03-27 2019-04-01 101621010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim Tirana olimpik park shkresa 3495/1 dt 14.02.19 Kont 4190/6 dt 10.04.17 pv 07.02.18 fat 53988768 dt 18.05.18
  Bashkia Maliq (1515) Dea Studio Korçe 224,000 2019-03-19 2019-03-20 12121680012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2168001 BASHKIA MALIQ HARTIM PROJEKT PALLATI I KULTURES DH.ORGOCKA MALIQ UP NR 116 DT 11.10.17;KONTR.NR.490 DT 08.02.18 FAT NR 19 DT 18.05.18 (LIK.PERF) FH NR.35 DT.18.5.18;PV DT.06;14.11.17;8;15.1.18;RAP.PERMB.MIRATIM DT.16.1.18;UB 32514
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Dea Studio Tirane 2,629,179 2018-12-28 2019-01-14 26910560012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve F Zh Sh , lik projektim kontr dt 19.01.2015 fat 53988782 dt 17.12.2018
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >