Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BESTA All 648,188,561.00 69 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) BESTA Kuçove 282,000 2021-04-14 2021-04-15 10421240042021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2124004 pjese kembimi goma dhe bateri lik fat.27/69451927 dt.30.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BESTA Tirane 3,313,231 2021-04-12 2021-04-14 9810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft ndert rruge kontr ne vazhd GOA 2019/p-62 dt 23.12.2019, seri 69451980 dt 23.12.2020, sit nr 5 perfundimtar,aktkolaudim dt 08.03.2021, certifikatev e perkohshme e md dt 19.03.2021
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 9,053,500 2021-04-08 2021-04-12 35421240012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2124001rikualifikim urban lagja 1 maji fat.116/46396170 dt.11.04.2019 kontr.149 dt.16.01.2019
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 783,510 2021-03-17 2021-03-24 30321240012021 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2124001 kthim garancie per rikonstruk.shkolla 5 Tetori kontrata 3280 dt.28.09.2018,akt-kolaudimi dt.29.05.2019 ,çertifikate e perhershme marrjes ne dorezim dt.25.02.2021 urdh.brend. nr.51 dt.12.03.2021
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 1,766,834 2021-03-17 2021-03-24 30121240012021 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2124001 kthim garancie per rikonstruk.shkolla 5 Tetori kontrata 3280 dt.28.09.2018,akt-kolaudimi dt.29.05.2019 ,çertifikate e perhershme marrjes ne dorezim dt.25.02.2021 urdh.brend. nr.51 dt.12.03.2021
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BESTA Berat 98,000 2021-03-11 2021-03-18 15021670012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2167001 Bashkia Ure, shpenzime per pjese kembimi mjete transporti ft nr 23 dt 26.11.2020 fl hyrje 92 dt 26.11.2020 pvmd 44/2 dt 26.11.2020
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 1,326,580 2021-03-11 2021-03-12 28921240012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2124001rikualifikim urban lagja 1 maji fat.116/46396170 dt.11.04.2019 kontr.149 dt.16.01.2019
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 2,476,650 2021-03-10 2021-03-12 28121240012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2124001rikualifikim urban lagja 1 maji fat.116/46396170 dt.11.04.2019 kontr.149 dt.16.01.2019
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) BESTA Gjirokaster 10,682,748 2021-02-23 2021-02-24 4610060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine fat nr 1/2021 dt 17.02.2021 situacion pjesor nr 2 kontr 309 dt 13.11.2020 aksi berat-corogjafe-gllave-antane-poshnje -velemisht-patos-marinez 70.2km
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 624,000 2021-02-04 2021-02-05 14121240012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2124001 lik fat. 26/69451926 dt.30.12.2020 shpenz.mirembajtje e mjeteve te transportit
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) BESTA Gjirokaster 5,999,571 2020-12-22 2020-12-23 33710060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. MIrembajtje rutine aksi, Berat - Corogjafe,Antene-Poshnje -Velmisht,Patos -Marines. Fatura nr.78, dt. 17.12.2020, nr serie 69451978, situacion punimesh nr. 1, kontrate nr. 309, dt. 13.11.2020.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BESTA Tirane 2,744,360 2020-12-21 2020-12-23 49710560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rikualifikim parku, kontr GOA 2018/p-15 dt 18.12.2018, seri 69451976 dt 10.12.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BESTA Tirane 6,755,640 2020-12-03 2020-12-04 39810560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, rikualifikim parkut ind.Kucove kont vazhd nr GOA 2018/P-15 date 18.12.2018 sit nr 1 20.11.2020 fat nr 69451972 dt 20.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BESTA Tirane 3,257,262 2020-11-25 2020-12-01 37810560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1056001 FZHSH, lik garanci per kontr GOA/p-02 dt 18.04.2017, urdher lik dt 19.11.2020, certifikate e marrjes perfun d ne dorzim dt 05.10.2020, aktkol dt 06.09.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BESTA Tirane 50,830,139 2020-11-16 2020-11-18 34610560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rikonstr rruge, kontr ne vazhd GOA 2019/p-62 dt 23.12.2019, seri 69451968 dt 04.11.2020, sit nr 4
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 496,800 2020-11-13 2020-11-16 103421240012020 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2124001 pjese kembimi dhe shpenzime te tjera transporti fat.nr.6945197/67 dt.26.10.2020
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 3,800,000 2020-11-13 2020-11-16 103321240012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2124001 rikualifikim urban diference fature fat nr 116/46396170 dt.11.04.2020 kontr.149 dt.16.01.2019
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 4,155,965 2020-10-26 2020-10-27 98921240012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2124001 rikualifikim urban lagja 1 maj dif fat nr 116/46396170 dt 11.04.2019 kontr nr 149 dt 16.01.2019
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) BESTA Kuçove 328,320 2020-10-07 2020-10-08 27921240042020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2124004 shpenzime per miremb. mjete transp, fat nr 13/69451915 dt 09.09.2020
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BESTA Berat 192,904 2020-09-25 2020-09-30 60521670012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia u-v 2167001, 5/ clirim garancie urdher zhblokimi dt23.09.2019 kontra nr 2028/14 dt 22.12.2016 reabilitimishesheve te fshatrave fat 04.10.2017 seri 25184474 akt kolaudimi 2122 dt 12.10.2017 cert marjedor 2122/3 dt 20.10.2017 situcion