Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION All 1,454,314,086.00 312 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Shkoder 963,763 2021-04-06 2021-04-07 7010060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,Mir Rutine rruga Kuben Vasije,kontr vazhdim nr 231/5 dt 09.01.2019,ft 51770394 dt 11.11.2020 , sit 20 +pcv kolaudimi dt 11.11.2020, ditar det 34429
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Shkoder 963,761 2021-04-06 2021-04-07 7210060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,Mir Rutine rruga Kuben Vasije,kontr vazhdim nr 231/5 dt 09.01.2019,ft 94949054 dt16.12.2020 , sit 22 +pcv kolaudimi dt 16.12.2020, ditar det 5024
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Shkoder 1,627,016 2021-04-06 2021-04-07 6410060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,Mir Rutine rruga Kuben Vasije,kontr vazhdim nr 231/5 dt 09.01.2019,ft 51770329 dt 08.07.2020 , sit 14 +pcv kolaudimi dt 08.07.2020, ditar det 16940
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Shkoder 1,605,744 2021-04-06 2021-04-07 6710060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,Mir Rutine rruga Kuben Vasije,kontr vazhdim nr 231/5 dt 09.01.2019,ft 51770370 dt 14.10.2020 , sit 17 +pcv kolaudimi dt 14.10.2020, ditar det 29380
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Shkoder 3,345,022 2021-04-06 2021-04-07 6810060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,Mir Rutine rruga Kuben Vasije,kontr vazhdim nr 231/5 dt 09.01.2019,ft 51770391 dt 11.11.2020 , sit 18 +pcv kolaudimi dt 11.11.2020, ditar det 34423
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Shkoder 1,455,717 2021-04-06 2021-04-07 6510060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,Mir Rutine rruga Kuben Vasije,kontr vazhdim nr 231/5 dt 09.01.2019,ft 51770368 dt 14.10.2020 , sit 15 +pcv kolaudimi dt 14.10.2020, ditar det 29372
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Shkoder 963,757 2021-04-06 2021-04-07 6610060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,Mir Rutine rruga Kuben Vasije,kontr vazhdim nr 231/5 dt 09.01.2019,ft 51770369 dt 14.10.2020 , sit 16 +pcv kolaudimi dt 14.10.2020, ditar det 29377
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Shkoder 1,208,083 2021-04-06 2021-04-07 7110060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,Mir Rutine rruga Kuben Vasije,kontr vazhdim nr 231/5 dt 09.01.2019,ft 94949051 dt 07.12.2020 , sit 21 +pcv kolaudimi dt 07.12.2020, ditar det 5022
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Shkoder 963,763 2021-04-06 2021-04-07 6910060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,Mir Rutine rruga Kuben Vasije,kontr vazhdim nr 231/5 dt 09.01.2019,ft 51770392 dt11.11.2020 , sit 19+pcv kolaudimi dt 11.11.2020, ditar det 34426
  Bashkia Sarande (3731) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Sarande 4,384,672 2021-03-19 2021-04-02 11121380012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Lik fat nr 3 dat 08.01.2021,kontrata nr 25 dat 23.11.2020,situacion punimesh nr 1,raporti teknik
  Bashkia Tirana (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 14,182,408 2021-03-26 2021-03-30 75521010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Pastrim Kont ne vazhd 9865/3 dt 12.03.18 sit 36 dt 28 shkurt 2021 fat 26/2021 dt 03.03.2021
  Bashkia Peshkopi (0606) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Diber 4,000,000 2021-03-24 2021-03-25 19821060012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2106001 Bashkia Diber lik pjesor mirm rruge dimerore, UP 36/1 dt 14.09.20, njoft fituesi APP, Kontr 36/14 dt 22.12.2020, Situacion pjesor nr 1 dt 11.03.2021, fat 29/2021 dt 12.03.2021
  Bashkia Bilisht (1505) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Devoll 3,129,701 2021-02-24 2021-02-25 8621050012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA DEVOLL PAGESE PER SHERBIM PASTRIMI SIT NR 30 NR KONTRATE 01 DT 18.02.2018 NR FAT 56 DT 19.07.2020 SITUACION NR 31
  Bashkia Bilisht (1505) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Devoll 3,241,683 2021-02-24 2021-02-25 8821050012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA DEVOLL PAGESE PER SHERBIM PASTRIMI SIT NR 32 NR KONTRATE 01 DT 18.02.2018 NR FAT 77 DT 21.09.2020 SITUACION NR 32
  Bashkia Bilisht (1505) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Devoll 3,250,824 2021-02-24 2021-02-25 8721050012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA DEVOLL PAGESE PER SHERBIM PASTRIMI SIT NR 31 NR KONTRATE 01 DT 18.02.2018 NR FAT 71 DT 19.08.2020 SITUACION NR 31
  Bashkia Bilisht (1505) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Devoll 3,151,032 2021-02-24 2021-02-25 8921050012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA DEVOLL PAGESE PER SHERBIM PASTRIMI SIT NR 33 NR KONTRATE 01 DT 18.02.2018 NR FAT 94 DT 19.10.2020 SITUACION NR 33
  Bashkia Bilisht (1505) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Devoll 2,939,108 2021-02-24 2021-02-25 9221050012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA DEVOLL PAGESE PER SHERBIM PASTRIMI SIT NR 36 NR KONTRATE 01 DT 18.02.2018 NR FAT 15 DT 19.01.2021 SITUACION NR 36
  Bashkia Bilisht (1505) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Devoll 2,950,292 2021-02-24 2021-02-25 9121050012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA DEVOLL PAGESE PER SHERBIM PASTRIMI SIT NR 35 NR KONTRATE 01 DT 18.02.2018 NR FAT 127 DT 21.12.2020 SITUACION NR 35
  Bashkia Bilisht (1505) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Devoll 3,162,214 2021-02-24 2021-02-25 9021050012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA DEVOLL PAGESE PER SHERBIM PASTRIMI SIT NR 34 NR KONTRATE 01 DT 18.02.2018 NR FAT 117/1 DT 19.11.2020 SITUACION NR 34
  Bashkia Tirana (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 15,082,956 2021-02-22 2021-02-25 43821010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim pastrimi sipas situac 35 nga dt 01 - 31 janar 21, kontr vazhdim 9865/3, dt 12.03.18, fatura 17/2021, dt 02.02.2021