Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALMO KONSTRUKSION All 297,119,472.00 35 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 587,010 2021-01-13 2021-01-19 1310900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, 2021-466-kthim i te ardh.op ek.ub nr 359,date 18.11.2020,vkpp 502, date 06.11.2020, ub 361, date 18.11.2020, vkpp 505, date 06.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 17,100,027 2020-12-30 2021-01-18 56710560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rikonstr rruge, kontr GOA 2020/p-164 dt 05.11.2020, seri 95739503 dt 24.12.2020, sit nr 1
  Bashkia Korce (1515) ALMO KONSTRUKSION Korçe 2,050,118 2020-12-29 2020-12-31 146721220012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE 5 PERQIND GARANCI OBJEKTI SIST.ASF.NE RRUGET E NJA, FSHATRAT BULG.BIRANJ.GOSK.POSHTE DHE MORAVE, KONT.DT 04.09.2018,AKT KOL.DT 19.11.2018,CER.PERH.MARR.DOR.DT 01.12.2020,URDHER NR.954 DT 28.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 4,727,844 2020-12-28 2020-12-31 53310560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rehabilitim rruge kontr GOA 2020/p-13 dt 01.07.2020, seri 95739501 dt 21.12.2020, sit nr 4
  Bashkia Tirana (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 37,442,611 2020-12-22 2020-12-30 387821010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Situacioni nr.2 objekti Nderhyrje rehabilituse ne rrugen Tom Plezha garanci kont 6805/8 dt.01.07.20 sit 2 fdt.30.11.20 fat 47444550 dt.01.12.20 shk 42646/1 dt.28.10.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 40,028,746 2020-12-03 2020-12-04 39010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rivitalizim rruge, kontr ne vazhd GOA 2020/p-13 dt 01.07.2020, seri 47444549 dt 19.11.2020, sit nr 3 mbajtur 5%kerk. 23.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 1,155,162 2020-12-03 2020-12-04 38710560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, rivital.urban kont vazhdim nr GOA2020/P 5 IVR dt 07.02.2020 situac.nr 2 fat nr 47444543 dt 06.07.2020
  Bashkia Tirana (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 17,710,662 2020-11-20 2020-11-27 338021010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Nderh Rehab ne Rrugen T.Plezha Up 6805 dt 13.02.2020 Pv vleres 02.06.20 rap 6805/5 dt 11.06.20 Njfo fit 6805/6 dt 11.06.2020 kont 6805/8 dt 01.07.20 Sit 1 12.10.20 fat 47444548 dt 12.10.20 Shkrs 35687/1 dt 28.10.2020
  Bashkia Lezhe (2020) ALMO KONSTRUKSION Lezhe 653,790 2020-11-03 2020-11-04 128021270012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK PJESOR FATNR 14 DT 30.09.2019,U P NR 16 DT 12.04.2019,NJ FITUESI DT 10.06.2019,KONT. NR 3799/3 DT 18.06.2019,SITUACION PERFUNDIMTAR ,AKT KOLAUDIM DT 23.12.2019,AKT MARRJE NE DOREZIM DT 23.12.2019,ASFALT.RRUGA AZEM HAJDARI
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 18,378,723 2020-10-27 2020-10-29 29410560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rivitalizim rruge, kontr ne vazhd GOA 2020/p-13 dt 01.07.2020, seri 47444547 dt 28.09.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 21,527,325 2020-10-22 2020-10-26 29110560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1056001 FZHSH, lik garanci kontrate GOA 2017/p-08 dt 28.04.2017, urdher lik dt 21.10.2020, certifikate perfundimtare e marrjes ne dorzim dt 20.10.2020, aktkolaudim dt 20.10.2018,
  Bashkia Rreshen (2026) ALMO KONSTRUKSION Mirdite 300,085 2020-10-14 2020-10-15 88021330012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Mirdite 21330012020 5% GARANCI OBJEKTI NDERTIM I 8 BANESAVE TE KOMUNITETIT ROM URDHER PER NGRITJE KOMISIONI NR 56 DT 04.02.2019,AKT -MARRJE NE DORZIM TE PERHERSHEM DT 05.02.2019,AKT-KOLAUDIM DT 25.12.2017
  Bashkia Rreshen (2026) ALMO KONSTRUKSION Mirdite 146,894 2020-10-14 2020-10-15 86721330012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Mirdite 21330012020 5% GARANCI OBJEKTI NDERTIM I 8 BANESAVE TE KOMUNITETIT ROM URDHER PER NGRITJE KOMISIONI NR 56 DT 04.02.2019,AKT -MARRJE NE DORZIM TE PERHERSHEM DT 05.02.2019,AKT-KOLAUDIM DT 25.12.2017
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 15,110,829 2020-08-24 2020-08-25 157105600120201 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ftrivitalizim rruge, kontr GOA 2020/p-13 dt 01.07.2020, seri 47444546 dt 31.07.2020, sit nr 1
  Bashkia Kamez (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 5,000,000 2020-08-06 2020-08-07 65721660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez - Ndertim Rr.Oslo Altar+Demokraci,Kont ne vazhdim 2720 dt 21.05.2019 sit 1 dt 28.06.2019 fat 6 dt 28.06.2019 seria 47444530
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 11,087,590 2020-07-06 2020-07-08 10710560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001, lik ft rikonstr, kontr ne vazhd GOA 2020/P-5 dt 07.02.2020, seri 47444542 dt 30.06.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 30,994,217 2020-06-09 2020-06-10 8710560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, Rivitalizimi urban Unaza Lumalas-Melcan-Porodine kont 07.02.2020 fat nr 01 date 31.05.2020 sr 47444541 sit 1
  Bashkia Kamez (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 5,100,000 2020-05-21 2020-05-22 37921660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez - Ndertim Rr.Oslo Altar+Demokraci,Kont ne vazhdim 2720 dt 21.05.2019 sit 1 dt 28.06.2019 fat 6 dt 28.06.2019 seria 47444530
  Bashkia Kamez (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 3,000,000 2020-01-23 2020-01-28 5121660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez - Ndertim Rr.Oslo Altar+Demokraci, Up. 366 dt20.02.19 pv. 16.04.19 rap.perf.16.04.19 fit.2107 dt 17.04.19 sit.1 dt 28.06.19 fat 6 dt 28.06.19 s 47444530 kont 2720 dt 21.05.2019
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 1,033,221 2019-11-14 2019-11-15 39110900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP,466, kthim i tr op.ek, urdh nr 420, dt 30.09.2019, vkpp 611 dt 18.09.2019