Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BANKA CREDINS All 70,266,479,963.00 45,996 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA CREDINS Durres 382,663 2021-04-15 2021-04-16 2971011502021 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet 1011150 UNIVERSITETI PAGUAR tarife per anetarsimine uamd ne unimed (unione dela universita del med)iban;IT91Q0569603235000002361X50;SWFT CODE;POSOIT 22
  ISHSH Rajonal Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 50,000 2021-04-15 2021-04-16 2510131092021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 1013109 Inspektoriati shteteror shendetesor ndihme fatkeqesi urdher brendshem nr 225 dt 9.4.2021 Selda Ropi ID I75126074J me permbledhese
  Institucioni i Ekzekutimit te vendimeve Penale IEVP (0909) BANKA CREDINS Fier 88,000 2021-04-15 2021-04-16 6110141052021 Udhetim i brendshem IIEVP(Burgu)1014105 dieta urdh. listepagesa
  ISHSH Rajonal Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 45,000 2021-04-15 2021-04-16 4610131142021 Udhetim i brendshem 1013114, Inspektoriati Shteteror Shendetesor dieta liste pagese
  ISHSH Rajonal Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 49,000 2021-04-15 2021-04-16 2710131152021 Udhetim i brendshem 1013115 ISHSH KORCE, SHPENZIME UDHETIMI 2021 SIPAS LISTE PAGESES
  Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 154,700 2021-04-15 2021-04-16 43021220012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE SHPERBLIM KESHILLTARET PERIUDHA MARS 2021, LISTE PAGESE
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 85,000 2021-04-15 2021-04-16 59021270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 SHPENZIME PER AKTIVIT "CMIMI AT-ZEF PLLUMI",URDHER NR.68 DT.03.02.2021,PROC VERB NR.1426/5 DT.22.02.2021
  Burgu Burrel (0625) BANKA CREDINS Mat 18,000 2021-04-14 2021-04-16 5310140062021 Udhetim i brendshem Burgu Burrel (1014006) Lik. Shpenz. udhetimi muaji Mars 2021.Bord.Pagese Nr.3 Dt.14.04.2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.3.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 105,400 2021-04-15 2021-04-16 39226540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te keshillit bashkiak dhe Kryetare te fshatrave muaji Mars 2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.16.
  Sp. Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 50,915 2021-04-15 2021-04-16 12910130822021 Te tjera shperblime per personelin 1013082 Spitali Pogradec likujdon shperblim per punonjesit e jashtem me kontrate mars 2021, Urdher nr.9/1 dt.05.01.2021,listepagese+bordero nr.4 dt.01.04.2021,np=2
  Sp. Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 139,362 2021-04-15 2021-04-16 12810130822021 Te tjera transferta tek individet 1013082 Spitali Pogradec likujdon shperblim personeli per dalje ne pension +shperblim leje te zakonshme, Urdher nr.23 dt.10.03.2021,listepagese+bordero nr.1 dt.14.04.2021,np=3
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 63,624 2021-04-15 2021-04-16 38321410012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2141001, pagese kryepleq mars 2021, ub 348 dt 12.04.2021 prot 5712, listepagese pergjithshme 180 dt 15.04.2021, liste pagese per banke 183 dt 15.04.2021 per 11 persona
  Reparti i NSH Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 11,000 2021-04-15 2021-04-16 4710160132021 Udhetim i brendshem 1016013, Reparti NSH Shkoder, SHPENZIME UDHETIMI JANAR 2021, VKM NR 329 DT 20.04.2016, VKM NR 997 DT 10.12.2010 NDRYSHUAR, 1 PN
  Spitali Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 14,400 2021-04-15 2021-04-16 18110130232021 Udhetim i brendshem Spitali Shkoder djeta vkm nr 997 dt 10.12.2010,vendim nr 329 dt 20.04.2016 bordernr 908 bordeo bankes 908/1 dt 14.04.2021 nr persona 3
  Bashkia Corovode (0232) BANKA CREDINS Skrapar 1,139,970 2021-04-15 2021-04-16 24521390012021 Pagese paaftesie 2139001 Pagese Paaftesie List pagesa Prill 2021 Nr.Perfituesve 78 Njesite Administrative Bashkia Skrapar
  Zyra Punesimit Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2021-04-15 2021-04-16 26310102142021 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1010214 DR.AKPA lik paga sig shoq,program VKM nr17 dt 15.02.2020,mareveshje nr 69 dt 05.1.2021
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 250,000 2021-04-15 2021-04-16 5410111412021 Bursa 1011141Fakulteti i Drejtesise 2021 bursa shkres 23.1.201.2019 list pag
  Bashkia Vore (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,741,237 2021-04-15 2021-04-16 21121650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik DS5,urdhetr kryet 45 dt 14.4.2021,VKB nr 60,65, dt 12.08 2020,dt 04.09.2020,, Konfirm prefekt 1385/1 dt 17.9.2020,listepagese,
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,000 2021-04-15 2021-04-16 8410160072021 Udhetim i brendshem 1016007 QSHAMT, lik dieta vkm nr 997 dt 10.12.20210 listpagese
  Bashkia Tirana (3535) BANKA CREDINS Tirane 32,725 2021-04-14 2021-04-16 110621010012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2101001 Bashkia Tirane Shpenzime per qirrmarje Mars 2021 Muharrem CAra PV 31.03.20241