Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All D E N I S - 05 All 288,851,632.00 26 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 58,349,805 2020-12-16 2020-12-18 154110060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Ndertim Rruga By Pass Perendimor, Shkoder Lot 1 Pag pjes Sit Nr. 12 Fat Nr. 52 dt 14.12.2020 ser 95320101 Kontrata ne vazhdim 5310/4 Dt 30.11.2011 Deklarata noteriale nr 3465 dt 30.06.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 2,013,495 2020-12-11 2020-12-14 143710060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruga By Pass Perendimor, Shkoder Lot 1 (Shtese Punimesh) Pag pjes sit Nr 4, Fat Nr 48 Dt 25.11.2020 Nr Ser. 66866447. Kontrata ne vazhdim Nr 3747/7 Dt 24.07.2018 Deklarate noteriale nr.3465 dt 30.06.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 36,326,345 2020-12-03 2020-12-04 41810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, rind.ban.indiv.kont va nr GOA2020/P Rindert.57 date 19.06.2020 situacion nr 4 fat nr 66866448 dt 26.11.2020
  Bashkia Krume (1812) D E N I S - 05 Has 499,999 2020-11-23 2020-11-24 47321170012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Sa lik 5% GARANCI per ,kont.1253 dt.24.06.2019 "Rikons i rruges lidhese fshati Perollaj NJA Golaj"akt-kolaudim dt.22.10.2019.certifk marrje ne dorezim perfundimtare dt.03.11.2020,urdh nr.641 dt.05.11.2020 per pagese garancie.Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) D E N I S - 05 Has 933,798 2020-11-17 2020-11-19 455/21170012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve dety i prapambetur,Sa lik fat.nr.42 seri 66866393 dt.21.10.2019 per ,kont.1253 dt.24.06.2019 "Rikons i rruges lidhese fshati Perollaj NJA Golaj"",situac.perfund,akt-kolaudim dt.22.10.2019.certifk marrje ne dorezim dt.25.10.2019.Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) D E N I S - 05 Has 706,311 2020-11-16 2020-11-18 45821170012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Sa lik 5% GARANCI per ,kont.1253 dt.24.06.2019 "Rikons i rruges lidhese fshati Perollaj NJA Golaj"akt-kolaudim dt.22.10.2019.certifk marrje ne dorezim perfundimtare dt.03.11.2020,urdh nr.641 dt.05.11.2020 per pagese garancie.Bashkia HAS
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 15,754,407 2020-11-11 2020-11-13 33910560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore /p-1056001 FZHSH, lik ft rindert i obj ars, kontr ne vazhd GOA 2020/R-57 dt 19.06.2020, seri 66866443 dt 30.10.2020, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 21,887,810 2020-10-02 2020-10-05 24110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert i banesave individuale, kontr ne vazhd GOA 2020/p-57 dt 19.06.2020, seri 66866439 dt 23.09.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 2,189,051 2020-09-15 2020-09-16 18910560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik tvsh per ft seri 66866436 dt 08.09.2020, kontr ne vazhd CWPIV/W/OP/2019/2 dt 19.12.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 19,261,388 2020-08-25 2020-08-26 16510560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert i objekteve arsimore, kontr GOA 2020 dt 19.06.2020, seri 366866428 dt 18.08.2020, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 15,304,360 2020-08-25 2020-08-26 164105600120201 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert i objekteve arsimore, kontr GOA 2020 dt 19.06.2020, seri 366866428 dt 18.08.2020, sit nr 1
  Bashkia Krume (1812) D E N I S - 05 Has 1,227,585 2020-08-13 2020-08-14 30821170012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1812.2117001.Sa lik 5% garanci e kont.nr.2410 dt.18.12.2018"Rik shkoll 9-vjec Tregtan"akt kolaudimi dt.15.07.2019,akt marrje ne dorezim dt.16.07.2019,akt marrje perf.ne dorezim dt.16.07.2020,urdher per clrim garancie nr.518 dt.16.07.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 2,390,581 2020-07-21 2020-07-22 12410560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik tvsh per ft seri 66866423 dt 09.07.2020, kontr CEB IV dt 19.12.2019
  Bashkia Krume (1812) D E N I S - 05 Has 1,900,000 2020-07-02 2020-07-03 34021170012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) dety i prapambetur,Sa lik fat.nr.42 seri 66866393 dt.21.10.2019 per ,kont.1253 dt.24.06.2019 "Rikons i rruges lidhese fshati Perollaj NJA Golaj"",situac.perfund,akt-kolaudim dt.22.10.2019.certifk marrje ne dorezim dt.25.10.2019.Bashkia HAS
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 70,492,251 2020-07-02 2020-07-03 60010060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr. 4549/1 dt 01.07.2020 Sit Nr. 11 Fat Nr. 20 dt 23.06.2020 ser 66866419 Kontrata ne vazhdim 5310/4 Dt 30.11.2011 Deklarata noteriale nr 3465 dt 30.06.2020
  Bashkia Krume (1812) D E N I S - 05 Has 3,519,894 2020-06-15 2020-06-19 22121170012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Sa lik.detyr e prapamb fat nr.42 serie.66866383 dt.21.10.2019, kont.nr.1253 dt.24.06.2019"Rik i rruges lidhese Fshati Perollaj NJA Golaj"situac perfnd.akt-kolaud dt.22.10.2019Çertifk e marrjes ne dorezim e perkohshme dt.25.10.2019
  Bashkia Krume (1812) D E N I S - 05 Has 399,998 2020-05-13 2020-05-14 16321170012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve .Sa lik.detyrimin e prapambetur fat nr.32 serie.66866383 dt.09.07.2019, kont.nr.1253 dt.24.06.2019"Rik i rruges lidhese Fshati Perollaj NJA Golaj"pagese nga situacioni 1.Bashkia HAS
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 1,864,249 2020-04-28 2020-04-30 4710560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik tvsh per ft seri 66866406 dt 16.04.2020, kontr CEB IV dt 19.12.2019
  Bashkia Krume (1812) D E N I S - 05 Has 2,125,262 2019-07-30 2019-08-01 38021170012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Sa likujdojme fat.nr.31 seri 66866382 dt.09.07.2019,per kont nr.2410 prot.dt.18.12.2018 me objekt"Rikons. i shkoll.9- vjeçare TREGETAN,HAS".situac.perf,akt-kolaud dt.15.07.2019,akt marrje dorz.dt.16.07.2019,urdh.nr.513/1 dt.15.07.2019
  Bashkia Krume (1812) D E N I S - 05 Has 7,600,000 2019-07-26 2019-07-29 368.21170012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1812.2117001.Sa likujdojme pjeserisht fat.nr.32 seri 66866383 dt.09.07.2019,per kont nr.1253 prot.dt.24.06.2019 me objekt"Rikonstruksion i rruges lidhese te fshatit Perollaj,(NJA.GOLAJ,HAS)".situacioni nr.1 dt.09.07.2019 Bashkia HAS