Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All CARA All 141,792,612.00 56 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) CARA Tirane 119,760 2020-11-10 2020-11-13 59510120012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Kultures 1012001 sherbim drenazhim dinsifektim proc emergj nr 4359 3 dt 13.10.2020 shk nr 4359 4 dt 13.10.2020 fat nr 666 dt 13.10.2020 nr ser 18954435 proc dt 13.10.2020
  Komisioneri per Mbrojtjen nga Diskriminimi (3535) CARA Tirane 119,700 2020-11-11 2020-11-13 19110910012020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1091001 Komisioneri Mbrojtjes Diskriminim,likujd mirembajtje objekte ndertimore fat nr 673 serial 18954442 dt 10.11.2020 pv dt 10.11.2020 urdh nr 123 dt 16.10.2020
  Akademia e Fiskultures (3535) CARA Tirane 706,800 2020-11-05 2020-11-09 34010110482020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Universiteti i Sporteve 2020 sherbim up 1.1.2020 ft of 1.1.2020 ft 22.10.2020 seri 18954438 sit 22.10.2020
  Drejtoria e Pergjithshme per Krimin e Organizuar dhe Krimet e Renda Tirane (3535) / Drejtoria e Forces se Posacme Operacionale (3535) CARA Tirane 117,180 2020-10-28 2020-11-02 23510161282020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1016128 Dr Forces Posac Operac 2020 Lik pagese sherbim pastriim fat nr 645 dt 14.10.2020urdh prok nr 12 dt 12.10.2020 pv nr 12/3 dt 14.10.2020 marrje dorezim
  Bashkia Mat (0625) CARA Mat 15,474,928 2020-10-22 2020-10-23 131521320012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Mat(2132001)Lik. Ndertim i rrjetit KUZ Drita Nr.1dhe Nr.2 L. e re, UP Nr.287 Dt.29.04.2020 ,Kontr.Nr.2875 Dt.10.07.2020 Situacion .Nr.01 Dt.15.09-12.10.2020 Fat.Tat.Nr.665 Dt.22.10.2020
  Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) CARA Tirane 2,690,614 2020-10-14 2020-10-15 54610200012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1020001 Dr.Pergj. Arkivave 2020 Lik rikonstruksion ASHV Durres situac 3 perfundimtar,urdh 399 dt 04.7.2019,nj fit 27.11.19,kontrat nr 7294/59 dt 3.12.2019,situac nr 3 dt 21.09.2020 prot 3855/6,fat nr 618 dt 21.09.2020 ser 18954383
  Prokuroria e rrethit TIrane (3535) CARA Tirane 466,800 2020-10-13 2020-10-14 24310280022020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Prok Tirane ,lik ft mirmb godine, seri 18954431 dt 06.10.2020,up nr 11 dt 11.09.2020, njoft fit dt 22.09.2020, sit pun dt 06.10.2020, pv dt 06.10.2020
  QFM Teknike Tirane (3535) CARA Tirane 900,000 2020-10-07 2020-10-09 20110160562020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1016056 QFMT 2020 Lik mirembajtje ndertesa ish reparti renea,up 64 dt 12.8.20,ft ofert dt 12.8.20,njof fit dt 19.8.20,pv 64/4 dt 19.8.20,pv 20/1 dt 16.9.20,relac dt 22.9.20,fat nr 644 dt 14.9.20 ser 18954412
  Bashkia Tirana (3535) CARA Tirane 14,218,436 2020-09-28 2020-09-30 259221010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Sistemim asfaltim i rrg se burgut fshati vaqarr garanci kont 1883 dt.16.06.2015 sit dt.31.07.2019 fat.18954368 dt.08.11.2019 akt kol 08.11.2019 shk.21542 dt.01.07.2020
  Bashkia Tirana (3535) CARA Tirane 1,135,896 2020-09-28 2020-09-30 258921010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Sistemim asfaltim i rruges ne fshatim LALM UP 1650 dt.01.06.15 PV dt.29.06.2015 rap permb 07.07.15 kont 2484 dt.29.07.2015sit 1 fill-08.07.2019 fat.18954339 dt.08.07.19 akt marr 24250/1 dt.01.07.2019
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) CARA Tirane 84,000 2020-09-09 2020-09-10 13510111992020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme UM Rektorati pagese blerje varese uniformash fat nr 633 dt 14.08.2020 serial 18954401 fhyrje nr 11 dt 14.08.2020 Pverbal i marrjes ne dorezim nr 1802/3 dt 14.08.2020 urdh prok nr 80 dt 12.08.2020 pverbal nen 10000 leke
  Bashkia Durres (0707) CARA Durres 12,960,688 2020-08-24 2020-08-25 132321070012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK CERDHE KOPSHTI NR4 RIK KOPSHTI HASAN KOCI KONT 2138 DT 20.11.2018 ,FAT NR 611 DT 10.08.2020 / BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Bashkia Tirana (3535) CARA Tirane 1,201,835 2020-08-03 2020-08-06 207921010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane 5% garanci per Rik kopshtu 18 dhe shtesa e kontrates Kon ne vazhd 7734/12 dt 18.12.2015 sit perf 22.05.2017 pv 25.06.2020 pv kolad 29.06.2017 kont shtese ne vazhd 46636/7 dt 29.12.2017 sit perf 29.01.2018 pv 19.02.201
  Fakulteti i Shkencave Mjekesore Teknike (3535) CARA Tirane 2,416,800 2020-07-10 2020-07-13 8610112022020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Fak.Shk.Mjek.Tekn.riparim emergjenca demtime nga termeti 26 nentorit kont nr 119/1 prot dt 30.01.2020 fat nr 18954362 dt 26.02.2020
  Administrata Qendrore SHKP (3535) CARA Tirane 2,996,513 2020-06-15 2020-06-17 9710101792020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1010179 Dr Pergj Sherbimit Komb te Punesimit rik i ndretes adm kontr vazhdim 2000/10 dt 18.11.2019 ft 606 dt 29.5.2020 ser 18954371 pv md 2000/24 dt 28.2.2020 urdh ngritje gr punes 2000/11 dt 19.11.2019 akt kolaudimi 2000/23 dt 28.2.2020
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) CARA Mat 262,503 2020-03-19 2020-03-31 32126540012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr.V'19 'Ndertim e Riparim rrugesh ne Bashk.' Lik.Perf.Fat.Nr.547 Dt.24.06.2019 Kontr.Nr.3205 Prot.Dt.19.12.2018 Situac.Dt.20.12.2018-30.05.2019.Akt Kol.Dt.24.06.2019,Certif. perk. dorez.Dt.05.07.2019.
  Administrata Qendrore SHKP (3535) CARA Tirane 1,566,805 2020-01-22 2020-01-24 30410101792019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1010179 Dr Pergj Sherb Komb te Punesimit shp rikonstr. ZP Malesi e Madhe up 2000 dt 25.6.2019 njf 07.11.2019 kontr 18.11.2019 sit 1 dt 27.12.2019 ft 593 dt 27.12.2019 ser 18954358
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) CARA Durres 3,175,251 2020-01-22 2020-01-23 10710060952019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 910060952019 HEKURUDHA SHQIPTARE SHA KONT NR 582/3 DT 08.08.2019 FAT 591 DT 06.12.2019 RIK LINJES SHKOZET KAVAJE
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) CARA Durres 2,952,771 2020-01-22 2020-01-23 10910060952019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 710060952019 HEKURUDHA SHQIPTARE SHA rikonstr. linjes kavaje rrogozhine fat 590 dt 29.11.2019; kontrata 581 dt 29.7.2019
  Sherbimi mjeko ligjor (3535) CARA Tirane 1,668,348 2020-01-22 2020-01-23 30610140442019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1014044 Instituti i Mjekesise Ligjore , rikonstruksion ambjentesh kont vazhdim nr 1291 date 06.06.2019 fat nr 595 date 23.12.2019 sr 18954360 sit 23.12.2019