Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARIFAJ All 420,641,380.00 33 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 23,077,603 2020-12-31 2021-01-19 412721010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 bashkia tirane rikons banesa individuale kont ne vazhd 24164/9 dt 20.07.20 fat 66246438 dt 17.12.2020 sit 3 dt 17.12.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 7,305,289 2020-12-30 2021-01-15 173710060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Ndertim Rruga By Pass perendimor Shkoder Lot 1. Diference Sit Nr.12 Fat Nr. 52 dt 14.12.2020 ser 66246436 Kontrata ne vazhdim 5310/4 Dt 30.11.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 20,282,622 2020-12-28 2020-12-30 166910060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Dif sit Nr 4, Fat Nr 48 Dt 25.11.2020 Nr Ser. 66866447 Fat nr.64 dt 17.12.2020 ser 66246446 Kontrata Nr 3747/7 Dt 24.07.2018 nr 44 dt 25.11.2020 ser 66246427
  Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 11,938,349 2020-12-28 2020-12-30 404121010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Rindertim Banes Kont 27739/3 dt 02.09.20 pv 21.08.20 njof fit 27739/2 dt 25.08.20 sit 14.09.20 pv 10.10.20 autz 17856/6 dt 10.11.10 fat 66246430 dt 30.11.10
  Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 5,134,794 2020-12-28 2020-12-30 404021010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Rindertim Banesa Individual Shkresa nr 45017 dt 21.12.2020 Kontr ne vazhd nr 21235/10 dt 20.07.2020 Sit dt 14.09.2020 prcvb kol dt 10.10.2020 Fat nr 66246441 dt 17.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 63,649,992 2020-12-28 2020-12-29 53110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rekualifikim urban, kontr GOA 2020/p-165 dt 10.11.2020, seri 66246444 dt 17.12.2020, sit nr 1
  Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 37,604,184 2020-12-15 2020-12-18 374421010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Fond rindertim per banesat insdividuale Kont ne vazhd 24164/9 dt 20.07.20 Fat 66246431 dt 30.11.2020 sit 2 dt 30.11.20
  Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 37,919,356 2020-12-01 2020-12-04 352721010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Rindertim banesa Ind Up 15400 dt 13.05.20 prok 21.05.20 Marrvsh 15400/6 dt 19.06.20 ft ofer 23334 dt 14.07.20 njof kont 23334/4 dt 21.07.20 Kont 23334/5 dt 03.08.20Fat66246423 dt 13.11.20 autz dt 10.11.20 nr 208 sit 1
  Bashkia Rreshen (2026) ARIFAJ Mirdite 3,676,707 2020-11-04 2020-11-09 93621330012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Mirdite 21330012020 5% garanci objekti zgjatim i unazes rreshen urdher nr 184 dt 10.09.2020,p-v marrje ne dorzim te perhershme dt 03.11.2020,p-v kolaudimi dt 30.05.2018
  Bashkia Rreshen (2026) ARIFAJ Mirdite 3,764,700 2020-11-05 2020-11-06 94521330012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Mirdite 21330012020 5% garanci objekti zgjatim i unazes rreshen urdher nr 184 dt 10.09.2020,p-v marrje ne dorzim te perhershme dt 03.11.2020,p-v kolaudimi dt 30.05.2018
  Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 52,693,113 2020-10-27 2020-10-30 308921010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rindetrtim Rindertim banesa individ Up 15400 dt 13.05.20 ofer 15294/6 dt 10.07.20 Njof fit 24164/7 dt 20.07.20 rap 24164/6 dt 20.07.20 kont 24164/6 dt 20.07.20 fat 66246413 dt 29.09.20 sit 26.09.2020
  Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 5,315,209 2020-10-28 2020-10-30 308621010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rindertim Banesa Individuale Kont ne vazhd 21235/10 dt 20.07.2020 Fat 66246409 dt 17.09.2020 sit 1 dt 25.08.2020 shkresa 31718 dt 21.09.2020
  Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 3,251,690 2020-07-23 2020-07-27 194821010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Garanci per objektin Rikons Rrug S.Bekteshi Shkresa 344492/2 dt 21.10.2019 kont 33964/6 dt 29.12.2016 sit perf 23.06.2017 pv kolad 25.07.2017 pv dorez 07.10.2019
  Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 4,938,906 2020-07-09 2020-07-22 181521010012020 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Rikualifikim Urban blloku i kufizuar nga rrg M.Gjollesha M.Shyri Rr.KAvajes NJA 10 shtes kont PV garanci 19.09.19 akt kol 03.04.17 sit perf 01.03.17-09.03.17 akt kol 30.08.17 sit 13.04.17-2707.17 shtes kont 10206/5 13
  Bashkia Kavaja (3513) ARIFAJ Kavaje 425,000 2020-06-15 2020-06-16 93521180012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME DHENIE GARANCIE RIKONSTRUK DHE NGRITJE KATI BASHKIA KJ AKT MARRJE NE DOREZIM 10.06.2020 AKT KOLAUDIMI DT 15.02.2013
  Bashkia Vlore (3737) ARIFAJ Vlore 471,259 2020-05-27 2020-05-28 41021460012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 5% GO rik. ura e zvernecit bashkia 2146001 kont 602 dt 25.01.2017 akt kolaudimi dhe certifikat e perkoheshme dt 17.01.2019 certifikat e marjes perfundimtare dt 28.02.2020
  Bashkia Vlore (3737) ARIFAJ Vlore 1,175,512 2020-05-27 2020-05-28 43921460012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 5% GO rik. ura e zvernecit bashkia 2146001 kont 602 dt 25.01.2017 akt kolaudimi dhe certifikat e perkoheshme dt 17.01.2019 certifikat e marjes perfundimtare dt 28.02.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 28,321,894 2020-03-17 2020-03-19 16210060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr.2273 Dt 12.03.2020 Diference Nr 3, Fat Nr 50 Dt 08.11.2019 Nr Ser. 66246368. Kontrata ne vazhdim Nr 3747/7 Dt 24.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 578,600 2020-03-17 2020-03-19 16310060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr. 2274 dt 12.03.2020 Diference Sit Nr. 10 Fat Nr. 57 dt 13.12.2019 ser 66246375 Kontrata ne vazhdim 5310/4 Dt 30.11.2011
  Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 14,482,216 2020-02-14 2020-02-19 30721010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane situacion 2 Ndertim shkolla e mesme bashkuar FArke garanci kont 7747/4 08.03.18 sit 2 20.11.19 fat.66246372 20.11.19 shk 66246372 20.11.19 shk.46120/1 16.12.19 shhk 46120/1 16.12.19