Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AGI KONS All 1,461,048,596.00 47 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 5,950,000 2021-01-21 2021-01-22 422521010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 BAshkia Tirane Studim proj Ndertim i shkolles 9 vjecare Qazim Turdiu kont 25117/39 dt.29.09.20 fat.92617917 dt.18.12.20sit 1 fill deri 18.12.20 praktika 4071 dt.31.12.20 USH 4209 dt.31.12.20
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 25,078,153 2021-01-19 2021-01-22 422121010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane, Akt marrev 1151/3, dt 20.04.20, Kontr vazhdim 17445/7, dt 10.07.2019, Situac Nr. 4 deri 24.08.20, Akt kolaudim 12.11.20, Fat seri 92617915, dt 04.12.20, Praktika Urdher Shpenzim 628, date 02.03.20
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) AGI KONS Tirane 34,204,214 2020-12-14 2020-12-17 32910051112020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1005111-I.S.U.V. likujdrikonstruksion i godines ISUVi,up nr 1/1 dt 22.07.2020,nj f dt 22.07.2020,pv nr 3 dt 02.09.2020,kontr 774 dt 16.09.2020, situac prog dt 30.11.2020,ft 3 dt 30.11.2020,sr92617903
  Bashkia Konispol (3731) AGI KONS Sarande 1,388,016 2020-12-11 2020-12-15 33621560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala likujdim garanci punimesh rikonstruksion ujesjellesi ninat certifikat perfundimtare e marjes ne dorezim te punimeve dt.06.11.2020,akt kolaudimi dt.26.10.2017 nga bashkia konispol
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 9,742,663 2020-12-10 2020-12-15 370021010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Sit 3 rehabiliti parku rinia Kont ne vazhd 17445/7 dt 10.07.2019 sit 3 deri 09.03.20 fat pjesa e mebtur 86659458 dt 27.03.20 shkresa 11510/1 dt 17.04.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGI KONS Tirane 89,333,355 2020-11-24 2020-11-25 37010560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rind obj ars, kontr ne vazhd GOA 2020/pr -30 dt 09.06.2020, seri 92617901 dt 16.11.2020, sit nr 2
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 71,696,735 2020-10-21 2020-10-22 55210120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,rehabilitimi i TKOB,fatura nr.240.dt.14.10.2020,seria 92135590,akt kolaudimi dt.28.07.2020,certifikat e md.nr.4381.dt.14.10.2020,situacion punimesh nr.26.dt.30.05.2020,kontrate nr.5349.dt.31.10.2016,urdh.prok.nr
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 25,039,770 2020-10-21 2020-10-22 55110120012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,reabilitim i TKOB,fatura nr.241.dt.14.10.2020,seria 92135591,akt kolaudimi nr 001.dt.28.07.2020,certifikat e md nr.4382.dt.14.10.2020,urdh.prok.nr 49.dt.31.01.2020,kontrata nr.626 10.dt.02.03.2020,situacion puni
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 7,012,727 2020-10-08 2020-10-19 289221010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Garanci Rikostruksion rruga Zallit kont 26639/6 dt.11.11.16 & garanci shtese kontrate nr.17836/7 dt.28.05.18 akt kol (Baze) dt.13.04.18 akt kol (shtes) dt.22.08.18 PV dorezim dt.18.09.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGI KONS Tirane 111,666,695 2020-10-06 2020-10-07 25110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert i obj ars, kontr GOA 2020/p-30 dt 09.06.2020, seri 92136019 dt 23.09.2020, sit nr 1
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 22,112,909 2020-09-22 2020-09-24 257921010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikostruksion rrg.Zallit Selite shtes kont nr.17836/7 dt.28.05.2018 garanci sit perf dt.28.05.18-23.07.18 UP .17836 dt.07.05.18 rap permb 17836/3 dt.16.05.18 akt kol 22.08.2018 fat.76002462 dt.24.05.2019
  Bashkia Konispol (3731) AGI KONS Sarande 1,866,422 2020-07-27 2020-07-28 19821560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala likujdim 5% garanci punimesh rikonstruksion i ujesjellesit konispol sipas akt kolaudimit dt.22.02.2019 ,certifikat e marjes ne dorezim te punimeve dt.25.02.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 21,379,948 2020-06-27 2020-07-01 172921010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rehabilitim parku rinia sit 3 Kont en vazhd 17445/7 dt 10.07.19 sit 3 dt 09.03.2020 fat 86659458 dt 27.03.2020
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 9,808,522 2020-05-27 2020-05-29 22810120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,reabilitim i TKOB,fatura nr.23.dt.06.05.2020,seria 83919773,ur.prok. nr.49.dt.31.01.2020,kontrata nr.626 10.dt.02.03.2020,situacion punimesh nr.3.
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 22,084,999 2020-05-14 2020-05-19 111621010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Pagese obj Rehabilitimi i Parkut Rinia sit nr.2 fat.83919571 10.02.2020 sit 10.07.19-10.02.20 prev 21/1 dt.30.12.19 shk 12656/1 24.04.2020 USH 628 02.03.2020
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 17,301,286 2020-04-17 2020-04-21 17310120012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,rehabilitim i TKOB,fatura nr.9.dt.31.03.2020,seria 86659459,kontrata nr626 10.dt.20.03.2020,formulari i njoftimit fituesit 626 8.dt.18.02.2020,urdh.prok.nr.49.dt.31.01.2020,situacion punimesh nr.1 deri dt.20.02.
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 130,213,525 2020-04-17 2020-04-21 17210120012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,rehabilitim i TKOB,fatura nr.7.dt.23.03.2020,seria 86659457,kontrata nr626 10.dt.20.03.2020,formulari i njoftimit fituesit 626 8.dt.18.02.2020,urdh.prok.nr.49.dt.31.01.2020,situacion punimesh nr.1 deri dt.20.02.
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 20,635,887 2020-04-16 2020-04-21 16810120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,rehabilitim i TKOB,fatura nr.6.dt.20.03.2020,seria 86659456,situacion nr.25.dt.10.03.2020,kontrata nr.5349.dt.31.10.2016,ur.prok.nr.281.dt.19.08.2016,formular i njoftim fituesit dt.20.10.2016
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 26,198,783 2020-03-12 2020-03-17 14010120012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,rehabilitim i Tkob,fatura nr.16.dt.28.02.2020,seria 83919475,situacion nr.24.dt.10.02.2020,kontrate nr.5349.dt.31.10.2016
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 11,438,800 2020-03-03 2020-03-10 62821010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Likuidim sit 1 rehabilitim i parkut Rinia Garancie Up 17445 24.04.19 PV 24.06.19 rap permb 17445/5 24.06.19 kont 17445/7 10.07.19 sit 1 20.09.19 fat.80854752 20.09.19