Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BERAT-KONFEKS All 7,157,352.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Punesimit Berat (0202) BERAT-KONFEKS Berat 242,736 2021-01-29 2021-02-01 5410101802021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) 1010180 Dr.raj.punesimit berat,PAGA subvencione sigurme per dhjetor 2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) BERAT-KONFEKS Tirane 2,741,697 2020-02-28 2020-03-02 2260910100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr 22609/4 dt.28.02.2020, njoftim 22609 dt 18.12.2020 dhe 22609/3 dt 05.02.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) BERAT-KONFEKS Tirane 4,172,919 2019-09-27 2019-09-30 76010100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim tvsh sipas formatit miratimit nr 10247/4, dt 26.09.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >