Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AYEN AS ENERGJI All 2,157,441,814.00 16 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 100,000,000 2020-10-01 2020-10-02 285510100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH , sipas shkreses te miratimit 18955 dt 30.9.2020, kerkesa 2855 dt 7.2.20
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 91,488,362 2020-09-30 2020-10-01 1895510100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH , sipas shkreses te miratimit 18995 dt 30.09.2020,kerkesa 2855 dt7.2.2017
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 191,488,363 2020-08-31 2020-09-01 1696310100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr 2855 dt 07.2.2017
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 191,488,363 2020-07-30 2020-08-03 285510100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH Rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 2855 dt 07.02.2017
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 191,488,363 2020-06-30 2020-07-01 12132110100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimi 12132/1 DT 30.06.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 191,488,363 2020-05-29 2020-06-01 911310100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr 2855 dt 07.02.2017
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 200,000,000 2020-04-30 2020-05-04 726610100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH periudha 2013-2016,njoftim 2855 dt 7.02.2017
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 200,000,000 2020-02-14 2020-02-17 348910100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr 2489. dt 14.02.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 100,000,000 2020-01-31 2020-02-03 2395100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr.2395/1 DT 31.01.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 100,000,000 2019-10-31 2019-11-01 109810100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 20070 dt. 31.10.2019 shkresa kerkese rimb 2855 dt 07.02.17
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 100,000,000 2019-09-26 2019-09-27 78910100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim tvsh sipas formatit miratimit nr 17805 dt 25.09.2019
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 100,000,000 2019-08-09 2019-08-13 63010100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 15279 dt 09.08.2019
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 100,000,000 2019-07-09 2019-07-10 1319310100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 13193 dt 08.07.2019 shkresa kerkese rimb 2855 dt 07.02.2019
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 100,000,000 2019-06-11 2019-06-12 1150610100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 11506 dt 10.6.2019 shkresa kerkese rimb 2855 dt 7.2.17
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 100,000,000 2019-05-20 2019-05-21 44010100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 10310 dt 17.05.2019 shkresa kerkese rimb nr 2855 dt 7.2.17
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AYEN AS ENERGJI Tirane 100,000,000 2019-01-28 2019-01-29 8810100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 2855 dt. 25.1.2019 shkresa kerkese rimb 2855 dt 7.2.17
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >