Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,292,901,925.00 1,272 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 182,400 2021-09-20 2021-09-22 213610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 658/22 dt24.6.21.fat nr 172/2021 dt9.9.21.fh nr 19361 dt 9.9.21
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 499,680 2021-09-20 2021-09-21 61410130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekimi kont nr 192 dt 08.032021 fat nr 109/2021 dt 16.08.2021 fh nr 166 dt 16.08.2021 akt kolaudimi dt 16.08.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 832,800 2021-09-17 2021-09-21 59410171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore,vazhdim kont.18/13 dt 26.3.21, ft 66/2021 dt 30.7.21, fh 976 dt 30.7.21
  Sp. Devoll (1505) BIOMETRIC ALBANIA Devoll 63,360 2021-09-16 2021-09-17 15010130672021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI DEVOLL PAGESE PER MATERIALE MJEKIMI NR KONTARTE 551 DT 09.09.2021 NR FAT 173 DT 09.09.2021
  Sp. Has (1812) BIOMETRIC ALBANIA Has 48,762 2021-09-13 2021-09-14 20710130702021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812.1013070.Sa likujdojme fat.elektronike nr.82/2021 dt.06.08.2021,kont nr.213/7 dt.30.07.2021 "Furnizimi i spitalit me materiale mjekimi",flet-hyrje nr.75 dt.06.08.2021.per nevoja te Spitalit HAS
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 827,520 2021-09-09 2021-09-13 57810171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, up 44/6 dt 3.6.20, m.kuader 44/13 dt 29.6.20, kont.44/17 dt 9.7.21, ft 28/2021 dt 16.7.21, fh 958 dt 16.7.21
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 269,911 2021-09-08 2021-09-09 60510130162021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013016 Spitali Rrethit riparim paisje mjekesore kont nr 2136 dt 26.1.2021 fat nr 139/2021 dt 01.09.2021 pv dt 31.8.2021 up nr 1 dt 23.11.2020
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 723,000 2021-09-08 2021-09-09 54310171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont. 32/30 dt 20.4.21, ft 684/2021 dt 29.6.21, fh 935 dt 29.6.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 955,020 2021-09-08 2021-09-09 54010171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 511 dt 29.1.20, m.kuader 511/20 dt 24.4.20, kont. 32/30 dt 20.4.21, ft 574/2021 dt 2.6.21, fh 898 dt 2.6.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 749,400 2021-09-08 2021-09-09 54110171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont. 32/30 dt 20.4.21, ft 67/2021 dt 30.7.21, fh 977 dt 30.7.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 235,800 2021-09-08 2021-09-09 54210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont. 32/30 dt 20.4.21, ft 653/2021 dt 17.6.21, fh 916 dt 17.6.21
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 120,587 2021-09-03 2021-09-07 33610900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik kthim garanci e derdhur per ankimim , urdher nr 290-293 dt 16.08.2021, vkpp nr 366,67,72/2021 dt 15.07.2021
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 198,766 2021-09-03 2021-09-07 33710900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik kthim garanci e derdhur per ankimim , urdher nr 298,302,307 dt 16.08.2021, vkpp nr 376,378,387,379,400,382/2021 dt 16.07.2021, 23.07.2021,,21.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,384,800 2021-08-27 2021-08-30 192410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjekimi sipas kont ne vazhdim199/9 dt 1.6.2021.fat nr 99/2021 dt 11.08.21.fh nr 19255 dt 11.08.2021
  Spitali Vlore (3737) BIOMETRIC ALBANIA Vlore 622,200 2021-08-27 2021-08-30 54710130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI KONT NR 2075 DT 09.06.2021 FAT NR 76 DT 03.08.2021 F.H NR 211 DT 03.08.2021
  Sp. Mat (0625) BIOMETRIC ALBANIA Mat 192,324 2021-08-26 2021-08-27 28510130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078)Lik.Ilace dhe Mat.Mjekimi "MSHMS 511/22 Dt.04.05.2020 Mrrv.Kuad.511/20 Dt.24.04.2020 Urdh.Prok.Nr.48 Dt.29.01.2020 Kontr.Nr.47 Dt.23.07.2021Fat.Nr.62/2021 Dt.27.07.2021 Fl-Hyrje dhe Proc.Verb Nr.58 Dt.27.07.2021
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 71,160 2021-08-26 2021-08-27 53410130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje materjale mjekimi Mqarr kuader nr 511/20 dt 24.04.2020,auto lidhje kon nr 511/22 dt 04.05.2020,kon nr 1825 dt 10.08.2021 fat nr 102 dt 12.08.21 fhnr 843 dt 12.08.2021,pv dt 12.08.2021
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 17,400 2021-08-26 2021-08-27 53510130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder materjale Mjekimi per sher e hemod per sher hemod marr kuader nr 3256/22 dt 07.10.2020,autori lidhje kon 3256/24 12.10.2020 kon nr 1749 dt 02.08.2021 fat nr 100 dt 11.08.2021,fh nr840 dt 12.08.2021 pv dt 12.08.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 310,800 2021-08-26 2021-08-27 33010130552021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013055 QKTGjakut - ripatim paisje mjeksore,up 100 dt 21.07.2021 njof fit 100/2 dt 28.07.2021 , ft nr 119 dt 19.08.2021 ,pv dt 19.08.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 134,400 2021-08-24 2021-08-25 56510130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" materiale mjekimi fat nr 528/2021 dt 20.05.2021 fh nr 96 dt 21.05.2021 kontr 147/1 dt 16.02.2021