Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All B93 II All 248,780,368.00 58 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B93 II Gjirokaster 494,010 2021-01-21 2021-01-27 1010060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine Orikum Pashaliman. Fatura nr.07, nr serie 84877757,dt.30.04.2020.Situacion nr.19 .Kontrate dt. 14.09.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B93 II Gjirokaster 494,010 2021-01-21 2021-01-27 1110060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine Orikum Pashaliman. Fatura nr.100, nr serie 28634100,dt.01.06.2020.Situacion nr.20 .Kontrate dt. 14.09.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B93 II Gjirokaster 494,010 2021-01-21 2021-01-26 1210060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine Orikum Pashaliman. Fatura nr.08, nr serie 84877758,dt.01.07.2020.Situacion nr.21 .Kontrate dt. 14.09.2018.
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) B93 II Tirane 3,697,276 2021-01-20 2021-01-22 84310050012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231,Pune mbrojtje lumishkumbin,Pishe Poro Vazhdim ,Kont 3273/25 d 31.8.20,Urdh 353 d 8.9.20,shkr 10254 d 19.11.20,Shkr KNZK d 23.11.20,Akt kolaudim d 23.12.20,certif marrje dorez dt 23.12.20,Sit Perf d 19.11.20,F 19 d 27.11.20/8487819
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) B93 II Tirane 14,066,366 2020-12-30 2021-01-18 57710560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rikonstr fasadash, kontrn GOA 2020/p-222 dt 14.12.2020, seri 84877822 dt 28.12.2020
  Bashkia Selenice (3737) B93 II Vlore 456,783 2020-12-29 2020-12-31 78621590012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2020 B SELENICE 2020 B SELENICE RIKONSTRUKSION I RRJETIT SHPERNDARES SELENICE, KOTE, KONTR NR. 1328, DT. 27.04.2020, UP NR 37, DT. 26.02.2020, FAT NR. 84977772 DAT 26.12.2020
  Bashkia Selenice (3737) B93 II Vlore 4,094,097 2020-12-24 2020-12-28 78321590012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2020 B SELENICE 2020 B SELENICE RIKONSTRUKSION I RRJETIT SHPERNDARES SELENICE, KOTE, KONTR NR. 1328, DT. 27.04.2020, UP NR 37, DT. 26.02.2020, FAT NR. 84877803 DAT 16.06.2020
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B93 II Gjirokaster 3,334,680 2020-12-10 2020-12-11 29710060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi Orikum Pashaliman+Vlore-Selenice-Povel-Pocem-Peshkepi,Levan-Vlore .Fatura nr.05,dt.03.04.2020, nr serie 84877755.Situacion punimesh nr 17.Kontrata dt.14.09.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B93 II Gjirokaster 494,010 2020-12-10 2020-12-11 29510060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi Orikum Pashaliman+Vlore-Selenice-Povel-Pocem-Peshkepi,Levan-Vlore .Fatura nr.01,dt.03.02.2020, nr serie 84877751.Situacion punimesh nr 15.Kontrata dt.14.09.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B93 II Gjirokaster 494,010 2020-12-10 2020-12-11 29610060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi Orikum Pashaliman+Vlore-Selenice-Povel-Pocem-Peshkepi,Levan-Vlore .Fatura nr.02,dt.03.02.2020, nr serie 84877755.Situacion punimesh nr 16.Kontrata dt.14.09.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B93 II Gjirokaster 494,010 2020-12-10 2020-12-11 29810060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi Orikum Pashaliman+Vlore-Selenice-Povel-Pocem-Peshkepi,Levan-Vlore .Fatura nr.06,dt.10.04.2020, nr serie 84877756.Situacion punimesh nr 18.Kontrata dt.14.09.2018.
