Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All C.E.C GROUP All 73,441,318.00 55 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Divjake (0922) C.E.C GROUP Lushnje 990,000 2020-10-16 2020-10-20 62321470012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2147001 Bashkia Divjake,Sa likujd. kontr.nr.3278 dt.02.09.2016, Detyre projektimi per hartimin e projekteve ne Bashkine Divjake, urdh.prok.nr.170,dt.19.05.2016 sipas fat.nr.113,seri 43593163 dt.10.04.2017
  Bashkia Shkoder (3333) C.E.C GROUP Shkoder 450,000 2020-10-12 2020-10-13 128421410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 214100130%projekt Rikoni rruges Malesorete Mullirit/Rikonstruk rruga Shiqirt Ndertim trotuari dhe siskanali gomsiqe/riko rruga Gjergj Jaki Berdice Madhesi e madjhe
  Bashkia Shkoder (3333) C.E.C GROUP Shkoder 374,400 2020-10-08 2020-10-09 127121410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2141001lik 20%garanc StudimprojektRRugaGjytezae Gajtanit/Rikualifikim urban blloqe banimi Tepe /RRugaoblike-Obot/Rikoni rrugessevarezaveBeltoje/UB 816 Dt 02.10.2020
  Bashkia Shkoder (3333) C.E.C GROUP Shkoder 327,600 2020-10-08 2020-10-09 127221410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2141001 20%Studim projekt rruges se Mushanit Seg1/ Ndertim trotuaringa kanalideri te kisha sektori Velipoje /Sistemim asfaltim rruga Dod Carri /Asfaltim rruga Qender Mes Qender Dragoc.UB 816 dt 02.10.2020
  Bashkia Shkoder (3333) C.E.C GROUP Shkoder 314,400 2020-10-08 2020-10-09 127021410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 214100120%likstudim projektim rrugaSami Repishta/RRuga Dhimiter Frangu/Rruga Pjeter Spani/ ub 816 dt 02.10.2020
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) C.E.C GROUP Tirane 6,812,728 2020-10-06 2020-10-08 36610060472020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime AKUM lik studim projfurniz meuje zonat breg kontr 2204 dt 26.7.2019 kerk AKUM 2342 dt15.9.20 ft 69 dt 1.9.20 ser88843169 urdh pages2426 dt 24.9.20 ame. kontr 3766/81 dt16.12.19 kont 817 dt 18.3.20 dorez proj shk1467dt19.6.20 vkt 34 dt 20.8
  Bashkia Shkoder (3333) C.E.C GROUP Shkoder 945,806 2020-08-13 2020-08-14 102121410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141001 Proj/rik/rik rruge qytet&NJA,rrug1Qershori/bll ban L.Dukagjini (ish vajguri)/bll ban L. Dukagjini raj2 +10%,UP214 dt04.03.20,fnjk3863/5 dt11.03.20,bul fit26 dt11.05.20,kont3863/13 dt01.06.20,fat ser88843161dt26.0620,pv10571/24.07.20
  Bashkia Shkoder (3333) C.E.C GROUP Shkoder 709,107 2020-08-13 2020-08-14 102221410012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2141001 Proj/rik rruge qytet&NJA,rruga Europa/Levizja e Postribes/Paqe/Besa shqiptare +10% garanci,UP213 dt04.03.20,fnjk3862/5 dt11.03.20,bulfit26 dt11.05.20,kont3862/13 dt01.06.20,fat88843162 dt26.06.20,pv10572 dt24.07.20
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) C.E.C GROUP Tirane 2,152,272 2020-07-09 2020-07-13 25510060472020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan.lik studim proj furniz meuje zonat bregdet kontr 2204 dt 26.7.2019 kerk AKUM 1557 dt 30.6.2020 ft 63 dt 26.6.2020 ser88843163 urdh pages 1667 dt7.7.2020 amendim kontr 3766/81 dt 16.12.2019 kont 817 dt 18.3.2020
  Qarku Shkoder (3333) C.E.C GROUP Shkoder 683,999 2020-06-12 2020-06-15 11220330012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2033001 Hartimi i proj Ndertimi i Ujesjellesit Muriqan+10% garanci,UP3 dt24.02.20,ft of24.02.20,klas perf+njoft fit 26.02.20,kont 145/1 dt02.03.20,urdh9 dt02.03.20,fat ser43593246 dt06.03.20,fh 1 dt06.03.20,pv dt06.03.20,mir MFE dt27.05.20
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) C.E.C GROUP Tirane 521,879 2020-06-10 2020-06-12 50910060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr 3501/1 dt 05.06.2020 Sit Nr. 6 Fat Nr. 59 dt 15.05.2020 ser 88843159 Kontrata ne vazhdim 1401/7 dt 12.08.13 Sipas autorizimit te MFE dt 01.06.2020
  Bashkia Shkoder (3333) C.E.C GROUP Shkoder 553,365 2020-05-20 2020-05-21 62821410012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2141001 Projektim i objektit sistemim asfaltim i rruges Ramoshaj Trush kon nr 19312/12 dt 29.01.2020 , Up nr 972 dt 11.11.2019, bule njof app nr 52 dt 30.12.2019, ft 43593249 dt12.03.2020,pcv nr 5422 dt10.04.2020,miratimMFE dt19.05.2020
  Bashkia Shkoder (3333) C.E.C GROUP Shkoder 577,385 2020-05-20 2020-05-21 62721410012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141001 Projektim objekti Rikualifikim bllokut te banimit tek ish divizioni Kon nr 19311/12 dt 29.01.2020 Up nr 971 dt 11.11.2019, buletin ne app nr 52 dt 30.12.2019, ft 43593247 dt12.03.2020,pcv nr 5422 dt10.04.2020,miratimMFE dt19.05.20
  Bashkia Shkoder (3333) C.E.C GROUP Shkoder 387,047 2020-05-20 2020-05-21 62621410012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2141001 Projektim sistem asfaltim rruge brendeshme fshati rec Pulaj kon nr 19304/12 dt 29.1.2020 ,up nr 964 dt 11.11.2019, buletin njof fituesi nr 52 dt 30.12.2019 , ft 43593248 dt12.03.2020,pcv nr 5422 dt10.04.2020,miratimMFE dt19.05.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) C.E.C GROUP Tirane 564,100 2020-03-26 2020-04-15 27410060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Diferenca Shkresa Nr 9074/1 dt 01.11.2019 Sit Nr. 5 Fat Nr.31 dt 09.10.2019 ser 43593231 Kontrata ne vazhdim 1401/7 dt 12.08.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) C.E.C GROUP Tirane 49,485 2020-03-18 2020-04-10 25610060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr 2276 dt 12.03.2020 Diference Sit Nr. 3 Fat Nr. 31 dt 03.12.2018 ser 43593282 Kontrata ne vazhdim 1976/6 dt 03.07.2017
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) C.E.C GROUP Tirane 1,021,000 2019-12-27 2019-12-31 110610060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.11139/1 dt 06.12.2019 Sit Nr.13 Fat Nr. 39 dt 03.12.2019 ser 43593239 Kon ne vazhdim Nr.4117/7 dt 21.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) C.E.C GROUP Tirane 1,021,000 2019-12-27 2019-12-31 110510060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.10654/1 dt 06.12.2019 Sit Nr.12 Fat Nr. 36 dt 20.11.2019 ser 43593236 Kon ne vazhdim Nr.4117/7 dt 21.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) C.E.C GROUP Tirane 1,021,000 2019-12-27 2019-12-31 110410060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.10655/1 dt 06.12.2019 Sit Nr.11 Fat Nr. 35 dt 20.11.2019 ser 43593235 Kon ne vazhdim Nr.4117/7 dt 21.11.2018
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) / Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit (3535) C.E.C GROUP Tirane 4,860,000 2019-12-24 2019-12-27 96510160792019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Aparati Drejt.Pergj.Policise,studim projektim kont nr 12/19 dt 19.07.2019 fat nr 43593238 dt 03.12.2019