Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DAJTI PARK 2007 All 492,455,106.00 532 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 25,869 2021-04-08 2021-04-09 4521011532021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101153 Qendra e Zhvillimit Pellumbat -Ushqime marveshje , urdher 19 dt 04.02.2021 , kont. 5 dt 25.01.2021 ne vazhdim fat 89 dt 31.03.2021, fh. 14 dt 31.03.2021
  Spitali Korce (1515) DAJTI PARK 2007 Korçe 74,724 2021-04-07 2021-04-08 25010130192021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013019 SPITALI KORCE USHQIME KOLONIALE UR.P NR.18 DT.02.03.2020,AUT.LIDH.KONT NR.18/28 DT.24.06.20,M.KUADER NR 18/26 DT 04.06.20;KONTRATA NR.1284 DT.15.09.20,FAT.NR.87/2021 DHE F.HYR.NR 17 DT.31.03.2021,UB 39089
  Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) DAJTI PARK 2007 Kavaje 81,372 2021-04-02 2021-04-06 5821180102021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHTEPIA E TE MOSHUARVE SA LIKUIDOJME USHQIME KONTR 73 DT18.08.2020 FAT 95/2021 DT 31.03.2021 NSLF 469F264773571CD97FFDDEBE8F3EOB40 FH 10 DT 31.03.2021
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 114,890 2021-04-02 2021-04-06 2321018142021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101814, Shkolla L .Gurakuqi lik ushqime , Up. 1 dt 22.11.2019 fit. 44 dt 12.12.2019 draft mareveshje 4 dt 24.01.2020 kont 97 dt 23.03.2021 fh 20-23 dt 31.03.2021 fat 99 dt 01.04.2021
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 188,465 2021-04-02 2021-04-06 2221018142021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101814, Shkolla L .Gurakuqi lik fat ushqime nr 98 dt 01.04.2021 fh 12-19,23.03.2021 kontr vazdhim 19 dt 30.1.20 draft mar 4 dt 24.1.20
  Qendra Sociale "Strehëza Tiranë" (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 249,984 2021-03-25 2021-03-26 1721018192021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101819 Qendra Streheza, lik Furnizim dhe sherbim menca , kont ne vazhdim nr.72 dt 17.06.2020, fat 4 dt 27.02.2021 , fh. nr 3 dt 27.02.2021
  Spitali i burgut Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 218,274 2021-03-25 2021-03-26 4410140132021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014013 Spitali i Burgjeve sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi kont shtese nr 350/4 date 11.03.2021 fat nr 73/2021 date 24.03.2021 fh nr 12 date 23.03.2021
  Spitali i burgut Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 252,180 2021-03-24 2021-03-25 4010140132021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014013 Spitali i Burgjeve sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi kont vazhdim nr 821/9 date 02.10.2020 fat nr 71/2021 date 23.03.2021 fh nr 11 date 23.03.2021
  Qendra Sociale "Strehëza Tiranë" (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 276,768 2021-03-23 2021-03-24 1521018192021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101819 Qendra Streheza, lik Furnizim dhe sherbim menca , kont ne vazhdim nr.72 dt 17.06.2020, fat 10 dt 30.01.2021 , fh. nr 1 dt 31.01.2021
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 13,320 2021-03-19 2021-03-23 2621011532021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101153 Qendra e Zhvillimit Pellumbat -Ushqime marveshje , urdher 19 dt 04.02.2021 , kont. 5 dt 25.01.2021 ne vazhdim fat 12 dt 02.03.2021, fh. 10 dt 15.02.2021
  Instituti i Femijeve qe nuk degjojne (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 17,580 2021-03-17 2021-03-19 2710110522021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1011052 Ins nx qe s' degjojne ushqime kont nr 13 dt 22.2.2021 ft 8.3.2021 fh 8.3.2021
  Instituti i Femijeve qe nuk degjojne (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,932 2021-03-17 2021-03-19 2610110522021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1011052 Ins nx qe s' degjojne ushqime kont nr 48 dt 28.10.20 ft 8.3.2021 fh 28.2.2021
  ASHR Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 34,764 2021-03-17 2021-03-19 6910130022021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013002 NJVKSH USHQIME vazhdim kontr 38/1 dt 12.01.2021 ft 11 dt 02.03.2021 fh 38/1 dt 02.03.2021
  Spitali i burgut Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 678,834 2021-03-18 2021-03-19 3410140132021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014013 Spitali i Burgjeve sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi kont vazhdim nr 821/9 date 02.10.2020 fat nr 9/2021 date 02.03.2021 fh nr 7 date 28.02.2021
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 942,632 2021-03-17 2021-03-18 3910160092021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016009 RENEA, lik bl ushqime,kont ne vazhdim nr 26/1 dt 17.06.19,fat nr 16 dt 08.03.21,fh 2 dt 28.02.2021,fd 2 dt 28.02.2021
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 198,524 2021-03-16 2021-03-18 1421018142021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101814, Shkolla L .Gurakuqi lik fat ushqime nr 19 dt 11.03.21 fh 7-11,02.09.2021 kontr vazdhim 19 dt 30.1.20 draft mar 4 dt 24.1.20
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 620,639 2021-03-10 2021-03-11 12110170512021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017051,reparti 4001, sherbim ushqimi, vazhdim kont.1806/20 dt 31.3.20, ft 8/2021 dt 27.2.21
  Qendra Komunitare "Gonxhe Bojaxhi" (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 527,040 2021-03-08 2021-03-10 1621018182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101818, Q.S.Gonxhe Bojaxhi, likujdim sherbim me ushqim fature , UP 19 dt 23.1.20, kontr 95 dt 02.3.20 ne vazhdim, ft 3/2021 dt 27.02.2021 fh. 2 dt 27.02.2021 dt 31.12.20
  Shtëp.Moshuarve Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,040 2021-03-09 2021-03-10 3310131382021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013138-Shtepia e te Moshuarve 602-shp ushqime sipas kont nr 4 dt 5.1.20.mk nr 53230 dt 3.6.20.fat nr 14 dt 3.3.21.fh nr 13 dt 3.3.21
  Qendra Komunitare "Gonxhe Bojaxhi" (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 570,960 2021-03-08 2021-03-10 1521018182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101818, Q.S.Gonxhe Bojaxhi, likujdim sherbim me ushqim fature , UP 19 dt 23.1.20, kontr 95 dt 02.3.20 ne vazhdim, ft 9/2021 dt 31.01.2021 fh. 1 dt 31.01.2021