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) B93 II Tirane 6,840,000 2020-12-07 2020-12-10 63610050012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231,Mbr Lumi Vjose Pishe Poro,Vazhdim :Kontr 3273/25 dt 31.08.2020,Urdh nr 353 dt 08.09.2020,shkres dt 06.11.2020,sit pjes nr 2 dt 06.11.2020,shkresa KNZK dt 23.11.2020,fat 18 dt 10.11.2020/S84877818
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) B93 II Tirane 6,840,000 2020-11-02 2020-11-06 52710050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,UP 180 d 6.5.20,Urdh 181d 6.5.20,PV d 27.7.20,PV d 7.8.20,Njof fit 3273/17 d 18.8.20,Kon 3273/25 d 31.8.20,Sig kon 059702 d 24.8.20,Ur 353 d 8.9.20,shk d 5.10.20,shkr dt 5.10.20,Sit pjes 1 dt 5.10.20,Fat 18 dt 05.10.20/S84877768
  Bashkia Gjirokaster (1111) B93 II Gjirokaster 20,446,092 2020-10-15 2020-10-19 93621150012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 Bashkia Gjirokaster ,Ujesjellesi Lazarat, situacion pjesor nr 2, fatura nr 16 dt 07.10.2020, nr serial 84877816, up 17.04.2020, kontrata dt 22.06.2020
  Bashkia Gjirokaster (1111) B93 II Gjirokaster 30,587,946 2020-09-14 2020-09-15 83221150012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2115001 Bashkia Gjirokaster .Ujesjellesi Lazarat, situacion pjesor nr 1, kontrata nr 4803 dt 22.06.2020, up 17.04.2020, njoftim fituesi 17.04.2020, fatura nr 11 dt 19.08.2020 nr serial 84877811, Memo nr prot 7559 dt 03.09.2020
  Bashkia Kelcyre (1128) B93 II Permet 194,502 2020-09-14 2020-09-15 35021540012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KELCYRE REHABILITIM DHE PASTRIM I KANALEVE VADITES FAT NR 14 NR SER 84877814 DT 02.09.2020 U PROK NR 12 DT 23.07.2020 FTESE PER OFERT DT 29.07.2020 FTESE OFERT DT 13.08.2020 ANULIM TENDERI DT 11.08.2020 DHE 19.08.2020
  Bashkia Vlore (3737) B93 II Vlore 14,592,000 2020-09-10 2020-09-11 81421460012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) riasfaltim rruga cerkovine trevllazer bashkia 2146001 kont 6059 dt 20.07.2020 u.prok 106 dt 11.05.2020 fat 12 dt 10.08.2020 situacion pjesor nr 1
  Bashkia Selenice (3737) B93 II Vlore 936,000 2020-07-23 2020-07-24 40921590012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2020 B SELENICE SHTRESE ASFALTIM QENDER-BASHKI, KONTR NR. 2047/1, DT. 06.07.2020, UP NR. 14, DT. 29.06.2020, FAT NR. 05, DT. 10.07.2020, SERIA 84877805, SITUACION PUNIMESH
  Bashkia Selenice (3737) B93 II Vlore 9,500,000 2020-07-23 2020-07-24 40821590012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2020 B SELENICE SISTEMIM ASFALTIM I RRUGES SHKOLLA E MESME QENDER, KONTR NR. 648, DT. 12.03.2019, UP NR. 158, DT. 23.11.2018, FAT NR. 30, DT. 31.05.2019, SERIA 28634086PER DIFERENCE, SITUACION PERFUNDIMTAR 20.03.2019-17.06.2019
  Bashkia Selenice (3737) B93 II Vlore 9,212,340 2020-06-18 2020-06-19 34221590012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2020 B SELENICE 2020 B SELENICE RIKONSTRUKSION I RRJETIT SHPERNDARES SELENICE, KOTE, KONTR NR. 1328, DT. 27.04.2020, UP NR 37, DT. 26.02.2020, FAT NR. 03, DT. 16.06.2020, SERIA 84877803, SITUACION NR. 1