Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All CMA CGM ALBANIA All 50,726.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) CMA CGM ALBANIA Tirane 28,244 2019-10-04 2019-10-07 37510130482019 Sherbime te tjera 1013048 ISHP 2019, 602- pagese shkarkim kontenieri ub 431 dt 03.10.2019 ft 211910420 dt 03.10.2019
  Sp. Kavaje (3513) CMA CGM ALBANIA Kavaje 11,482 2019-02-27 2019-02-28 4210130712019 Sherbime te tjera SPITALI SHERBIM MAGAZINIM LIK FAT NR 005835 DT 06.02.2019
  Sp. Kavaje (3513) CMA CGM ALBANIA Kavaje 3,500 2019-02-27 2019-02-28 4310130712019 Sherbime te tjera SPITALI SHERBIM MAGAZINIM LIK FAT NR 211909074 DT 06.02.2019
  Sp. Kavaje (3513) CMA CGM ALBANIA Kavaje 7,500 2019-01-31 2019-02-01 1210130712019 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative SPITALI SHPENZIME TE TJERA MATERIALE PER ZHDOGANIM SIPAS SHKRESES 21/4 DT 24.01.2019 NGA TE ARDHURAT DYTESORE SHK NR 50/2 DT 23.01.2019 LIK FAT NR 211909039 DT 31.01.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >