Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALBTELEKOM SH.A. All 474,903,415.00 20,637 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) / Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,250 2021-04-07 2021-04-09 17010160792021 Sherbime telefonike Aparati DPP Shtetit telefon fat nr 1726/2021 dt 09.03.2021 abonenti nr 310001693694
  Fakulteti i Mjekesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,840 2021-04-08 2021-04-09 6810111392021 Sherbime telefonike Fakulteti i Mjekesise sherb telef ft 389056045 dt 28.2.2021 klienti 310001693562
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 20,140 2021-04-08 2021-04-09 5210100972021 Sherbime telefonike 1010097 DPPPP lik telefon shkurt ,fat 2056/2021 dt 10.03.2021
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) / Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,500 2021-04-07 2021-04-09 17310160792021 Sherbime telefonike Aparati DPP Shtetit telefon fat nr 99266 dt 28.02.2021 abonenti nr 470003070891
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,574 2021-04-08 2021-04-09 15810100402021 Sherbime telefonike 1010040-Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane ,602-sherb tel, ft nr 2281, date 28.02.2021
  Bashkia Delvine (3704) ALBTELEKOM SH.A. Delvine 12,263 2021-04-07 2021-04-08 11121040012021 Sherbime telefonike likujdim fature telefoni
  Bashkia Peshkopi (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 65,929 2021-04-07 2021-04-08 24121060012021 Sherbime telefonike 2106001 Bashkia Diber telefon Shkurt 2021 sipas permbledheses bashkengjitur, fat 2221,2420,2426,2759,2757 dt 10.03.2021
  Gjykata e rrethit Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 1,942 2021-04-07 2021-04-08 8010290152021 Sherbime telefonike 1029015 GJYKATA E RRETHIT GJYQESOR DURRES TELEFON FAT NR 2904/2021 DT 31.03.2021
  Gjykata e rrethit Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 1,000 2021-04-07 2021-04-08 8910290152021 Sherbime telefonike 1029015 GJYKATA E RRETHIT GJYQESOR DURRES TELEFON FAT NR 2901/2021 PJESOR DT 31.03.2021
  Gjykata e rrethit Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 2,500 2021-04-07 2021-04-08 9010290152021 Sherbime telefonike 1029015 GJYKATA E RRETHIT GJYQESOR DURRES TELEFON FAT NR 2902/2021 DT 31.03.2021
  Gjykata e rrethit Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 2,500 2021-04-07 2021-04-08 9110290152021 Sherbime telefonike 1029015 GJYKATA E RRETHIT GJYQESOR DURRES TELEFON FAT NR 2903/2021 DT 31.03.2021
  Drejtoria Rajonale AKU Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 900 2021-04-07 2021-04-08 3010051262021 Sherbime telefonike 10051260 AKU Kukes Fat nr.1973 dt.10.03.2021 muaji shkurt 2021
  Gjykata e rrethit Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 9,327 2021-04-07 2021-04-08 5810290292021 Sherbime telefonike 1029029 GJYKATA E RRETHIT LUSHNJE per sa lik. sherbim telefoni sipas fat.nr.2901/2021 dt.31.03.2021, sipas PV dt.04.02.2021, vendim nr.1 (39) dt.18.01.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 19,335 2021-04-07 2021-04-08 19321360012021 Sherbime telefonike 2136001 Bashkia Pogradec,lik shpenzime telefoni Shkurt 2021,Fatura 2573/2021 dt.10.03.2021
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,280 2021-04-07 2021-04-08 13010150012021 Sherbime telefonike 1015001 Min Jashtme, shp telefoni fat nr 2624/2021 dt 10.03.2021 klienti nr 310001716645
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 129,493 2021-04-07 2021-04-08 13110150012021 Sherbime telefonike 1015001 Min Jashtme, shp telefoni fat nr 2680/2021 dt 10.03.2021 klienti nr 310001716645
  Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) / Akademia e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,840 2021-04-07 2021-04-08 9410111532021 Sherbime telefonike Akademia Studimeve Albanalogjike tel ft 10.3.2021 nr 2580/2021
  Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) / Akademia e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,840 2021-04-07 2021-04-08 9110111532021 Sherbime telefonike Akademia Studimeve Albanalogjike tel ft 25.2.2021 nr 1442/2021
  Agjencia e Trajtimit të Koncesioneve (ATRAKO) (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-04-07 2021-04-08 2610102772021 Sherbime telefonike Agjens.Trajt.Koncens lik telef dt 31.12.2021 seri 388714564
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) / Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 27,480 2021-04-07 2021-04-08 17110160792021 Sherbime telefonike Aparati DPP Shtetit telefon fat nr 114 dt 09.03.2021 abonenti nr 310001693926